Mart 21, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Fitbit incelemeli Google First Pixel Watch: Çok az, çok geç

Fitbit incelemeli Google First Pixel Watch: Çok az, çok geç

Google piksel izle.

sofya evcil hayvan

Fitbit’in satın alınmasından üç yıl sonra, alfabe Fitness izleme teknolojisine sahip ilk Google markalı saati satıyor. Buna Pixel Watch denir ve tüketiciler Perşembe gününden itibaren mağaza raflarında bulabilirler.

Son birkaç gündür Google’ın yeni Pixel ürünlerini test ediyorum. Pixel Watch’ın yanı sıra aynı anda satışa çıkacak yeni Pixel 7 ve 7 Pro telefonlar da var.

Pixel 7 telefon yükseltmelerinin çoğu, son nesil Pixel 6 ve Pixel 6 Pro ile karşılaştırıldığında küçük. Geçen yılki telefonlar, Google’ın kendi tasarladığı Tensor işlemcisini ve tamamen yeni bir tasarımı ilk kez piyasaya sürdü. 600$’lık Pixel 7 ve 900$’lık Pixel 7 Pro, Google’ın yeni Tensor G2 çipi üzerinde çalışıyor ve şirketin küresel akıllı telefon pazarında bir yer edinmeye yönelik en son çabası. elma Ve SAMSUNG hakim olmak.

Bu incelemenin özü, Google’ın 2019’da satın aldığı Fitbit uygulamasını nasıl entegre ettiğini ilk kez gördüğümüz için Pixel Watch’a odaklanıyor. Yaklaşık 2,1 milyar dolar.

Pixel Watch, Bluetooth ve Wi-Fi için 350 dolardan ve 4G LTE için 400 dolardan başlıyor. Akıllı saat kullanıcıları için burada pek yeni bir şey yok. Kalp atış hızı takibi, fitness takibi ve uyku takibi, Fitbit ve başta Apple olmak üzere diğer şirketlerin ürünlerinde yıllardır mevcuttur.

Google’ın ilk Fitbit Link’inin giyilebilir oyuna özellikle fiyat açısından çığır açan bazı yenilikler getireceğini umuyordum. Yeni Apple Watch SE sadece 250 dolara mal oluyor ve Pixel Watch ile aynı temel özelliklere sahip. Aynısı, 280 dolara mal olan Samsung Galaxy Watch5 için de geçerli.

Google’ın Pixel Watch’ı şirketin birinci sınıf saati, Apple Watch SE ve Galaxy Watch 5 ise temel modeller. Ancak her teklifin sunduğu özellikler hemen hemen aynıdır.

READ  Hive Social, araştırmacıların bilgisayar korsanlarının tüm verilere eriştiği konusunda uyarmasının ardından sunucuları kapattı

Pixel saat için görebildiğim en büyük fayda, güzel ve göze batmayan tasarım. Yuvarlak yüz ve kubbeli cam tasarım, Pixel Watch’u daha da lüks hale getiriyor. Ayrıca, daha ucuz alüminyum akıllı saat tabanlı modellerden daha pahalı olan paslanmaz çelikten yapılmıştır.

Genel olarak, Google için çok az ve çok geç. Fiyatı haklı çıkarmak için yeterince heyecan verici özellik yok ve tüm önemli şeyler diğer daha ucuz akıllı saatlerde mevcut.

İşte yeni Pixel Watch’u satın almadan önce bilmeniz gerekenler ve Pixel 7 ve 7 Pro telefonlar hakkında fark ettiğiniz şeyler.

Piksel İzleme: İyi olan nedir?

Pixel saat hafiftir ve güzel bir tasarıma sahiptir. Saat kadranı yalnızca 41 mm genişliğindedir ve bir su damlasını simüle ederek bileğinizdeki bir bilgisayar gibi değil de bir saat gibi görünmesini sağlar.

Daha küçük boyutun daha az güçlü bir pille sonuçlanacağından endişelendim. Google 24 saat pil ömrü vaat ediyor ve uykumu izlemek için kullanmamış olmama rağmen Pixel Watch’tan tam 24 saat alabildim.

Pixel Watch’u test ettiğim ilk gün boyunca bir antrenman yaptım, ekranı tam güçte tuttum, e-postayı kontrol ettim ve ertesi sabaha kadar şarj etmek zorunda kalmadan Google Home’u bileğimden kontrol ettim.

Diğer Google ürünleriyle sorunsuz entegrasyon da başka bir avantajdır. Google Home’da bir mesaj yayınlamak için Pixel Watch’ımı kullanabildim ve eve dönüş yolunda olduğumu kocama duyurabildim. Ayrıca ışıkları açıp kapatabiliyor ve müzik çalabiliyordum.

Bir Google Takvim kullanıcısı olarak, bu hatırlatıcıların saatimde olmasını da takdir ediyorum.

Pixel Watch’ın bir başka avantajı da yüksek frekanslı kalp atış hızı izlemesidir. Çoğu saat, yalnızca antrenmanın ortasındayken kalp atış hızınızı ölçer, bu nedenle pilinizi tüketmez. Google, Pixel Watch’ın sürekli olarak kalp atış hızınızı izlediğini söylüyor.

Kamera için de harika bir özellik var. Fotoğraf çekmek için telefonunuzun kamerasını koyabilir ve kamera uygulamasını saatinizle kontrol edebilirsiniz. Kameranın ne yakaladığını bile görebilirsiniz.

Google Pixel Watch, telefonunuzun kamerasını uzaktan kontrol etmenizi sağlar.

sofya evcil hayvan

Bu kadar kötü ne var?

Çekici özelliklerinin hiçbiri Pixel Watch’ın uzun süredir piyasada olan akıllı saatlerden öne çıkmasına izin vermiyor.

Google’ın Fitbit ile ilk entegrasyonu için bazı yeni teknolojiler olacağını veya donanımın uygun fiyatlı olacağını umuyordum.

Ayrıca, düşme algılama özelliği Pixel Watch’ta hemen kullanılamayacak. Google, bu kış geleceğini söylüyor. Bu, diğer akıllı saatlerde zaten mevcut olduğu için hayal kırıklığı yaratıyor.

Pixel 7 ve 7 Pro güncellemeleri

Google’ın Pixel 7 ve Pixel 7 Pro telefonları.

sofya evcil hayvan

Pixel 7 ve 7 Pro, özellikle kamera için bazı harika güncellemelere sahip. En havalı özellik, Google’ın yeni Tensor 2 çipi sayesinde tüm bulanık fotoğrafları çekmenize ve silmenize olanak tanıyan fotoğraf bulanıklığıdır. Daha da iyisi, yalnızca Pixel telefonunuzla çektiğiniz fotoğrafın değil, herhangi bir fotoğrafın bulanıklığını kaldırabilirsiniz. Benim ve kocamın bulanık bir resminde denedim. Sonuçlar burada:

İşte Sophia Peet ve kocasının yeni Pixel 7 görüntüsü için “Unblur” teknolojisini kullanmadan önceki bir resmi.

sofya evcil hayvan

İşte Sophia Pitt ve kocasının yeni Pixel 7 görüntüsü için “Unblur” teknolojisini kullandıktan sonraki bir resmi.

sofya evcil hayvan

Bulanıklaştırma gibi, çoğu yeni Pixel telefon güncellemesi yazılımla ilgilidir. Konu kameraya gelince Google gece manzarasını güncelledi, bu da gece fotoğraflarının çok daha net olduğu anlamına geliyor. Bir kez daha, bunun için teşekkür etmek için yeni Tensor çipine sahipsiniz. Videolara profesyonel bir kalite kazandırmak için konuyu netleştiren ve arka plan bulanıklaştıran videolarda sinematik bulanıklık da vardır. Farklı ırklardan insanların fotoğraflarının cilt tonlarını daha iyi temsil etmesi için gerçek derecede iyileştirmeler var.

Google, 800’ü aramamız gerektiğinde de hayatımızı kolaylaştırıyor. Pixel 7’de 1-800’ü aradığınızda artık “yardım için 1’e basın” veya “rezervasyon için 2’ye basın”ı beklemenize gerek yok. Seçenekler yalnızca ekranınızda görünür ve size zaman kazandırır, böylece botla konuşmak yerine söz konusu departmanı otomatik olarak arayabilirsiniz.

Telefon ayrıca sesli mesajları da yazıya döküyor, ancak bu yalnızca başka bir Android cihazdan gönderildiyse.

Genel olarak, kamera yeni Pixel’de harika, ancak güncellemeler iOS’tan Android’e geçmem için yeterli değil.