Haziran 23, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Google Doodle Haberleri Bugün: Tam Güneş Tutulması, Google Özel Animasyonla Kutluyor | Dünya Haberleri

Google Doodle Haberleri Bugün: Tam Güneş Tutulması, Google Özel Animasyonla Kutluyor |  Dünya Haberleri
Yeni Delhi: Dünya 8 Nisan Pazartesi günü bir tam güneş tutulmasına tanık olmaya hazırlanırken, Google bu astronomik olayı bir animasyonla kutluyor. Google'da tutulma için arama yapan kullanıcılar, Ay'ın Güneş ile Dünya arasından geçtiği anı gösteren ve Güneş'in “korona” olarak bilinen dış katmanını ortaya çıkaran bir grafik katmanıyla karşılaşacak.

Google tam güneş tutulması animasyonu nasıl görüntülenir? Google tam güneş tutulması animasyonunu görüntülemek için google.com'u ziyaret edin ve “8 Nisan tutulması”, “2024 tutulması”, “güneş tutulması” veya “2024 güneş tutulması” gibi terimleri arayın. ” Veya “tam tutulma”, “güneş tutulması.” Bu arama sorgularını araştıran kullanıcılar, göksel olayın grafiksel bir tasvirini sağlayan animasyonlu bir yer paylaşımıyla karşılaşacak. Bu fenomeni ilk elden, kolaylıkla parmaklarınızın ucunda deneyimleyin.

Güneş tutulmasını anlamak göksel bir olaydır: Güneş tutulması, Ay'ın Dünya ile Güneş arasına girmesi ve Dünya yüzeyine gölge düşürmesiyle meydana gelir. Bu hizalanma Ay'ın Güneş'i karartmasına veya kısmen karartmasına neden olur, bu da gün boyunca gökyüzünün geçici olarak kararmasına neden olur. Tam güneş tutulması, ayın güneşi tamamen kaplaması ve tutulma yolu üzerinde kısa bir süre için gündüzün karanlığa dönüşmesiyle meydana gelir.

Takvimlerinizi işaretleyin: Güneş tutulması sırasında Ay, Dünya ile Güneş arasına girerek gölge oluşturur ve güneş ışığını kısmen engeller. Ay, Güneş'i tamamen kapladığında tam güneş tutulması meydana gelir.

Güneş tutulması canlı nasıl izlenir: NASA, dünya çapındaki izleyicilere tam güneş tutulmasını izlemeleri için canlı bir yayın sağlayacak. 8 Nisan'da 17:00 GMT'de (22:30 EDT) başlayıp 20:00 GMT'de (01:30 EDT) bitmesi planlanan yayın, farklı görüşler, uzman analizleri ve içerik yakalama vaat ediyor.

Tutulma yalnızca Meksika, Kanada ve ABD'nin bazı bölgelerinde görülebilecek.