Haziran 23, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Gezginler plajlar ve lüks tatil yerleri için Turks ve Caicos Adaları’na akın ediyor.

Gezginler plajlar ve lüks tatil yerleri için Turks ve Caicos Adaları’na akın ediyor.

Orta Caicos’un uzak doğal güzelliğini veya Grace Bay Plajı’nın çıplak ayak lüksünü arıyorsanız, yalnız değilsiniz. Son dört yılda dünyanın herhangi bir yerinde çok az yerde Turks ve Caicos Adaları’nın büyümesi görüldü.

Kısacası, takımadalar sıcak; yeni tatil yerlerinden yeni uçuş rotalarına kadar destinasyon boyunca hissedilen bir uğultu var.

Ve bu rakamlara da yansıyor. Caribbean Journal’a sağlanan verilere göre, bu yıl şu ana kadar Turks ve Caicos Adaları’na hava yoluyla gelen yolcu sayısı yüzde 10,46 artarak 2024’e kadar olan dört ayda toplam 271.326’ya ulaştı.

Orta Caicos’taki Dragon Cay Resort.

Gezginler akın ediyor ve çoğunluğu Ocak’tan Nisan’a kadar 215.247 ziyaretçi gönderen Amerika Birleşik Devletleri’nden ve 26.275 misafir daha Kanada’dan geliyor.

Geçen yılın sonlarında Virgin Atlantic tarafından Londra ile Turks ve Caicos adaları arasında başlatılan ilk uçuşla birlikte İngiltere ve Avrupa’dan 5.031 ziyaretçi daha geldi.

Turks ve Caicos Adaları’ndaki Regent Grand.

Turks ve Caicos Adaları Turizm Bakanı Josephine Connolly’ye göre rakamlar yaz aylarında bile iyi olacak.

Artık projeksiyonların “Ağustos ayına kadar yüksek” olduğunu söyledi.

Turks ve Caicos adaları açılır penceresi
Provo’daki Rock House Resort.

“Bu, turizm sektörümüzün yıl boyunca canlı kalacağının bir işareti” dedi. “Herkesin turizmden faydalanmasını sağlamak için Experience Turks ve Caicos Adaları aracılığıyla özenle çalışmaya devam ettiğimizden, bu Turks ve Caicos halkı için harika bir haber.”

Bu sonbaharda, merakla beklenen South Bank Residential Resort’un Kasım ayında açılmasıyla destinasyon bir kez daha ivme kazanacak.

Grace Körfezi’ndeki sahil kenarındaki Regent Grand Resort’tan Long Bay’deki ultra lüks Shore Club’a kadar, Turks ve Caicos Adaları’ndaki en iyi lüks tatil yerlerinden oluşan, giderek büyüyen portföyün bir parçasıdır.