Şubat 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Gazze’deki hastanenin müdürü, hastanenin Hamas teröristleri için saklanma yeri olarak kullanıldığını açıkladı

Gazze’deki hastanenin müdürü, hastanenin Hamas teröristleri için saklanma yeri olarak kullanıldığını açıkladı

Nakliye şirketlerinin, son haftalarda Yemen’den gelen İran destekli Husi isyancıların saldırısına uğrayan Kızıldeniz’i geçen gemileri korumak için bu hafta açıklanan ABD liderliğindeki koalisyonun lojistiği konusunda Çarşamba günü karanlıkta kaldığı bildirildi.

Denizcilik ve deniz güvenliği yetkilileri de dahil olmak üzere kaynaklar Reuters’e, koalisyonun nasıl çalışacağına ilişkin çok az ayrıntının bilindiğini söyledi.

“Koalisyonla ilgili hala bilinmeyenler var. Kaç savaş gemisinin katılacağını, bu gemilerin bölgeye ulaşmasının ne kadar süreceğini, angajman kurallarını ve gerçek koruma planını bilmiyoruz. sağlayacak.” İngiliz denizcilik risk ve güvenlik danışmanlığı Dryad Global’in CEO’su Corey Ranselm, Reuters’e “Bunu uygulamaya koyacağız” dedi.

Şöyle ekledi: “Küresel düzeyde bu oldukça küçük bir alan, ancak bu bölgedeki ticari gemilerin korunmasını sağlamak, gemi sayısına ve Husi taktiklerindeki herhangi bir değişikliğe bağlı olarak büyük bir görev olabilir.”

ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin Salı günü yaptığı açıklamada, “Yemen’den gelen pervasız Husi saldırılarının son dönemde artması, serbest ticaret akışını tehdit ediyor, masum denizcileri riske atıyor ve uluslararası hukuku ihlal ediyor.”

“Refahın Koruyucusu Operasyonu, Kızıldeniz’in güneyi ve Aden Körfezi’ndeki güvenlik sorunlarını ortaklaşa ele almak amacıyla Birleşik Krallık, Bahreyn, Kanada, Fransa, İtalya, Hollanda, Norveç, Seyşeller ve İspanya dahil olmak üzere birçok ülkeyi bir araya getiriyor. Austin, tüm uluslar için navigasyon özgürlüğünün sağlanması ve bölgesel güvenlik ve refahın desteklenmesi gerektiğini ekledi.

Reuters, kaynaklardan birinin şu sözlerini aktardı: “Gökten füze fırlatmaktan başka bir şey mi yapacaklar? Eğer bu kadarsa kargo şirketlerine gerekli garantileri verecek mi? Henüz bilmiyoruz.”

READ  Rusya'nın Avrupa'daki dayanağı Kaliningrad neden Ukrayna'ya karşı savaşında bir sonraki parlama noktası olabilir?