Temmuz 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Japonya’da AC Shadows’un iptal edilmesine yönelik dilekçe 30.000 imza aldı

Japonya’da AC Shadows’un iptal edilmesine yönelik dilekçe 30.000 imza aldı

Japonya’da Change.org’da Assassin’s Creed Shadows’un yasaklanmasını talep eden bir dilekçe yayınlandı. Ubisoft’un bu yılki Assassin’s Creed oyununun kapağını kaldırıp, hayranların yıllardır deneyimlemek için sabırsızlandığı bir ortam olan feodal Japonya’da geçen çift kahramanlı bir macerayı duyurmasının üzerinden birkaç hafta geçti.

Bununla birlikte, oyunun Japon hayranları oyunla ilgili hayal kırıklıklarını ve endişelerini dile getirmekte gecikmedi; en aşırı iddialar Ubisoft’un Kasım ayında piyasaya sürülmesi planlanan Shadows’da ırkçılığı ve ciddi tarihsel yanlışlığı desteklediğini öne sürüyordu.


Gölgeleri kaldır

Assassin’s Creed Shadows’da kullanıcılar, bir şinobi olan Naoe’nin veya bir samuray olan Yasuke’nin ve gerçek bir tarihsel figüre dayanan serinin ilk kahramanının kontrolünü ele geçirebilirler. Başlıca endişelerden biri, Assassin’s Creed Shadows’da Yasuke’nin tam teşekküllü, saygın bir samuray savaşçısı olarak tasvir edilmesi ve tarihsel yanlışlıkların başladığı yer burasıdır.

Son zamanlarda Change.org imza kampanyası Japonya’da ortaya çıkan dilekçe 30 bine yakın imza topladı. İşte dilekçenin özeti:

Son zamanlarda, oyun geliştiricisi Ubisoft’un yakında çıkacak oyunu “Assassin’s Creed Shadows” ile ilgili olarak tarihsel doğruluk ve kültürel saygı eksikliği ciddi bir sorun haline geldi. Oyun Japon samuraylarına dayanmaktadır ve samurayların savaşçılardan daha yüksek bir sınıf olduğu ve “gokenin” veya soyluların hizmetkarları olması gerektiği gerçeğini göz ardı etmektedir. Aslında samuray unvanını kazanan ilk Avrupalı ​​olan William Adams (Miura Anjin), Tokugawa Ieyasu’ya askeri komutan olarak hizmet etti. Bu tarihte Ubisoft, samurayın doğasını ve rolünü yanlış anlamaya devam ediyor. Bu, Japon kültürüne ve tarihine ciddi bir hakarettir ve aynı zamanda Asya ırkçılığıyla da ilgili olabilir. Ubisoft’tan “Assassin’s Creed Shadows”un çıkışını derhal iptal etmesini ve dürüst araştırma yapmasını ve Japon tarihi ve kültürüne saygı göstermesini talep ediyoruz. İmzanıza ihtiyacımız var. Ubisoft’un kültürel saygının ve tarihsel doğruluğun önemini bilmesini sağlamak için bu kampanyayı imzalayın.

Assassin’s Creed Shadows fragmanı (özellikle Japonca yayınlanan) çok zayıf beğenme-beğenmeme oranına sahipti. Diğer bölgelerdeki oyuncular oyunun akışı ve genel görünümüyle ilgili bazı sorunlar yaşadılar ve birçoğu oyunun ilk olarak 2017’de tanıtılan devasa açık dünya RPG modeline geri döndüğü gerçeğinden yakınıyordu. Bu daha sonra birçok uzun süredir hayranın seriden ayrılmasına neden oldu. AC Mirage’ın 2023’te bu kadar başarılı olmasının nedenlerinden biri de bu; serinin zafere küçük bir dönüşüydü.

READ  PS5, Xbox konsolları, DualSense kumandaları, TV'ler, AirPod'lar ve daha fazlasında en iyi Black Friday fırsatları

Insider Gaming hakkında daha fazla bilgi edinmek için Temmuz 2024’te Game Pass’e gelecek ilk oyun dalgasını duyuran Xbox hakkında bilgi edinin ve Insider Gaming bültenini almak için kaydolun