Haziran 13, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Canales: QB Young, Panthers’ın yeni hücumunda ‘harika bir iş çıkarıyor’

Canales: QB Young, Panthers’ın yeni hücumunda ‘harika bir iş çıkarıyor’

CHARLOTTE, NC – New Carolina Panthers koçu Dave Canales, oyun kurucu Bryce Young’ın Baker Mayfield, Russell Wilson ve Geno Smith’in kariyer sezonları geçirmesine yardımcı olan bir hücumu yakalama şeklini beğeniyor.

Canales Pazartesi günü yaptığı gönüllü antrenmanların ilk gününden sonra “Harika bir iş çıkarıyor” dedi. “Yani bizim için formasyonlar oldukça güzel, bu yüzden her rotadan istediğimiz konsepti, derinliği ve istediğimiz ayak hareketlerini öğretebiliyoruz.

“Ve ondan beklediğim gibi, işin bu kısmında gerçekten ustalaştı.”

2023 draftının en büyük adayı Young, Canales’in tarzını beğeniyor ve kulağında yalnızca bir ön oy var. Özellikle ikincisinin, o zamanki teknik direktör Frank Reich ile hücum koordinatörü Thomas Brown arasında oyunu arayanlar olarak geçtiği, felaketle sonuçlanan bir çaylak sezonundan sonra “çok önemli” olduğunu söyledi.

Bu zordu çünkü duruma yakın birçok kaynağa göre koçların farklı felsefeleri vardı.

Young, Canales için “Aslında bu onun sahip olduğu tutarlılıktır” dedi. “Çok sakinleştirici bir varlığı var. Kendisiyle sohbet edip konuşabileceğiniz biri. İster iyi, ister kötü, isterse kayıtsız olsun, öğretmeye önem verildiğini anlayabilirsiniz. Bazen tabii ki heyecanlanıyoruz. Koçlarla birlikte bir sürü bağırış, bir sürü Tutku.

“Onun da tarzı [positive]. İletişim kurduğundan emin olmak istiyor. Bu sadece “Oh, bu kötü bir atış” ya da “ıskaladım” demek değil. Yapıcıdır. Bir şeyi kaçırırsanız veya yanlış bir şey yaparsanız, bu size somut bir şey verir: “Hey, hadi üssümüzü düzenleyelim.” Düşünüp uygulayabileceğiniz bir şey. “Benim için gerçekten çok iyi oldu.”

READ  Patrick Mahomes - Öncelik "miras ve kazanan yüzükler", para değil

Young’ın, toplam QBR’de (33,4) 30 oyun kurucu arasında 29’uncu, tamamlama yüzdesinde (%59,8) 33’üncü ve touchdown paslarında (11) 28’inci olduğu bir çaylak sezonunun ardından olumlu bir değişime ihtiyacı vardı.

Young, “Olaylara net bir neden bulma konusunda harika bir iş çıkarıyorlar” dedi. “İster temel ister planlanmış olsun, bir şeyler hakkında konuştuğumuzda ve nasıl konuştuğumuzda çok fazla düşüncenin dahil olduğunu söyleyebilirsiniz.”

Canales, özellikle Young’ın isabetliliğinden etkilenmişti; Young’ın gözünde, Alabama’daki son iki sezonunda geçen sezona göre paslarının %65,7’sini tamamlayan bir oyun kurucuya daha çok benziyordu.

Canales, “Derin toplar, kısa toplar, orta toplar; gerçekten isabetli bir pasör” dedi. “Gerçekten hoşuma giden şeylerden biri de topun alıcılara çarptığını bildiğimde ayak hareketlerine, tabanına ve gözlerinin nerede olduğu mekaniğine gerçekten odaklanabiliyorum.”

Canales, sonucun geçen sezon Tampa Bay’de Mayfield ve Seattle’da Wilson ve Smith ile elde ettiği sonuçlara benzer olmasını umuyor.

Mayfield, Canales’in hücum koordinatörü olduğu 4.044 pas yarda ve 28 gol atarak kariyer rekorları kırdı. Wilson, Canales’in pas oyunu koordinatörü olduğu 2020’de kariyerinin en yüksek seviyesi olan 4.212 yarda ve 40 gol attı. Smith, Canales’in oyun kurucu koçu olduğu 2022’de kariyerinin en yüksek seviyesi olan 4.282 yarda ve 30 gol attı.

Young, yeni oyunculara sahip olmanın ve hücumda “yeni enerjinin” geçen sezondan toparlanmasına da yardımcı olacağını söyledi.

Panthers, geniş alıcı Diontae Johnson karşılığında Pittsburgh Steelers’la takas yaptı, NFL draftının 32. seçimini Güney Carolina geniş alıcı Xavier Legette’i seçmek için takas etti, dördüncü turun en iyi seçimiyle Teksaslı Ja’Tavion Sanders’ı seçti ve 150 milyon dolar harcadı Guardlar Robert Hunt ve Damian Lewis’in serbest oyuncu döneminde dolarlar.

READ  23 sakat oyuncu Bengals'a hazırlanmak için 'sürecimizi durdurmayın'

Ayrıca ikinci turda, eğitim kampı başlamadan önce ön çapraz bağ ameliyatı için tıbbi olarak onaylanması beklenen Texans defans oyuncusu Jonathan Brooks’u seçmek için takas yaptılar.

Young, “Yeni parçalara sahip olduğum için çok heyecanlıyım” dedi. “Artık çalışmaya başlamak, kimya oluşturmak, sahada temsilciler bulmak ve bunu tercüme etmek bizim elimizde.”