Haziran 10, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Ford (F) Q2 2022 ABD satışları

Ford (F) Q2 2022 ABD satışları

Ford Elektrikli F-150 Yıldırım

Andrew Evers/CNBC

Detroit – Ford Motoru Salı günü, otomobil analistlerinin beklentilerini kaçıran yılın ikinci çeyreğinde yeni otomobil satışlarında hafif bir artış olduğunu duyurdu.

Ford, ikinci çeyrek satışlarının Haziran ayındaki %31.5’lik artış da dahil olmak üzere bir önceki yıla göre %1.8 arttığını söyledi. Analistler, Detroit otomobil üreticisinin satışlarının %3.3 ile %5.1 arasında artmasını bekliyordu.

Ford, çeyrek boyunca endüstriden kolayca daha iyi performans gösterdi ve genel satışların arada düşmesi bekleniyor 2021’in ikinci çeyreğinden itibaren %19 ve %21. Otomobil üreticileri, küresel bir yarı iletken çip ve diğer önemli otomobil bileşenleri sıkıntısı nedeniyle üretim kesintilerinden ağır şekilde etkilenen bayi stoklarını yeniden inşa etmek için çabalıyorlar.

“Sektör genelindeki tedarik kısıtlamaları arasında Ford, yeni F-Serisi, Explorer, Expedition ve Navigator SUV’nin güçlü satışlarının yönlendirdiği endüstriden daha iyi performans gösterdi. Kombine olarak, bu araçlar Haziran satışlarımızın yüzde 56’sından biraz fazlasını temsil ediyordu – yaklaşık 8 santigrat derecenin üzerinde. Mayıs ayında Ford Motor Company’de satış, dağıtım ve kamyon taşımacılığından sorumlu başkan yardımcısı Andrew Frick yaptığı açıklamada,

Özellikle, Ford’un F-Serisi kamyonet satışları Haziran ayında 57.673 adede yükseldi – 2022 için aylık en yüksek toplamı. Satışlar, tamamen elektrikli bir versiyon da dahil olmak üzere F-150’yi ve daha büyük kamyonet çeşitlerini içeriyor.

Elektrik satışları F-150 Yıldırım yoğunlaştırmaya devam edin. Ford Salı günü, Haziran ayında 1.837 araç da dahil olmak üzere toplam 2.296 kamyon sattığını söyledi.

READ  Elon Musk'ın Twitter ile para kazanma planlarının işten çıkarmaları içerdiği söyleniyor