Şubat 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Hema Malini, 141 milletvekilinin yorumuna ilişkin “Çok soru soruyorlar…” dedi | En Son Hindistan Haberleri

Hema Malini, 141 milletvekilinin yorumuna ilişkin “Çok soru soruyorlar…” dedi |  En Son Hindistan Haberleri

BJP milletvekili ve aktör Hema Malini Salı günü Rajya Sabha ve Lok Sabha’dan 141 milletvekilinin son birkaç gün içinde uzaklaştırılması hakkında yorum yaptı ve onların (muhalefet milletvekillerinin) birçok soru yönelttiklerini ve tuhaf davrandıklarını ve dolayısıyla görevden uzaklaştırıldıklarını söyledi. BJP’li milletvekili, “Yanlış bir şey yaptılar ve bu yüzden uzaklaştırıldılar. Herkes Meclis kurallarına göre davranmalı. Bunu yapmadılar ve uzaklaştırıldılar. Bunda yanlış bir şey yok. Doğru.” dedi. Kongre liderleri aktörle alay etti ve BJP MLA’nın nihayet milletvekillerinin uzaklaştırılmasının ardındaki gerçek nedeni ortaya çıkardığını söyledi. Telangana Kongre lideri Sama Ram Mohan Reddy, “Sonunda bir BJP milletvekili, Kongre ve Muhalefet milletvekillerinin uzaklaştırılmasının ardındaki nedeni açıkladı. BJP Milletvekili Hema Malini: – Çok fazla soru soruyorlar ve bu yüzden uzaklaştırıldılar” diye tweet attı. Hema Malini bir video paylaşıyor.

BJP Milletvekili Hema Malini Salı günü rekor bir sayı olan 141 milletvekilinin uzaklaştırılmasına ilişkin yorumda bulundu.
IPL 2024 Açık Artırma karşınızda! Tüm güncellemeleri HT’den canlı olarak alın. Şimdi Katıl

Dekhiye vo itna sawal uthate hai kuch ajeeb sa act karte hai…iske liye unko hanging kiya gya hai. Yorum yap kiya toh kuch toh oturumu kapat galat kaam kar raha hai Hema Malini, “Bakın çok soru sordular, tuhaf davrandılar, dolayısıyla uzaklaştırıldılar. Uzaklaştırılmaları yanlış bir şey yaptıkları anlamına geliyor” dedi.

Lok Sabha’dan 95 ve Rajya Sabha’dan 46 olmak üzere toplam 141 milletvekili, 13 Aralık’ta Lok Sabha’da meydana gelen bir güvenlik ihlali sonrasında son birkaç gün içinde görevden uzaklaştırıldı. Muhalefet milletvekilleri Federal İçişleri Bakanı Amit Shah’tan güvenlik ihlali olayıyla ilgili olarak Meclis’te açıklama talep etti.

Bu, öncelikle büyük güvenlik ihlali ve ardından benzeri görülmemiş sayıda uzaklaştırma nedeniyle Parlamentonun şimdiye kadar şahit olduğu en çalkantılı oturumdur. Bazı milletvekilleri bu oturumun geri kalanında çalışmalarına ara verirken, diğerleri Ayrıcalıklar Komitesi’nin kendi davranışlarına ilişkin raporunu bekliyor.

READ  Sanya Covid kilitlenmesi: Çin'in Hawaii'sinde binlerce turist mahsur kaldı

“Yaklaşık 15 yıldır parlamento kariyerimde ilk kez, son güvenlik ihlalinin tartışılması çağrısında bulunan bir pankartla Meclis’e girdim. Bunu, bu talebi nedeniyle haksız yere uzaklaştırılan INCIndia’daki meslektaşlarımla dayanışma içinde yaptım. hükümet sorumlu tutulacak. Bu yorumun devamını bekliyorum. Kongre üyesi Shashi Tharoor, Salı günü yaptığı yorumdan önce, adil olmayan bir süreç nedeniyle pencereden dışarı atılmak bir onur madalyasıdır” diye tweet attı.

Tutuklanan milletvekillerinin Makar Dawar Parlamentosu’nda Trinamool Milletvekili Kalyan Banerjee’nin Rajya Sabha Sözcüsü’nü taklit etmesi ve Başkan Yardımcısı Jagdeep Dhankar ve Rahul Gandhi’nin onun fotoğrafını çekerken görülmesi üzerine Salı günü yeni bir tartışma başladı. “Çiftçi olarak geçmişimi, toplumun bir üyesi olarak geçmişimi üzerinize almayın. Cumhurbaşkanlığı kurumu yok edildi ve bu da bir siyasi parti tarafından bir üyenin yok edilmesini sağlayacak kadar ileri gitti. Parlamentonun büyüklerinden biri diğer üyeyi videoya kaydediyor” dedi Dunker. Ne için?”.

HT ile avantajlar dünyasının kapılarını açın! Yararlı haber bültenlerinden gerçek zamanlı haber uyarılarına ve kişiselleştirilmiş haber akışlarına kadar hepsi burada, sadece bir tık uzakta! Şimdi giriş yap! En son Hindistan haberlerinin yanı sıra Hindistan’dan ve dünyanın dört bir yanından en son haberleri ve önemli başlıkları alın