Haziran 13, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Geride bırakılan kruvaziyer yolcuları büyük tartışma yaratıyor

Geride bırakılan kruvaziyer yolcuları büyük tartışma yaratıyor

ABD Haberleri

Bir yolcu gemisinin saat 15.00'e kadar süreyi tutturamamaları nedeniyle sekiz yolcunun gemiye binmesini yasaklamasının ardından hararetli bir tartışma çıktı.

Norveç gemisi Dawn, özel turlarının ertelenmesinin ardından turistleri bir Afrika adasında, bazıları eşyasız bıraktı.

Grup şimdi uçak, feribot ve araba ile Sao Tome ve Principe'den 2.000 mil uzakta, Norveç Cruise Line (NCL) gemisinin geçen Çarşamba günü onlarsız ayrıldığı Senegal'e doğru yola çıktı.

Terk edilen sekiz gemi arasında yer alan Amerikalı çift Jill ve Jay Campbell, Senegal limanına ulaşmak için seyahat masraflarına 7 bin dolardan fazla para harcadı.

Campbell Salı günü NBC'nin Today Show'una şunları söyledi: “Geminin takip ettiği bir dizi kural veya politika olmasına rağmen, bu kurallara çok sıkı bir şekilde uyduğuna gerçekten inanıyoruz.”

Çift Jill ve Jay Campbell, bir Afrika adasında özel bir tur yaptıktan sonra gemi yolculuğunda kalan sekiz yolcu arasındaydı. Jill ve Jay Campbell

“Konuk ağırlama sektöründe çalışan insanlar olduklarını ve müşterilerinin güvenliğinin ve refahının birinci öncelik olması gerektiğini ve ilk sıraya konulması gerektiğini gerçekten unuttular.

Bu onların unuttuğu temel bir bakım göreviydi. “Bu bizim için önemli.”

Adam Glazer Tüketici şampiyonu News.com.au'ya aralarında hamile bir kadın ve kalp rahatsızlığı olan bir kişinin de bulunduğu yolcuların geri dönmesine izin verilmemesinin “saçma” olduğunu söyledi – Norveç Şafağı hala limanda olmasına ve São Tomé Sahil Güvenlik'in grubu almasına rağmen Gemi ihalelerinde.

Grup şimdi uçak, feribot ve araba ile Norveç Cruise Line (NCL) gemisinin geçen Çarşamba günü onlarsız ayrıldığı Senegal'e doğru yola çıktı.
Getty Images aracılığıyla Boston Globe

“Her vaka, özellikle de ilacını almayan bir yolcu ayrı ayrı tedavi edilmelidir” dedi.

Kurallara rağmen “böyle durumlarda esnek olmanız gerekiyor” dedi.

The Post'un Norveç kruvaziyer felaketiyle ilgili haberlerini takip edin

  • Aralarında hamile bir kadın ve kalp rahatsızlığı olan yaşlı bir adamın da bulunduğu sekiz Norveçli yolcu, gemi limandan onlarsız ayrıldıktan sonra parasız ve hayati önem taşıyan ilaçları olmadan bir Afrika adasında mahsur kaldı.
  • Şirkete göre kruvaziyer şirketinin bir sözcüsü, yolcuların adada “yalnız veya özel bir turla” bırakıldığını ve “tüm yolculuk süresini” bir saatten fazla kaybettiklerini iddia etti.
  • Amerikalı Jill Campbell ve kocası Jay Campbell, Norveç Cruise Line'ın “temel bakım görevini” unutmasının ardından 20 günlük yolculuğa devam etmek isteyip istemedikleri konusunda emin olmadıklarını söyledi.
  • Sekiz yolcu, geminin Salı sabahı yanaştığı Senegal'e ulaşmak için 48 saat boyunca yedi farklı ülkeden seyahat etti.
  • Avustralyalı bir çift olan Doug ve Violeta Sanders, yaşadıkları sıkıntıdan bahsetti ve bunun “hayatımızın en kötü deneyimi” olduğunu söyledi.
  • Ailesine göre 80 yaşındaki Julie Lenkov, bir yolcu gemisinde felç geçirdi ve ABD'ye dönüş yolunu bulmakta “yalnız” ve “çaresiz” kaldı.
  • Sütun: Yolcu gemisi geç yolcularını Afrika'ya bırakmakta haklıydı
READ  Zelensky, 'Rusya üzerindeki etkisini' öne sürerek Çin'in Ukrayna barış görüşmelerine katılmasını istiyor

Norveçli bir yolcu gemisi gibi mahsur kalırsanız ne yapmanız gerektiğine dair The Post'un ipuçlarına göz atın

Miami merkezli bir denizcilik avukatı olan Jim Walker da yolcu gemisini eleştirerek, gemiyi yolculuk sırasında olmayan bir tur rezervasyonu yaptıkları için “misafirleri hediye ederek bir noktaya değinmekle” suçladı.

News.com.au'ya verdiği demeçte, “Gerçek şu ki, kruvaziyer şirketleri, kruvaziyer sponsorluğundaki kıyı gezilerini iş modellerinin temel bir parçası olarak agresif bir şekilde teşvik ediyor ve yılda on milyonlarca dolar gelir elde ediyor” dedi.

“Karın yüzde 50 ila 60'ını elde edebilecekleri kruvaziyer sponsorluğundaki gezileri teşvik etmek için kruvaziyer şirketleri, misafirlerinin bağımsız bir gezi yerine kruvaziyer sponsorluğundaki bir gezi için ödeme yapması durumunda şirketin, bu artışın gerçekleşmesi durumunda bunu garanti edeceğini şart koşuyor. Yolcu gemisine dönüşü geciktiği için misafirler kıyıda bırakılıncaya kadar bekleyecek.

“Bu özel durumda, NCL'nin bu konukları sırf bağımsız bir uçuşta oldukları için terk etme noktasına geldiği anlaşılıyor.”

Bay Walker, NCL'nin davranışının sadece “duygusuz ve umursamaz” olmadığını, aynı zamanda eylemlerinin “doğası gereği aşağılık ve kinci” olduğuna inandığını söyledi.

Felaket, bazılarının yolcuların yanında yer almasıyla internette büyük bir bölünmeye neden olurken, diğerleri kruvaziyerin yolcuları Sao Tome'da bırakma hareketini savundu.

“Gemi hâlâ limandayken kaptanın onları gemiye almaması tuhaf mı?” Facebook'ta bir kişi yazdı.

“Onlara üzülmeyin, kuralları biliyorlar. Zamanında ayrılmamaları gemilere bir servete mal olacak. Daha önce Asya'da geride bırakılan insanları gördük. Yeni Zelanda'ya son yolculuğumuz da çok yakındı. ,” diye yazdı bir başkası.

Diğer kruvaziyerler, zamanında varmanın yolcular için uyması gereken “basit” bir kural olduğunu söyleyerek, bu nedenle yalnızca gemide tur rezervasyonu yaptırdıklarını ekledi.

Aralarında diğer altı yolcunun da bulunduğu çiftin, saat 15.00'e kadar süreye uymamaları nedeniyle gemiye binmeleri engellendi. Jill ve Jay Campbell

Üçüncü bir kişi şöyle yazdı: “İşte bu yüzden gemi yolculuğuna çıkmazsanız risk alırsınız ve kurallara da uymak zorundasınız.” tur düzenledik.” Sonsuza kadar, bir kez daha, istediğini, istediğin zaman yapma özgürlüğü yok.

READ  Rusya Ukrayna'yı işgal etti: canlı güncellemeler

A TikToker ve kruvazör Candy Thomas Yolculara zamanında gemiye dönmenin yolcuların sorumluluğunda olduğunu bildirdi.

“Seyahat etmeyenler için söyleyeyim” dedi. “Gemiden inmeden önce çeşitli duyurular var, bunları günlük planlama mektubunuzda buluyorsunuz ve işaretler var… Gemiden ayrılmadan 60 ila 90 dakika önce gemide olmanız gerekiyor.”

Güney Carolina'dan Campbell'lar, mahsur kaldıktan sonra banka kartlarına ve birkaç dolardan fazla paraya sahip olan tek kişilerdi. ABC Haberleri 4

buna göre Adam işaret ediyorBiniş süresinin bitiminden önce limana varmazsanız, yolcu gemisi neredeyse büyük ihtimalle “sizsiz ayrılacaktır.”

“Rıhtımda durup çılgınca el sallasanız bile, bunun nedeni yolcu gemisinin kalkış saatinin dikkatlice planlanmış olması ve tatilinizden daha fazlasının tehlikede olmasıdır.

“Tıpkı uçaklar gibi yolcu gemileri de sıkı programlarla çalışıyor; düşündüğünüzden çok daha sıkı.”

Norveç Kruvaziyer Hattı yanıt veriyor

ABD merkezli Norveç Cruise Line, news.com.au'ya yaptığı açıklamada, geminin bir Afrika ada ülkesi olan Sao Tome ve Principe'deyken, adada özel bir turla sekiz misafirin bulunduğunu söyledi. bizim tarafımızdan organize edilmedi.” Gemiye dönmek için yapılan son ihaleyi kaçırdı ve bu nedenle gemide yerel saatle 15:00 olarak planlanan gemiye binme saatine uymadı.”

“Bu çok talihsiz bir durum olsa da, geminin interkomu aracılığıyla günlük basılı iletişimlerde geniş çapta duyurulan ve gemiden çıkmadan hemen önce yayınlanan ilan edilen saatte gemiye dönmelerini sağlamaktan misafirler sorumludur.”

Sözcü, konukların gemide bulundukları süre boyunca gemiye dönmemeleri durumunda, normal protokole göre pasaportlarının limana döndüklerinde geri alınmak üzere yerel liman acentelerine teslim edildiğini söyledi.

Turistler, 1 Nisan'da Banjul, Gambiya'da gemiye katılmak için düzenlemeler yapmıştı ancak gemi, “olumsuz hava koşulları nedeniyle” varış noktasına güvenli bir şekilde yanaşamadı.

Sözcü, news.com.au'ya, güzergahın değiştirilmesi konusunda yolcularla temasa geçtiğini ve onlara 2 Nisan'da Senegal'in Dakar kentindeki gemiye katılma izni verdiğini söyledi.

“Kontrolümüz dışında yaşanan bir dizi talihsiz olaya rağmen, bu sekiz misafirimizin Bangor, Gambiya'dan Dakar, Senegal'e olan seyahat masraflarını karşılayacağız. Misafirlerle iletişim halinde olmaya devam edeceğiz ve ek bilgiler ortaya çıktıkça size sağlayacağız.

READ  Hindistan tren kazası: Odisha kazasının ardından 120'den fazla kişi öldü
TikToker ve kruvazör Candi Thomas, gemiye zamanında dönmenin yolcuların sorumluluğunda olduğunu söyleyerek yolculara ateş açtı. @iamshopgirl / TikTok

Güney Carolina'dan Campbell'lar, banka kartlarına ve birkaç dolardan fazla paraya sahip olan tek kişilerdi. Dışlanmış arkadaşları için barınma ve yiyecek için 7.500 dolar harcadıklarını söylediler.

Özel turlarında sorun yaşandığı için uçağa geç kaldıklarını anlattılar.

“Onlar [tour] Öğretmen Bay Campbell, “'Sorun değil, seni bir saat içinde geri alabiliriz' dedi” dedi.

“Seyahat etmeyenler için söyleyeyim” dedi. “Gemiden inmeden önce birkaç duyuru var, günlük planlama mektubunuzda bu var ve işaretler var… gemiden ayrılmadan önce 60 ila 90 dakika kadar gemide kalmanız gerekiyor.” @iamshopgirl / TikTok

Rehber, grubun geç kalacağını söylemek için kaptanı aradı. Limana döndüklerinde gemi hâlâ açıkta demirli durumdaydı. Ancak çalışanlar yolcuların uçağa binmesine izin vermedi.

Campbell şunları söyledi: “Liman kaptanı gemiyle iletişim kurmaya çalıştı ancak kaptan iletişim kurmayı reddetti.” ABC 4 Haberleri Güney Karolina.

“NCL'nin müşteri hizmetleri acil durum numarası olan NCL'ye e-postalar gönderdik ve onlar da 'gemiyle iletişim kurmamızın tek yolu onlara e-posta göndermek, e-postalarımıza yanıt vermiyorlar' dediler.”

Bay Campbell bunun zor bir deneyim olduğunu söyledi ve bunu “çok zor bir süreç” olarak nitelendirdi. Bugün

Bay Campbell, ülkenin Sahil Güvenlik Teşkilatının daha sonra tüm yolcuları bir tekneye bindirip yolcu gemisine götürdüğünü, ancak gemiye binmelerine izin verilmediğini söyledi.

Salı günü NBC'nin Today Show'unda Sao Tome ve Principe sakinlerinin “çok cömert, çok misafirperver” olduklarını söyledi ve onları otellere ve seyahat acentelerine yönlendirdi.

Ancak bunun zor bir deneyim olduğunu belirterek, bunu “çok zor bir süreç” olarak nitelendirdi.

News.com.au, sekiz misafirin Senegal'in Dakar kentindeki gemi yolculuğuna yeniden katıldığını öğrendi.


Daha fazla yükle…
https://nypost.com/2024/04/03/us-news/cruise-passengers-who-were-left-behind-sparks-huge-debate/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Paylaşım URL'sini kopyalayın