Nisan 2, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Ukrayna’nın son haberleri: Kırım köprüsünün patlamasından sonra Zaporozhye’de grevler en az 17 kişiyi öldürdü

Ukrayna'nın son haberleri: Kırım köprüsünün patlamasından sonra Zaporozhye'de grevler en az 17 kişiyi öldürdü
ona atfedilen…Maxar Teknolojileri

Saatler içinde bir Tek köprüyü yok eden patlama Sert askeri blogcular ve Rus yetkililer, Cumartesi günü erken saatlerde Kırım’ı Rusya’ya bağlamak için Moskova’dan hızlı ve güçlü bir yanıt verilmesi çağrısında bulundular.

Üst düzey bir politikacı, “son derece sert” bir yanıttan daha azının, sürekli savaş alanı kayıpları ve evde artan eleştirilerle karşı karşıya kalan Kremlin’in zayıflığını göstereceğini söyledi.

2018’de köprünün açılışını denetleyen Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin için patlama, son derece kişisel bir hakaret gibi görünüyordu ve bu durumla başa çıkmadaki başarısızlığının altını çizdi. Acımasız bir dizi Ukrayna saldırısı.

Haber medyasındaki bazı yorumcular Rusya’nın Ukrayna’nın elektrik altyapısını ve Batı silahlarını ithal etmek için kullanılan ulaşım sistemlerini yok etmesini talep ettiler.

Devlet kanalı RT’nin savaş muhabiri Evgeny Poddubny, Ukrayna liderliğindeki hiç kimsenin artık Rusya’dan korkmadığını söyledi.

Telegram’daki RT kanalında “Düşman korkmayı bıraktı ve bu durumun bir an önce düzeltilmesi gerekiyor” diye yazdı. Örgütlerin liderleri, istihbarat teşkilatlarının başkanları, Kiev suç sisteminin politikacıları, işlenen suçları cezalandırmanın kaçınılmazlığını hissetmeden, baş ağrısı olmadan ve iyi bir ruh hali içinde, huzur içinde uyurlar.”
2 dış şerit

burada çöktü.

birkaç tank

tren olabilir

Buradaki yanığı görün.

2 dış şerit

burada çöktü.

birkaç tank

tren olabilir

Buradaki yanığı görün.

Rus tabloid gazetesi Komsomolskaya Pravda’nın savaş muhabiri Alexander Kots, Telegram’a, köprünün bozulmasının Moskova’nın güney Ukrayna’nın Kherson bölgesinde toprak tutmak için zaten çalkantılı çabaları için rahatsız edici olduğunu ve büyük olasılıkla Kırım’ın kendisine gelecekte bir saldırı olacağını öngördüğünü yazdı.

READ  İngiltere'den Harry Kane ve diğer bazı Avrupalı ​​kaptanlar, Dünya Kupası'nda "OneLove" kol bandını takmamalarını istedi.

Ukrayna’nın savaştaki “tutarlılığını” “kıskanılacak” olarak nitelendirdi ve Rusya’yı “bunun sivil nüfusu nasıl etkileyeceğini boş yere düşünmeden Ukrayna’yı on sekizinci yüzyıla itmeye” çağırdı.

Saldırının sorumluluğunu üstlenen olmazken, geçmişte köprünün grev için meşru bir hedef olacağını söyleyen Ukraynalı yetkililer, patlamanın bir kaza olmadığını belirterek memnuniyetlerini gizlemediler.

Ukrayna cumhurbaşkanının danışmanı Mikhailo Podolak, “Kırım, köprü, başlangıç” yazdı. Twitter paylaşımı Cumartesi günü. “Her şey yasa dışı, imha edilmesi gerekiyor. Çalınan her şey Ukrayna’ya iade ediliyor. Tüm Rus işgalciler sınır dışı ediliyor.”

Patlama, kargaşa içindeki Rus ordusunun bir simgesi. Rus kuvvetleri, savaş çabalarının merkezinde olmalarına, Bay Putin için kişisel önemlerine ve Rusya ile Kırım arasındaki gerçek bağlantı olarak güçlü sembolizmlerine rağmen, karayolu ve demiryolu geçişini koruyamadılar.

İngiliz Savunma İstihbarat Teşkilatı, Rusya için demiryolu geçişi, ağır askeri araçların işgal sırasında Güney Cephesine taşınmasında önemli bir rol oynadı. Günlük incelemesinde yazdı Pazar günü. Demiryoluna verilen hasarın boyutu belirsiz olmakla birlikte, “yeteneğindeki herhangi bir ciddi kesintinin, Rusya’nın güney Ukrayna’daki güçlerini korumak için zaten gergin olan yeteneği üzerinde önemli bir etkisi olacağını” da sözlerine ekledi.

Raporda, yolun dört şeridinden ikisinin yaklaşık 250 metre uzunluğunda “birkaç yerde çöktüğü” belirtildi.

Patlamadan saatler sonra Kremlin, Ukrayna’daki güçlerini denetlemek için yeni bir komutan olan General Sergei Surovkin’i atadı. Liderlikteki önceki değişiklikler, ordunun bocalayan performansını düzeltmek için çok az şey yaptı.

Askeri analistler, 55 yaşındaki General Surovkin’in uzun süredir yolsuzluk ve gaddarlıkla tanındığını söyledi.

Virginia merkezli bir savunma araştırma enstitüsü olan CNA’da Rus araştırmaları direktörü Michael Kaufman, “Biraz acımasız bir lider olarak biliniyor, astları konusunda yetersiz ve öfkesiyle biliniyor” dedi.

Atanması, Suriye’de yoğun bir şekilde konuşlandırılan Wagner paralı asker grubunun kurucusu Yevgeny Prigozhin de dahil olmak üzere, savaşın en büyük savunucularından bazıları tarafından kısa sürede övüldü. Generali “efsanevi” olarak nitelendirerek, nadiren kamuoyuna duyurdu.

READ  BP, Rus devlet petrol şirketi Rosneft'teki yüzde 19,75 hissesini elden çıkaracağını söyledi.