Temmuz 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Google neden Pixel 9’u bu kadar erken piyasaya sürüyor?

Google neden Pixel 9’u bu kadar erken piyasaya sürüyor?

Bu haftanın başlarında Google büyük ve beklenmedik bir duyuru yaptı. Pixel 9 serisi, planlanandan yaklaşık iki ay önce, Ağustos ayında piyasaya sürülecek. Neden?


9to5Google Weekender’ın bu sayısı, Google’ın en büyük hikayelerini eklenen yorumlar ve diğer bilgilerle öne çıkaran, yeniden başlatılan 9to5Google bülteninin bir parçasıdır. Buradan kaydolun E-posta kutunuza erken teslim edilmesini sağlamak için!


Geçmişte Google, en yeni amiral gemisi Pixel telefonlarını Ekim ayında piyasaya sürmek için yıllık “Made by Google” etkinliğini düzenliyordu. Her şey 4 Ekim 2016’da başladı ve o zamandan beri aşağı yukarı bu zaman çizelgesinde devam etti. 2020’nin ilk olaylarından biri Google’ın 30 Eylül’de Pixel 5 ve diğer cihazları piyasaya sürmesiydi.

Peki 13 Ağustos? Budur şiddetle Başlangıçta kimsenin gerçekten tahmin edemeyeceği bir noktaya geldi. Etkinlik aynı zamanda New York’ta birkaç yıl geçirdikten sonra Google’ın Mountain View, Kaliforniya’daki genel merkezine de taşınacak. Ufukta büyük değişikliklerin olduğu açık.

Neden erken tarih?

Bir süre kesin olarak bilemeyeceğiz ancak hemen göze çarpan bazı olasılıklar var.

Öncelikle Google’ın bir sonraki tensör çipi G4’ün her şeyden çok geçici bir çözüm olduğu basit bir gerçek. 2025 yılında TSMC tarafından üretilen tamamen özel bir tensör çipinin gelişine tanık olacağız ve G4’ün mevcut G3 tensör çipinin sadece hafif bir üzerinde olduğu söyleniyor. Tensor G3 ilk iki nesilden daha iyi dayandığı için bu iyi olmalı, ancak ne kadar daha iyi olacağını gerçekten bilmiyoruz. Söylentiler, cihazın ısı ve verimlilik açısından daha iyi olacağını ve uydu desteği içeren güncellenmiş bir hücresel modemi de benimseyeceğini iddia ediyor. Dolayısıyla, küçük yükseltmeler göz önüne alındığında, Google’ın bir sonraki Tensor çipinin geçen yıla göre biraz daha erken hazır olması mümkün olabilir.

READ  Samsung'un yeni Family Hub Plus akıllı buzdolabı ön siparişe açıldı

Ancak konferansın erken bir tarihte yapılmasının en az muhtemel nedeninin slayt olduğunu düşünüyorum. Bence en güçlü olasılık bu yıl düzenlenecek konferansların çeşitliliğinin çok büyük olması.

Tüm söylentiler gerçekleşirse (ki kesinlikle öyle görünüyor), bu yıl dört yeni Pixel 9 modeli çıkacak. Pixel 9, Pixel 9 Pro, Pixel 9 Pro XL ve Pixel 9 Pro Fold. Adlandırma sistemi karmaşık görünüyor, ancak doğru fiyatlandırılırsa bu, Google açısından harika bir diziliş olabilir. Ama olmak Hangi Özellikle akıllı telefon pazarının yalnızca küçük (ama büyüyen) bir bölümünü kontrol eden bir şirket için, bu kadar çok cihazın aynı anda pazara çıktığını görmek çılgınca görünüyor. Sanırım Google her şeyi bir kerede duyurabilir, ancak asıl sürüm yaklaşık bir ay içinde yayınlanacaktır. Şirketin en azından aynı etkinlikte yeni Pixel Watch donanımını ve güncellenmiş Pixel Buds’ı tanıtacağını kesinlikle umuyorum.

Son olarak, Google’ın bu lansmanı erkene çekmesinin başka bir nedeni daha var ve bence bu, en muhtemel olanı olabilir.

yapay zeka.

Sonra ne? Google, şirket rekabetin baskısını hissettiği için yapay zekayı giderek daha fazla zorluyor ve Pixel de bu baskının önemli bir bileşeni. Ağustos ayının sessiz ayından yararlanmak, Google’a, Apple’ın artık özelliklerle dolu görünen yeni iPhone’larından önce Pixel’de yeni AI fikirlerini sergileme şansı veriyor. “Apple İstihbaratı” ile. Abner Lee’nin Cuma günü bildirdiği gibi Google, Gemini Live gibi bu yıl gelecek güçlü yeni yapay zeka özelliklerini zaten duyurdu.

Bu üç nedenden hangisi Google’a ilham vermiş olabilir? Bunun muhtemelen nedenlerin ve yaklaşık bir milyar başka faktörün birleşimi olduğunu düşünüyorum, ancak işlerin nasıl sonuçlanacağını çok merak ediyorum. Bir kamuoyu yoklamasında, 9 ila 5 Google Okuyucular ezici bir çoğunlukla Pixel’i erken başlatmanın iyi bir fikir olduğunu düşünüyor ve bu da şirketin her zaman dikkate alması gerektiğini düşündüğüm bir şey.

READ  Disney Pixel RPG, Mickey Mouse'un başrolde olduğu ve cep telefonlarına gelen 8 bitlik bir macera oyunudur

Kemerlerinizi bağlayın arkadaşlar; Önümüzdeki birkaç haftanın Pixel söylenti değirmenleriyle meşgul olması muhtemel.


Bu haftanın en önemli haberi

Samsung, katlanabilir telefonların, Watch Ultra’nın ve daha fazlasının 10 Temmuz’da piyasaya sürüleceğini doğruladı

Bir dizi sızıntının ortasında Samsung, bu hafta resmi olarak 10 Temmuz’da Galaxy Z Fold 6, Flip 6 ve Galaxy Watch Ultra gibi diğer yeni cihazların piyasaya sürüleceği bir etkinliği duyurdu. Tüm haberleri aşağıdan takip edebilirsiniz.

Olacak büyük Oldu.

Google, Cihazımı Bul ağının gelişeceğini söylüyor

İlk Cihazımı Bul izleyicilerinin ilk izlenimlerinin ardından Google, bu hafta ilk kez sahneye çıktı 9 ila 5 Google Ağ iyileştirmeleri geliyor. Bu çoğunlukla bağlantı hızıyla ilgilidir, ancak değişikliklerin tam kapsamı bir süre bilinemeyebilir. Ayrıca Google, Android kullanıcılarını, varsayılan ayar olan yalnızca “yoğun trafik” alanlarında çalışmak yerine, Cihazımı Bul ağının tüm konumlarda çalışmasına izin vermeye doğrudan teşvik etti.

Bu hafta Motorola ayrıca ilk UWB özellikli ağ izleyicisini duyurdu.

Motorola yeni Razr katlanabilir telefonunu piyasaya sürdü

Google’ın büyük Pixel duyurusunun altında hızla kaybolan Motorola, bu hafta en yeni Razr katlanabilir telefonunu piyasaya sürdü. Razr+ ve Razr (2024), önceki modellerin fiyatlarını koruyor ancak çok önemli yükseltmelerle. Amiral gemisi bir telefoto kameraya ve çok daha gelişmiş donanıma sahipken, bütçe modeli geniş bir harici ekrana sahip ve fiyatına göre inanılmaz bir değere sahip.

Yakında tüm incelemelerimiz için bizi takip etmeye devam edin.

Motorola Razr Razr+2024

Daha fazla öne çıkan hikaye


Geri kalan 9’dan 5’e

9’dan 5Mac’e: ABD operatörleri artık RCS’yi iOS 18 beta 2 çalıştıran iPhone kullanıcılarının kullanımına sunuyor

9to5Oyuncaklar: NZXT H7 Flow incelemesi: Yeni PSU modu daha düşük GPU sıcaklıkları sunuyor [Video]

Elektrik: Rivian (RIVN), 2024 Yatırımcı Günü’nde R2, maliyet düşürme ve daha fazlasını konuşuyor

READ  Soğutucu nihayet daha ince bir rakibe sahip olabilir

Ben’i takip et: Twitter/X, İş ParçacığıVe instagram

FTC: Gelir elde etmek için otomatik ortaklık bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.