Mayıs 22, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Sony, Jim Ryan’ın emekli olmasının ardından PlayStation’a yeni liderler atıyor

Sony, Jim Ryan’ın emekli olmasının ardından PlayStation’a yeni liderler atıyor

Sony, PlayStation işini yönetmeleri için eş CEO’lar Hermen Hulst ve Hideaki Nishino’yu atadı 1 Haziran’dan itibaren. Şu anda PlayStation Studios’un Başkanı olarak görev yapan Hermen Hulst, Sony Interactive Entertainment (SIE) stüdyo iş grubunun CEO’su olarak atanacak. Hideaki Nishino, SIE’nin Platformlar İş Grubu’nun CEO’su olarak atanacak ve her ikisi de Sony CFO’su ve SIE Başkanı Hiroki Totoki’ye rapor verecek.

Eş CEO’ların olağandışı atanması, eski PlayStation şefi Jim Ryan’ın emekli olmasından sadece aylar sonra gerçekleşti. Totoki, SIE’nin geçici CEO’su olarak görev yapıyordu ve SIE’nin CEO’su rolüne bir halef bulmaya çalışıyordu ancak Sony artık PlayStation’ın işini platformlar ve oyunlar arasında yönlendirmek için sorumlulukları bölmek istediğine karar verdi. Hem Nishino hem de Holst, Sony’nin emektarları ve Nishino, Sony’de 20 yıldan fazla bir süredir birden fazla rolde hizmet veriyor.

Sony, PlayStation işini yürütmek üzere ilk kez eş CEO atadı ve bu, oyun sektörünün son 18 aydaki işten çıkarmalarla sarsıldığı bir dönemde gerçekleşti. Sony, bu yılın başlarında 900 PlayStation çalışanını işten çıkardı ve PlayStation VR oyunları geliştiren Londra, İngiltere stüdyosunu kapattı. Microsoft, bu yılın başlarında Activision ve Xbox’ta 1.900 çalışanını işten çıkardı, ardından Bethesda Studios’u da arkalarından kapattı. Kızıl Düşüş Ve Merhaba Fi Rush Geçen hafta yine bir işten çıkarma dalgası yaşandı.

Sony’nin yeni PlayStation liderlerini duyurması, planlanan son kazanç raporunu yayınlamasından sadece birkaç saat önce geldi. Sony, geçen çeyrekte PS5 konsol satış tahminini düşürdü, bu nedenle artık tüm gözler şirketin 31 Mart’ta sona eren 2023 mali yılında satabildiği PS5 birimlerinin sayısına çevrildi. Ayrıca Sony’nin PlayStation PC’ye yönelik iddialı planları hakkında daha fazla ipucu alabiliriz.

Bu yılın başlarında yapılan bir kazanç açıklamasında SIE Başkanı Hiroki Totoki de şunu söyledi: tartışma Birden fazla PC/platformda PlayStation oyunlarını geliştirme fırsatı. Totoki, “Geçmişte konsolu popülerleştirmek istiyorduk ama aralarında bir sinerji var” dedi. “Dolayısıyla, yalnızca konsolumuzla değil, aynı zamanda PC gibi diğer platformlarda da güçlü birinci taraf içeriğiniz varsa, birinci taraf birden fazla platformla büyütülebilir ve bu, işletme karlarının artmasına yardımcı olabilir.”

READ  TomTom ve Microsoft, otomobillere üretken yapay zeka getirmek için güçlerini birleştiriyor