Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Genç Türklerin çoğu yurtdışında yaşamak istiyor – rapor

Alman Conrad Adinavar Vakfı tarafından 2021 araştırması Kurmak Genç Türklerin %70’inden fazlası, imkanları varsa yurt dışında yaşamak istiyor.

Pek çok Türk genci ülkedeki gelecekleri hakkında karamsar bir bakış açısına sahip.

Türkiye son yirmi yılın en kötü ekonomik kriziyle karşı karşıya kalırken, giderek daha fazla Türk gençliği yurtdışında yeni bir başlangıç ​​arıyor.

Ocak ayında yıllık enflasyon oranı Ulaşmıştı %36,1 ile 2002’den bu yana en yüksek seviye. Yükselişte, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın olağanüstü güveniyle daha düşük faiz oranları için baskı yapmasıyla geçen yıl değerinin %40’tan fazlasını kaybeden Türk lirasının hızlı değer kaybı etkili oldu. Düşük tüketici fiyatları.

Alman Konrad-Adenauer-Stiftung (Kas) tarafından yakın zamanda yayınlanan Türkiye’de Gençlik Üzerine 2021 Raporu, Türkiye’deki genç neslin ana eğilimleri, yapısı ve fikirlerinin korkunç bir resmini çiziyor.

Türk Gençliği 2021 araştırması, 28 ilde 18 ila 25 yaşları arasındaki 3.243 gencin temsili bir örneğine dayanmaktadır. Raporda, Türkiye’nin tamamının temsilcisi oldukları yazıyor.

Katılımcıların yaklaşık %73’ü, fırsat verildiği takdirde yurtdışında yaşamak istediklerini söyledi; Yüzde 48’i, yirmi yıldır iktidarda olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yönetimine “güven duymadıklarını” söyledi.

Eleştirmenler Erdoğan ve hükümetini genç Türkler için yeterli fırsatları sağlayamamakla suçluyor.

Buna göre OECD’nin en iyi yaşam koduTürkiye, gelir ve servet, sağlık durumu, sosyal etkileşimler, eğitim ve beceriler, işler ve gelir, öznel refah, çevresel kalite, iş-yaşam dengesi, barınma ve kişisel güvenlik açısından ortalamanın altındadır.

%80,4’ü hükümetin mülteci politikalarını eleştirdi ve %56,8’i Suriyeli mültecilerin ülkelerine geri gönderilmesi gerektiğini söyledi.

Genç katılımcıların %80’i kadın ve erkeğin eşit olduğuna inanıyor ve %92,3’ü evlilik öncesi ilişkilerin normal olduğunu düşünüyor, bu da liberal ve açık fikirli gençliği doğruluyor.

%70,5 için Müslüman olmak çok önemli, %29,8’i dindar olduğunu ve %56,9’u Allah’a inandığını ama kendini dindar görmediğini söylese de.

READ  Türk Eximbank, Afrika Finans Kurumu'na (AFC) Afrikalı olmayan ilk hissedar olarak katıldı