Haziran 22, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Xbox yeni nesil konsolda “tam hızla ileri” gidiyor

Xbox yeni nesil konsolda “tam hızla ileri” gidiyor

Xbox şefi Sarah Bond'un dahili bir e-postası, Microsoft'un yeni nesil konsolunda “tam hız ilerlemeye” devam ettiğini ortaya çıkardı.

E-postayı alan kişi Windows Merkezi Microsoft tarafından doğrulandı ve ayrıca Xbox Oyun Koruma Ekibi'nin kurulduğu da duyuruldu.

Bond, konsolun varlığının resmi olarak duyurulduğu Şubat ayında yapılan yorumları tekrarlayarak, “Tek bir nesilde şimdiye kadar görülen en büyük teknolojik atılımı sağlamaya odaklanarak yeni nesil konsollarımızla tüm hızımızla ilerliyoruz” dedi.

Cihazın kendisiyle veya hayranların cihazı ne zaman satın alabileceğiyle ilgili başka bir bilgi paylaşılmadı, ancak 2023'te sızdırılan belgeler, Microsoft'un bir sonraki Xbox'ı 2028'de piyasaya sürmeyi planladığını gösteriyor. Ne olursa olsun, görünüşe göre Microsoft, geliştirmeyi bir öncelik haline getiriyor. Büyük ihtimalle çok geçmeden kullanıma sunulacaktır.

Geleceğe bakmanın yanı sıra Xbox aynı zamanda geçmişe ve bugüne de bağlı görünüyor. Bond, e-postada şunları söyledi: “Xbox ve sektörün kendisi için hepimiz için önemli olan oyunları korumaya adanmış yeni bir ekip kurduk.”

“Oyuncularımıza geriye dönük uyumluluk sunma konusundaki güçlü geçmişimiz üzerine inşa ediyoruz ve gelecek nesil oyuncuların keyif alabileceği muhteşem Xbox oyunları kitaplığını sunmaya kararlıyız.”

Oyunların korunması büyük ölçüde klasik oyunların zaman içinde kaybolmamasını sağlamakla ilgilenirken, ironik bir şekilde mevcut nesil oyunlar, çevrimiçi ve dijital formatların talepleri nedeniyle en fazla risk altında olan oyunlar olabilir.

Canlı servis oyunları genellikle çevrimdışı oynanamaz, dolayısıyla sunucular kapatıldığında sonsuza kadar kaybolurlar. Tek oyunculu modlarda bile mikro dönüşümlerin mevcut olması çevrimiçi gereksinimleri de beraberinde getirebilir ve bu nedenle diğer birçok oyun da benzer bir sorunla karşı karşıya kalır.

Ryan Dinsdale, IGN'de serbest çalışan bir muhabirdir. Bütün gün The Witcher hakkında konuşacak.