Temmuz 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Francis Ford Coppola ve Jon Voight ‘Megalopolis’ konusunda politikleşiyor

Francis Ford Coppola ve Jon Voight ‘Megalopolis’ konusunda politikleşiyor

Francis Ford Coppola Cuma günü Cannes’da yapımı 40 yıl süren 120 milyon dolarlık destan hakkında şunları söyledi: “Günümüzün siyasetinin, modern Amerika’da geçen bir Roma destanını temsil etmenin bu kadar büyük bir mesele haline geleceğini bilmiyordum.” Büyük şehirler.

Film, Adam Driver’ın mimarı Cesare Catilina’nın, statükonun gerilediği belediye başkanı Franklin Cicero (Giancarlo Esposito) ve radikal asi Claudio Pulcher (Shia LaBeouf) ile rekabet ettiği, New York City’nin bir alegorisi olan New Rome’u konu alıyor. Ütopik bir toplum inşa etmeyi umuyor.

“Amerika’da, cumhuriyetimizde, demokrasimizde olup bitenler, Roma’nın binlerce yıl önce cumhuriyetini nasıl kaybettiğinin aynısıdır.” Vaftiz babası Yönetmen, perşembe akşamı Cannes’daki dünya prömiyerinin ardından filmin basın toplantısında şunları söyledi.

“Siyasetimiz bizi cumhuriyeti kaybedebileceğimiz bir noktaya getirdi ve bu yüzden cevap siyasetçi olan insanlar değil, Amerika’nın sanatçıları olacak.”

İLGİLİ: Cannes Film Festivali Megalopolis Galası: Francis Ford Coppola, Adam Driver, Shia LaBeouf, Aubrey Plaza ve Daha Fazlası

“Sanatçının rolü çağdaş yaşamı aydınlatmak, ona ışık tutmak, lamba olmaktır. Dolayısıyla çağdaş yaşamı aydınlatmayan sanat yapmak, hiçbir besin almadan yediğiniz hamburgeri yapmaya benzer. .

Coppola’ya gelecekten, özellikle de eski ABD Başkanı Donald Trump gibi politikacılardan ne kadar korktuğu soruldu.

Coppola, “Donald Trump gibi adamlar şu anda görevde değil” diye vurguladı, “ama dünyada bir eğilim var… Daha yeni bir sağcı bölünmeye, hatta faşizme doğru bir eğilim var ki bu korkutucu.” 2. Dünya Savaşı sırasında hayatta olan herkes yaşanan dehşeti gördü ve bunun bir daha yaşanmasını istemiyoruz. Tekrar ediyorum, film sanatçılarının rolünün dünyada olup biteni vurgulamak olduğunu düşünüyorum.

Sonra Coppola elini çekti Büyük şehirler Sohbete muhafazakar görüşleriyle tanınan aktör Jon Voight katıldı. “John, senin benden farklı siyasi görüşlerin var…”

READ  Kırmızı, beyaz ve mavinin mutlu bir sonu var mı? (rwrb spoiler)

Coppola, “Muhteşem oyuncu kadromuz hakkında söyleyebileceğim şeylerden biri, her türlü politik fikri yansıtmalarıdır” dedi.

Voight, Trump adına konuştu ve kısa süre önce yayınlanan bir videoda Trump’ı savundu ve kendisinin “alay edildiğini” ve “İsa gibi yok edildiğini” söyledi. Voight ayrıca Trump’ın “yozlaşmış bataklığı yıkabilecek bilgileri nedeniyle hedef alındığını” ve “bu ofise yemin edilen olumsuz propagandayı yok edebilecek tek kişi” olduğunu söyledi.

Ancak bugün Cannes Dünya Sahnesi’nde Voight, Coppola’ya yönetmenin odak noktasının “daha iyi bir dünya yaratmak” olduğunu söyleyerek sözlerini çoğunlukla apolitik tuttu.

İLGİLİ: Francis Ford Coppola’nın ‘Megalopolis’i Cannes Prömiyeri Öncesinde Büyük Uluslararası Alıcılara Satılıyor

Voight şöyle devam etti: “Nereye gidiyoruz? Sanırım şu anda hepimiz kendimize şu soruyu soruyoruz. Nereye gidiyoruz ve ne yapabiliriz? Artık biraz daha yaşlıyım – bazılarınız fark etmiş olabilir – ve ben sınırlı bir zamanım var ve şunu düşünüyorum… Kendim, bu çocukları korumak için bizi daha iyi bir dünyaya teşvik etmek için ne yapabilirim? Ben de tam olarak bunu yapıyorum, günün her saniyesinde aklımda. Bu dünyayı daha iyi hale getirmek için neler yapabileceğimizi görmek için bunun mümkün olduğunu biliyorum.

“Bu filme ve Francis’in, insanların karşılaştığımız her sorunu çözebileceğine dair görüşüne katılıyorum. Bunu yapabiliriz; bunu yapabiliriz, birlikte yapmalıyız. Birbirimize yardım edin” dedi. Birbirimizi dinlemeliyiz ve bunu kabul edip daha iyi bir dünya yaratmalıyız. Çok şey yaşadık, tecrübemiz var, elimizden gelenin en iyisini yapmalıyız ve bunu başardık. ortaya çıkan ve bize bir nebze de olsa yol göstermeye çalışan bu insanların kıymetini bilmek için elimizden geleni yapmak.

İLGİLİ: ‘Megalopolis’ Fragmanı Cannes Galasından Önce Yayınlandı – İzle

Voight, Coppola’yı tanıdığını söyledi Büyük şehirler 25 yıllık bir fikir.

READ  Tiyatro incelemesi: 'Spamalot' Broadway'e geri dönüyor

Oscar sahibi dedi Eve git “Bu onu ifade etmekten rahatsız eden bir vizyondu ve bunu yapmak zorundaydı.”