Haziran 15, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Festivalden en çok yatırımı Grand Turk’te Turks ve Caicoslar yaptı

Adalar, salgının yerel ekonomi üzerindeki etkilerinden bir nebze olsun toparlanmaya başlarken, küçük ada grubu için iyi haberler var. Carnival Corporation’ın multi milyon dolarlık yatırımı da dahil olmak üzere hükümet tarafından 73 milyon dolardan fazla planlandı ve onaylandı.

Dünyanın en büyük denizcilik işletmecisi, Turks ve Caicos ile uzun süredir özel bir anlaşma yaptı ve bu da şirketin Grand Dirk Cruise limanına önemli yatırımlar yapmasına yol açtı. Aralık ayından itibaren Karayipler yüksek sezonuna geliyor.

Festival, Grand Durk limanına 25 milyon dolar yatırım yapacak

Turks ve Caicos’un sadece bir nakliye limanı var, Grand Durk Cruise Center. Karnaval tarafından ilk yapıldığında ve açıldığında, kampüsün toplam maliyeti 50 milyon dolardı. Şimdi Carnival Corporation bölgeye 25 milyon dolar daha yatırım yapıyor ve bu da onu plaj gezileri, alışveriş, restoranlar ve barlar, plajlar ve havuzlar için ideal bir yer haline getiriyor.

Fark etme Prömiyer Washington Mystic tarafından yapıldı., Kim halka güven aşılamak için elinden geleni yaptı. Nakliye gemileri adalarda değil Salgın Mart 2020’de başladığından beri bu, Carnival Corporation’ın yatırımlarını memnuniyetle karşıladı.

Fotoğraf telif hakkı: Cruise Hive

“Çığlıklarınızı duydum. Carnival ile en son Salı günü görüştüğümüzü duyurmaktan memnuniyet duyuyorum. (Biz) Carnival Corporation ile bir geliştirme anlaşması yapıyoruz. Başbakan Misiç söyledi. “Ziyaretçilerle dolu yolcu gemilerinin 2021/22 yüksek sezonu için geri dönmesini umuyoruz.”

Etki, 2018’de kıyılarına yaklaşık 700.000 kruvaziyer ziyaretçisi ve 100.000’den fazla mürettebat üyesini ağırlayan bir ada grubu üzerinde geldi.

Bu yolcu ve grup ziyaretleri ile kruvaziyer gemilerinin katlandığı ek maliyetler, 2017 ve 2018 sezonlarında Turks ve Caicos’a toplam 86,5 milyon ABD Doları (ABD Doları) tutarında seyahat masrafı oluşturdu. 73 milyon dolarlık yatırım bunu daha da anlaşılır kılıyor.

READ  CPA, Adam Türk'ün yeni başkanını memnuniyetle karşıladı

Devamını oku: Royal Caribbean, Grand Turkey’de seferlere çıkmak için görüşmelerde

Grand Turkey'de gemi taşımacılığı
Grand Durk (Fotoğraf telif hakkı: Cruise Hive)

Daha fazla yatırım yerel halka fayda sağlayacak

73 milyon dolarlık yatırımın bir kısmı, gemi eksikliği nedeniyle çoğunlukla işsiz olan yerel halka yardıma gidecek. Bunun bir kısmı, nakliye limanında kurulacak yeni satıcı pazarından geliyor.

Diğer iyileştirmeler arasında su sporları için yüzer bir iskele kurulması yer alıyor. Hükümet, konukların gemilerini ziyaret ederken su sporları, ATV’ler, golf arabaları ve daha fazlasının keyfini çıkarmaları için çeşitli sübvansiyonlar ekliyor.

Yolcu gemilerinin, geleneksel olarak Aralık ortasından Nisan ortasına kadar süren 2021-2022 yüksek sezonunda Turks ve Caicos’a dönmesi bekleniyor. Kasım ayından itibaren ilk gemiler adalara geri dönecek.

Grand Turkey'de karnaval yolcu gemileri