Haziran 13, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Fever ilk galibiyetini alamayınca Kaitlyn Clarke ayak bileği sakatlığından kurtuldu

Fever ilk galibiyetini alamayınca Kaitlyn Clarke ayak bileği sakatlığından kurtuldu

INDIANAPOLIS – Kaitlyn Clark’ın WNBA kariyerinin başlangıcında büyük beklentiler ve acımasız açılış programı yeterince büyük zorluklar değilmiş gibi, Pazartesi gecesi başka bir suçluyla karşı karşıya kaldı: sol ayak bileği.

Profesyonel oyuna geçiş sırasında aralıksız savunma odağına maruz kalan Indiana Fever çaylağı ve 1 numaralı draft hakkı, Fever’ın Connecticut Sun’a 88-84 mağlup olmasının ikinci çeyreğinde bir sakatlık sonucu ayak bileğini yuvarladı. Bu Clark’ın sahaya yayılmasına ve acı içinde bileğini tutmasına neden oldu.

Clark yardım almadan ayağa kalkamadı ve yardımın ardından hemen soyunma odasına girdi. Gainbridge Fieldhouse’daki kalabalık, Clarke’ın takım arkadaşları onu çevrelerken sessizliğe büründü. Bu sırada antrenörü nefesini tuttu.

Indiana’dan Christy Sides “Endişelendim” dedi. “çok fazla.”

Bu, Clarke’ın merakla beklenen çaylak sezonuna başlarken karşılaştığı bir dizi engelin sonuncusuydu. Ancak Clarke diğer zorluklar karşısında soğukkanlılığını koruyabildiği gibi, ayak bileği sakatlığını da atlattı ve ikinci yarıda geri gelerek Fever’ın (0-4) neredeyse hüsranla sonuçlandığı geç bir koşuya başladı. ilk galibiyetleri ne olurdu?

Clark, 17 sayı ve 5 asist yaptıktan sonra sakatlığı küçümseyerek, “Her basketbolcunun ayak bileği sakatlığı olmuştur” dedi. “Eğer sen [haven’t]Sen gerçek bir futbolcu değilsin sanırım. Bilmiyorum. “Biraz zor olacak ama iyileşeceğim.”

READ  Alexia Putillas, Kadınlar Ballon d'Or'u yeniden kazandı

Fever’ın şu anda hem Sun’a hem de New York Liberty’ye karşı iki mağlubiyeti var, tecrübeli takımlar toplamda 7-0. Kayıplar artıyor ve bazı hayal kırıklıkları da artıyor. Ancak Pazartesi günkü maç Indiana’nın şimdiye kadarki en rekabetçi performansıydı ve Clark’ın katkıları dördüncü çeyrekte işleri ilginç hale getirme konusunda uzun bir yol kat etti.

7:17 kala 33 metrelik bir üçlük atarak Fever’ı 70-68 öne geçirdi. Profesyonel olarak en uzun ve bu sezon bir WNBA oyuncusu tarafından yapılan ikinci en uzun şut, Iowa State’teki bazı maceralarını hatırlatan eski bir Clark kovalamasıydı. Tahmin edilebileceği gibi bu, isyan etmek için bir neden arayan ve Clark’ın devasa performanslarından birini bekleyen seyircinin çılgın bir tepkisine yol açtı.

Clarke ayrıca hücumun kontrolünü geç ele geçirdi, tempoyu artırdı ve post oyuncuları Aaliyah Boston ve Timmy Fagbenle’i ayarladı. Sonuçta Fever, Boston’un son saniyelerde kaçırdığı turnike gibi fırsatlardan yararlanamadı.

Clark üçlük atışı hakkında “Harika bir şut olduğunu düşündüm” dedi. “Bize biraz ivme kazandırdı, kalabalığı harekete geçirdi. Kalabalığımız inanılmazdı. … Sanırım bu takımın kaydettiği ilerlemeyi görebiliyorsunuz ve bu yüzden bu kadar acıttı çünkü oradaydık ve çok fazla şansımız vardı. Oyunu kazanırsan, sonra bunu yapmazsın.” “

Partiler, Clarke’ın ayak bileği yaralanmasını ele almasıyla cesaretlendi. Clarke sahayı terk ettikten birkaç dakika sonra antrenörden ayak bileğini tekrar takmasını istedi ve oyuna geri dönmek için hemen yedek kulübesine döndü.

Sides, “Zor bir durum” dedi. “Saha dışında kimsenin ona yardım etmesini istemiyordu. Onun bu yönünü seviyorum. Bunun için çaba göstermesini seviyorum. Sahadan kendi başına çıktı, oyuna geri dönmek için yapması gerekeni yaptı. “

Clark ikinci çeyreğin son 5:29’unu geride bıraktı ancak üçüncü çeyrek için geri döndüğünde daha az keskin değildi. Bu yoğunluk, hakeme bazı seçim sözcükleri söyledikten sonra maçın bitimine 3:37 kala teknik faul çalındığı zamanki kadar belirgin olmamıştı.

READ  Bryce Young, Panthers'ın aksiyonunun dörtte birinden fazlasında sakin bir oyun daha sergiliyor.

“Biraz hayal kırıklığına uğradım” dedi.

Clark’ın hayal kırıklığını artıran şey muhtemelen Clark’ı baştan sona koruyan ve Clark’ın çok sevdiği üç sayılık atışları atma çabalarını engelleyen Sun guard Dejonai Carrington’un savunma çabalarıydı.

Fever’ın 17 top kaybı ve büyük fark (24’e 13), Indiana’nın Pazartesi günkü gibi maçları bitirmesi durumunda değişmesi gereken şeyler arasında yer alıyor.

Tecrübeli kaleci Kelsey Mitchell, “Karşı oynadığımız her takımın bir kimliği olduğunu düşünüyorum ve bunu kanıtlamamız gerekiyor” dedi. “Bunu söylemekten nefret ediyorum ama elimde bana göre hiçbir şey yok. Ve bence bir sonraki adımımız bu. Sanırım bir sonraki adımımız kim olacağımızı tanımlamak. Ve sadece sosyal medyanın ne söylediğini değil. Ve dünyanın söylediği ama gerçekte kim olabileceğimiz.” “

Fever, Çarşamba günkü Seattle Storm karşılaşmasından başlayarak dört gün içinde üç deplasman maçına çıkıyor.