Nisan 20, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Goldman Sachs, tezgah üstü kripto opsiyon ticareti sunuyor

Goldman Sachs, tezgah üstü kripto opsiyon ticareti sunuyor

(Bloomberg) — Goldman Sachs Group Inc. İlk tezgah üstü kripto opsiyon ticareti, dijital varlık tekliflerinin Wall Street yatırımcılarına genişletilmesinde bir başka adım.

Bloomberg’den En Çok Okunan

Banka yaptığı açıklamada, bankanın nakit olarak ödenen bitcoin fiyatına bağlı bir türev olan teslim edilemeyen bir bitcoin seçeneğiyle işlem gördüğünü söyledi. İşlem, Galaxy Digital Holdings Ltd. tarafından kolaylaştırıldı. , eski Goldman ortağı Michael Novogratz tarafından kurulan bir kripto finansal hizmetler şirketi. Kripto para yatırımcıları, riskten korunmak veya getirileri artırmak için seçenekler kullanır ve OTC işlemleri genellikle daha büyük, özel olarak müzakere edilen anlaşmalardır.

Galaxy, hareketin büyük bir ABD bankası tarafından yapılan bu tür ilk işlemi temsil ettiğini söyledi. Galaxy eş başkanı ve küresel piyasalar başkanı Damien Vanderwelt yaptığı açıklamada, ticaretin OTC’yi dijital varlık ticareti için bir kanal olarak gören diğer bankalara kapı açmasını bekliyor” dedi.

2009’da yaratılmasından yıllar sonra, Bitcoin Wall Street bankaları tarafından reddedildi. Büyük bankalar, düzenleyici belirsizlik ve “müşterinizi tanıyın” kuralları nedeniyle kripto para piyasasında hareketsiz kalıyor. Bloomberg News, Goldman dahil bazı bankaların daha fazla kripto türev ticareti araştırdığını bildirdi.

Vanderuelt bir röportajda, “Bugün kripto para birimleri hakkında düşünürseniz, sektördeki endişelerin bir kısmı sektördeki çoğu oyuncunun düzenleyicilere ve politikacılara aşina olmamasıdır” dedi. “Düzenleyicilerin ve hükümetin, Goldman gibi onlarca yıldır tanıdıkları ve güvendikleri şirketlerin de katılımcı olacağını görmelerine yardımcı oluyor.”

Geçen yıl, Goldman, nakit olarak yerleşen bitcoin fiyatına bağlı bir türev olan teslim edilemeyen vadeli işlem sözleşmelerinde alım satım başlattı. Ayrıca, Bitcoin ve Ether’de borsada listelenen seçenekler ve vadeli işlem ticareti sunar. Galaxy ayrıca geçen yıl Goldman’ın ilk CME Bitcoin vadeli işlemleri için likidite sağladı.

READ  Enflasyonun yükseldiğini gösteren iki rapora rağmen yatırımcılar hala Fed'in yakın zamanda faiz oranlarını düşürmesini bekliyor

Goldman’ın Asya Pasifik’teki Dijital Varlıklar Başkanı Max Minton, “Bu, dijital varlık yeteneklerimiz ve varlık sınıfının daha geniş evrimi için önemli bir gelişme” dedi.

Açıklayıcı: Türevler Zaten Sorunlu Kripto Piyasalarını Nasıl Artırıyor: QuickTake

(Galaxy ile ilgili ayrıntılarla güncellemeler, CEO beşinci paragrafta alıntılar.)

Bloomberg Businessweek’ten En Çok Okunan

© Bloomberg LP 2022