Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Azil tanıklarından biri Giuliani'ye pis bir bakış atarken Coomer araya girmeye devam ediyor

Azil tanıklarından biri Giuliani'ye pis bir bakış atarken Coomer araya girmeye devam ediyor

Temsilciler Meclisi Gözetim Komitesi tarafından Başkan Biden'a yönelik hızlandırılmış görevden alma soruşturmasının bir parçası olarak Çarşamba günü gerçekleştirilen halka açık duruşmada, hapishaneden ifade veren GOP içinden bir kişi, Kazakistan ile Ukrayna'nın kafasını karıştıran Cumhuriyetçi bir milletvekili ve merkezdeki eski bir Rudy Giuliani yardımcısı yer aldı. soruşturmanın. Başkanı itibarsızlaştırmaya yönelik baskının tamamen Rus istihbaratının yaydığı yalanlara dayandığını söyleyen herkes.

Komite Başkanı Temsilci James Comer (R-Ky.) duruşma sırasında sürekli olarak komisyon üstüne adım atarak kendi kurultay davasını baltaladı. Yıldız tanık Lev Parnas, Biden hakkında Cumhuriyetçi milletvekillerine yanlış gerçeklerin yayılmasından büyük ölçüde sorumluydu ve eski New York belediye başkanıyla birlikte çalışarak, 2020 başkanlık seçimleri öncesinde Trump'ın arkadaşı haline gelen, zararlı pislikleri kazmaya başladı.İkili, iş için Ukrayna'ya gitti ve Biden ve oğlu Hunter'ın dahil olduğu yolsuzluğa dair şaşırtıcı hikayelerle geri döndü.

Ancak Çarşamba günü Parnas şunları söyledi: “Biden ailesi ve Ukrayna hakkında şimdiye kadar ortaya atılan tek bilgi tek bir kaynaktan ve tek bir kaynaktan geldi: Rusya ve Rus ajanları.”

Comer bir noktada Demokrat arkadaşlarına “Bir hata yaptınız ve Parnas'ın Cumhuriyetçi bir tanık olduğunu söylediniz” dedi. Seni çok gördü.

Parnas, “Donald Trump'ın gözünde Cumhuriyetçiydim” diye araya girdi.

Comer, Parnas'a sert bir şekilde saldırdı ve şunları söyledi: “Onu davet edebilirdin [Hunter Biden’s] Temsilci Jamie Raskin (D-Md.) Comer'a Parnas'ın “Donald Trump'ın ortağı” olduğunu hatırlatırken, “Ortaklar, ama siz… bu adamı davet ettiniz.”

Parnas'ın ifadesi Comer'in anlatımını tamamen altüst etti; konferans yine de bunu zorlamaya devam ediyor.

Temsilci, “Bir yıldan uzun süredir devam eden bu duruşmalara ilişkin tüm kanıt kayıtlarını incelediğinizde, aslında Joe Biden'a dayak atmak açısından Donald Trump'ı üçüncü kez görevden almak için sunduğumdan daha fazla kanıt sundum” dedi. Stephen Lynch (D-Mass.) şunları söyledi:

READ  Bilim adamları, ozon tabakasının iyileşmesinin tekrar yoluna girdiğini söyledi

Raskin bu sabahki açılış konuşmasında şunları söyledi: “Şansınız varsa, bugün, kongre soruşturmaları tarihindeki belki de en muhteşem başarısızlığın, Joe Biden tarafından işlenen ağır bir suçu veya kabahati bulma ve ardından azletme çabasının sonunu işaret ediyor. Bu yüzden.”

Parnas ifadesinde GOP'un Biden'ı görevden alma çabasının “tamamen Kremlin tarafından yayılan bir dizi yanlış bilgiye dayandığını” ifade etti. Parnas, elektronik dolandırıcılık, yalan beyan ve kampanya finansmanı ihlali suçlamalarıyla 2022'de 20 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Giuliani ve Parnas tarafından Trump'a sunulan komplo teorileri, iki kez suçlanan eski başkan tarafından, Biden'ın başkan yardımcısı olarak Ukrayna'da Hunter Biden'ı ülkesine ilişkin soruşturmalardan korumak için uygunsuz araçlar kullandığına dair yanlış bir anlatıyı yaymak için kullanıldı. Ticari faaliyetler.

Çarşamba günü Parnas komiteye Giuliani'yi Biden'ın pisliğinin geldiği kötü şöhretli kaynak konusunda uyardığını söyledi. Ancak Giuliani'nin aynı güvenilmez kaynaklardan giderek daha fazla yanlış bilgi kabul etmeye devam ettiğini söyledi.

“Sonunda beynini yıkadım [in]MAGA dünyasını bir “tarikat” olarak nitelendiren Parnas, “Doğru olmayan bazı şeylere inanmak” dedi. “Düşünmeye başladım [to] Bunun doğru olamayacağını düşündüm. Yanlış bir şey yapıyorduk.

Açılış konuşmasında Parnas, Trump, Giuliani ve “ulusumuzun gücüne zarar vereceğini bilerek kendi çıkarlarına hizmet etmek için yalanlar uyduran” diğer kişilerin Amerikalılara “yalan söylediğini” söyledi.

içinde Parnas'ın komiteye sunduğu yazılı açıklamaKendini “bu ülkeyi seven, kaygılı bir Amerikan vatandaşı ve ülkenin hatalarıyla yüzleşmiş bir adam” olarak tanımlıyor. Kasım 2018'den Ekim 2019'a kadar Joe ve Hunter Biden'ın “Ukrayna'daki yolsuzlukla bağlantılı” olduğunu kanıtlamaya yönelik çabaların “kilit katılımcısı” olduğunu söyledi.

Açıklamada, “Rudy Giuliani, eski Başkan Donald Trump adına bana Biden ailesi hakkında kirli bilgiler bulmam için dünyayı dolaşma görevi verdi, böylece bir grup ağ onlar hakkında dezenformasyon yayabilir” dedi. “Biden ailesinin itibarına zarar vermeye ve Trump'ın 2020 seçimlerini güvence altına almaya çalıştılar.”

READ  El Sadr, Temsilciler Meclisi'nin feshedilmesi ve erken seçim yapılması çağrısında bulundu | protesto haberleri

Ancak Parnas Çarşamba günü yaptığı açıklamada, “Biden ailesinin Ukrayna'daki yolsuzluğuna ilişkin gerçek kanıtları hiçbir zaman sunmadığını, çünkü hiçbir zaman böyle bir kanıtın bulunmadığını” söyledi. Tam tersine, asıl olarak bu plana dahil olan her birey sahte suçlar arayarak suç faaliyetlerini gizliyordu. Bu bugün de devam ediyor: Bizi buraya getiren azil süreci Kremlin'in yaydığı bir dizi yanlış bilgiye dayanıyor.

Beyaz Saray ise oturumu “zaman kaybı” olarak nitelendirdi.

Beyaz Saray'ın gözetim ve soruşturma sözcüsü Ian Sams, The Daily Beast'e “Bu duruşma Cumhuriyetçiler için utanç vericiydi” dedi. Bu üzücü maskaralıktan kurtulmanın zamanı geldi. “Amerikan halkının ele almamızı istediği gerçek sorunlar var.”

Cumhuriyetçi yetkililer o zamanki Temsilci gibi. Parnas, şu anda Trump'ın Twitter Truth Social versiyonunda çalışan Devin Nunes'un, Fox News kişiliği Sean Hannity ve ağdaki diğer kişiler gibi yolsuzluk hikayelerinin “temelsiz” olduğunu bildiğini söyledi. Geçtiğimiz Temmuz ayında Parnas, Comer'a “bu konuyu daha fazla araştırmanın hiçbir anlamı olmadığını” belirten bir mektup yazdı.

Hunter Biden'ın iş ortağı Jason Galanis'e tanık olun: Federal hapishaneden uzaktan ifade verdi Alabama'da bir Kızılderili kabilesini dolandırmak suçundan 14 yıl hapis cezasını çekiyor. Hunter Biden'ın kirli işlere karıştığı yönündeki iddiaların da yer aldığı iddialar arasında Galanis, parmaklıklar ardında cinsel saldırıya uğradığını ve bunun sorumlusu olarak hükümeti suçladığını söyledi.

Çarşamba günü Raskin, The Daily Beast tarafından sadece birkaç saat önce yayınlanan ve Hunter Biden'ın bir başka eski iş ortağı Tony Bobulinsky ile yaptırım uygulanan Rus oligark Viktor Vekselberg arasındaki daha fazla bildirilmemiş bağları ayrıntılarıyla anlatan bir makaleye işaret etti.

Şahsen ifade veren Bobulinski, Demokratları Biden'ı korumak için yalan söylemekle suçlayarak geniş çapta konuştu ve diğerlerinin yanı sıra, Bobulinski'nin güvenilirliğini defalarca baltalayan Raskin'den azarlar aldı.

READ  Putin, Ukrayna'nın işgali bataklığında 100'den fazla FSB ajanını bariz bir misilleme olarak akladı

Konuşma sırası Temsilci Michael Cloud'a (R-Texas) geldiğinde, Şövale üzerinde Ukrayna'yı Kazakistan olarak tanımlayan ve tersini gösteren büyük bir harita sundu..

Giuliani'nin sözcüsü Ted Goodman Çarşamba öğleden sonra gönderdiği bir e-posta açıklamasında Parnas'a “güvenilemeyeceğini” söyledi ve Temsilciler Meclisi Demokratlarını kendisinin ifade vermesine izin verdikleri için “sorumsuz ve entelektüel açıdan sahtekar” olarak nitelendirdi. Goodman, Parnas'ın “yeni çıkan kitabını satmak için manşetlere çıkmak için çok çabaladığını” iddia ederek onu “seri yalancı” olarak nitelendirdi.

Hunter Biden duruşmaya katılmayı reddetti ve avukatı Abby Lowell, duruşmayı “karnaval gösterisinden” başka bir şey olarak nitelendirmedi.