Mayıs 22, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Prens Harry, telefon korsanlığı davasında “dağınık” bir yaklaşım benimsemekle suçlanıyor

Prens Harry, telefon korsanlığı davasında “dağınık” bir yaklaşım benimsemekle suçlanıyor

Perşembe günkü ön duruşmada Yargıç Fancourt'a, önerilen iddiaların, cep telefonlarının yanı sıra sabit hatlara ve cep telefonlarına bırakılan sesli mesajların dinlenmesi ve cep telefonu çağrılarının doğrudan dinlenmesi de dahil olmak üzere NGN tarafından gerçekleştirilen yeni iddia edilen ihlal kategorilerini içerdiği söylendi.

NGN'in avukatları mahkemeye sunulan belgelerde, dükün onlarca yıl öncesine dayanan belirtilmemiş iddialarda bulunduğunu ve bu tür suçlarla ilgili zaman aşımı nedeniyle yasaklanması gerektiğini, çünkü bunları yeni keşfettiğini söyleyemediğini savundu.

Dük, aktör Hugh Grant ve 40'tan fazla kişi, yasa dışı bilgi toplama ve mahremiyetin ihlali iddiaları nedeniyle NGN'e ve artık faaliyet göstermeyen News Of The World'e dava açıyor. Duruşmanın Ocak 2025'te yapılması planlanıyor.

NGN'in savunmasının yazılı özetinde avukat Anthony Hudson KC, yeni iddialarla mahkeme tarafından değerlendirilmesi gereken iddialar arasında “ikna edici bir bağlantı” bulunmadığını söyledi.

“Bu dağınık yaklaşım, benzer olgusal kanıtların savunulması açısından testlerin gerekliliklerini karşılamıyor” dedi. Ayrıca yargılamanın, anlaşmazlığın adil çözümü için gerekli ve orantılı konularla sınırlı olması gerekliliğiyle de tutarlı değildir.

Dük'ün “spekülatif temelde” mahkemeye yeni iddialarda bulunmasının “tamamen uygunsuz” olduğunu ve 1996'dan 2011'e kadar olan dönem boyunca iki gazetede adı belirtilmeyen gazetecilere karşı yapılan sayısız belirtilmemiş iddialar arasında bazılarının izole edildiğini söyledi. Örnekler sonuçta bazı belirtilmemiş yasa dışı bilgi toplama iddialarıyla alakalı olabilir.

Dük'ü temsil eden David Sherborne, müvekkilinin davanın kapsamını 1994 yılına kadar genişletmek istediğini söyledi: “Sussex Dükü 10 yaşındaydı ancak sağlık durumu ve annesiyle olan ilişkileriyle ilgili bilgiler vardı. Prenses Diana ve annesi.” Ruh hali… 2016 yılına kadar. Bu, ilgili çatışma dönemidir.