Temmuz 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Google, I/O 2024 Demo Slam’e ev sahipliği yaptı ve çalışanlar için bir hackathon başlattı

Google, I/O 2024 Demo Slam’e ev sahipliği yaptı ve çalışanlar için bir hackathon başlattı

Önceki yıllarla karşılaştırıldığında I/O 2024 daha çok iki günlük bir geliştirici konferansına benziyordu. Aslında Google’ın bugün Gemini hackathon’unun duyurulduğu, yalnızca çalışanlara yönelik yeni bir “Demo Slam” etkinliğine ev sahipliği yaptığı I/O’nun üçüncü günü vardı.

2021, Mountain View’da çok sınırlı bir canlı izleyici kitlesine yayınlandığı için 2020’de I/O konferansı yapılmadı. Bir günlük katılımcılar 2022 ve 2023’te davet edilir. 2024’teki açılış konuşmasının ardından Google, şahsen katılımcılar için canlı oturumların yanı sıra mesai saatleri dışında sosyal etkinlikler de düzenledi.

I/O 2024, Perşembe sabahı YouTube’da önceden kaydedilmiş canlı oturumlar yayınlandığı için üç günlük bir etkinlik gibi görünüyordu, ancak aslında Shoreline Amphitheatre’da yalnızca Google çalışanları için başka bir günlük programlama daha vardı.

Bu öğleden sonra gördüğümüz dahili bir e-postada, etkinliğe ev sahipliği yapan CEO Sundar Pichai, binlerce Google çalışanının katıldığını, diğerlerinin ise etkinliği dahili olarak yayınlayabildiğini söyledi. Fotoğrafları da paylaşın LinkedIn:

Android Mühendisliğinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Dave Burke ve Google DeepMind, Search ve Labs’tan diğer kişiler, hafta başında duyurulanları inceledi. Astra projesinin demosu tekrar yapıldı ve bu duyuruların bir kısmı daha sonra çalışanların demo uygulamasına başvurmaları için sunuldu.

Bu arada I/O Demo Slam’de Pichai, Google çalışanlarını Gemini’yi denemeye teşvik eden dahili bir hackathon duyurdu.

Google çalışanları ekipler halinde çalışabilir ve bu proje, sonunda yeni ürünlere yol açabilecek yapay zeka deneylerini teşvik etmeyi amaçlamaktadır. Google yöneticileri, şirket çapındaki bir toplantıda demolar sunacak finalistleri seçecek ve bu hackathon, kazanan takımlara aynı zamanda para ödülü de sunuyor.

Pichai, Google’ın “yapay zeka gibi elimizdeki en büyük fırsatlara odaklanarak inovasyon ve sorun çözme ruhuyla bir şirket olarak bir araya gelmemiz için bize daha fazla fırsat yaratmak” istediğini söyledi.