Mayıs 22, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Gençliğinin liderliğindeki ABD, Dünya Mutluluk Raporu'nda battı

Gençliğinin liderliğindeki ABD, Dünya Mutluluk Raporu'nda battı

Dr. Norris pandemi hakkında şunları söyledi: “Literatür pratik açıdan açık; sosyalleşme, sosyal yanlısı davranışlar ve insanların kendilerini birbirine bağlı hissetme ve bir topluluğa sahip olma becerileri üzerindeki etkisi.” “Normalde insanların, özellikle de lise çağındaki gençlerin başına gelen pek çok şey olmadı” diye ekledi. “Bu hala oluyor.”

Yeşim Şarkısı, A 27 yaşında romancıKendisini son yıllarda giderek mutsuzlaşanlar arasında sayıyordu.

Bayan Song, “Bunun nedeni çoğunlukla, bir yetişkin olarak aniden tüm dünyadaki haberlerin farkına varmanız, kontrol edebildiklerinize daha fazla dikkat etmeniz ve kontrol edebileceğiniz çok az şey olduğunu fark etmenizdir” dedi. grubun bir parçası, dedi. bir röportajda şöyle konuştu: “Protestolara katılacak ya da kiranızı ve faturalarınızı zamanında ödeyecek olsanız bile, özellikle şimdi, eylemlerinizin aslında ne kadar az etki yarattığını fark ettiğinizde hayatınızı yaşama şeklinizden kurtulmak çok zor. daha geniş bir düzeyde.”

2022 yılında Harvard Üniversitesi'nin yaptığı bir araştırma şunu gösterdi: Refah Amerika Birleşik Devletleri'ndeki gençler arasında son 20 yılda düşüş yaşandı. 18-25 yaş arası gençler Bildirilen en düşük mutluluk seviyeleri Diğer yaş gruplarıyla karşılaştırıldığında daha zayıf zihinsel ve fiziksel sağlık, amaç duygusu, karakter, erdem, yakın sosyal ilişkiler ve finansal istikrar. Benzer sonuçlar ortaya çıktı Britanya'da Ve Kanada.

Harvard Üniversitesi Yetişkin Gelişimi Araştırması direktörü Dr. Robert Waldinger, “Hepimizin düşündüğü faktörlerden biri sosyal medyadır” dedi. “Çünkü sosyal medyayı nasıl kullandığımıza bağlı olarak refahı azalttığını, özellikle genç kızlar, kadınlar ve genç kızlar arasında depresyon ve kaygı oranlarını artırdığını gösteren bazı araştırmalar var.”

READ  'Şimdi değilse, ne zaman?': Duygusal Avustralya başbakanı Yerli halk için referandum yaptı