Nisan 20, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Yunanistan açıklarında yanan bir tekneden 24 Türk kurtarıldı

Basında çıkan haberlere göre, Cuma günü İtalya’ya giderken alev alan İtalyan bayraklı teknede mahsur kalan 288 yolcu arasında 24 Türk vatandaşı vardı. İhlas Haber Ajansı (İHA), bir Türk uyruklunun kayıp olduğunu bildirdi, ancak can kaybı bildirilmedi.

Kurtarılan yolcular arasında Türkiye’den tır şoförü Hirulla Setin de bulunuyor. Etin Hürriyet gazeteye verdiği demeçte, gemideki son yolculardan biri olduğunu ve sefere başladıktan iki saat sonra tahliye çağrısı duyduğunu söyledi. “Tahliye bölgesine gönderildik ve deniz polisi geldi. Ondan sonra cankurtaran botlarına götürüldük ve ardından Corbu Adası’na götürüldük” diyerek pasaportu dahil her şeyini kaybettiğini de sözlerine ekledi.

Bir başka Türk gezgin olan Fahri Zgen, bir iş seyahati için arabayla İtalya’ya gideceğini söyledi. Teknede Türkiye’den 22 tır şoförü olduğunu söyledi. Yangın anlarını “Denize atlayan insanları gördüm” diye anlattı.

Geminin Türk kaptanı Sevdat Bilan, bölgede kayıp şahısların arandığını söyledi. Gemide mi yoksa denize mi atladılar bilmiyoruz” dedi. Pilan, 22 Türk kamyon şoförünün tamamına Corbu Adası’na tahliye edildiklerinin söylendiğini söyledi.

Günlük Sabha Bülteni

Türkiye’de, bölgesinde ve dünyada olup bitenlerden haberdar olun.

Gruptan istediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. Kaydolarak Kullanım Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızı kabul etmiş olursunuz. Bu site reCAPTCHA tarafından korunmaktadır ve Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartlarına tabidir.

READ  Walnutport Yeni Konsey Üyesi Atadı - Times News Online