Mart 29, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Yatırımcılar enflasyon verilerini beklerken hisse senedi vadeli işlemleri yükseliyor

Yatırımcılar enflasyon verilerini beklerken hisse senedi vadeli işlemleri yükseliyor

Hisse senedi vadeli işlemleri, yatırımcıların ileriye dönük ekonominin sağlığına dair fikir verebilecek enflasyon ve kazanç verilerine bakmasıyla Perşembe günü yükseldi.

Dow Jones Industrial Average vadeli işlemleri, 04:00 ET’den kısa bir süre sonra 147 puan veya %0.5 yükseldi. S&P 500 ve Nasdaq 100 vadeli işlemleri sırasıyla %0,5 ve %0,3 yükseldi.

En son ABD TÜFE verileri 08:30 ET’de yayınlanacak. Dow Jones fikir birliği tahminini gösterir TÜFE, Ağustos’taki %0,1’den Eylül’de %0,3 arttı. Bu, yıllık enflasyon hızını %8,3’ten %8,1’e çıkaracaktır. Haftalık işsizlik başvuruları verileri de Perşembe sabahı açıklanacak.

Perşembe günkü TÜFE raporu, hükümetin bir başka enflasyon göstergesi olan Üretici Fiyat Endeksi’nin beklenenden fazla yükseldiğini açıklamasından bir gün sonra gelecek.

Ayrıca, yatırımcılar Federal Rezerv’in Eylül toplantısının tutanaklarını emdiler. dakika gösterdi Merkez bankasının enflasyondaki düşüşü görene kadar faiz oranlarını artırmaya devam etmesi bekleniyor.. Ancak bir yorum, bazılarının, mali piyasalardaki kargaşa devam ederse, FED’in oran artışlarını tersine çevirmese de yavaşlatabileceğine inanmasına neden oldu.

LPL Financial baş küresel stratejisti Quincy Crosby, “Fed konuşmacıları, son toplantıdan bu yana, benzer şekilde, gerilim belirtileri gösteren küresel finansal fay hatları karşısında bile taahhütlerinin güçlü kaldığı mesajıyla bağlantılı” dedi.

READ  İş dünyası ve hükümet liderleri, insanların neden Montana gibi büyüme yanlısı eyaletlere taşındığını vurguluyor