Şubat 23, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Grand Turk’te bir aydan kısa sürede üçüncü iyileşme – manyetik ortam

Grand Turk’te bir aydan kısa sürede üçüncü iyileşme – manyetik ortam

#TurksandCaicos, 23 Ocak 2023 – Oseta Jolly İlkokulu’ndan 10 yaşındaki Jania Harris tarafından tasarlanan 2022 Turks ve Caicos Uluslararası Film Festivali (TCIF) afişi, geçtiğimiz günlerde FestivalinLA.com tarafından dünyanın en iyi film festivali afişlerinden biri seçildi.

Film eleştirmeni José Alberto Hermosillo tarafından oluşturulan uluslararası platform, dünyanın en prestijli festivallerinin yeteneklerini tanıtıyor ve organizasyon her yıl en yaratıcı, renkli ve yenilikçi film festivali afişlerini seçiyor.

Bu, sitenin bir TCIFF posterini tanıdığı ikinci yıl. 2021’de Jenella Forbes’in başyapıtı “Toprak Ana” Festivale ve beraberindeki sanata yerinde giriş.

TCIFF Başkanı Karen Witt, bunun sadece genç sanatçılar için değil, film festivali ve bir bütün olarak Turks ve Caicos Adaları için gerçekten bir kazanç olduğunu söyledi.

“Bu başarıdan ve Janella ile Jania’nın bu güzel ülkeyi pek çok yaratıcı arasında uluslararası film festivali sahnesine çıkarmak için yaptıkları işten gurur duyuyoruz.”

Turks ve Caicos inanılmaz yeteneklere ev sahipliği yapıyor ve her yıl festival için afiş tasarımlarında çıtayı yükseltiyoruz ve bu tasarımları dünyanın en iyileri arasında göstermekten heyecan duyuyoruz.

FestivalInLA web sitesine göre organizasyon, öne çıkan her bölümü konsepte, orijinalliğe ve destekleyici unsurlara göre gruplandırdı ve tümü ilgili festivalin teması ve uyumlu stiliyle uyumlu hale getirdi. Son kadro, halkın her festivalin ve belirlenen şehir veya ülkenin kültürel kimliğini ve güzelliğini tanımlamasına yardımcı olan harika mücevherlerden oluşan bir koleksiyondur.

Jania Harris’in annesi Patrina Pollard-Harris, kızının çalışmasında bu özelliği görmekten heyecan duyduğunu belirterek, ne kadar genç olursanız olun, her zaman bir fark yaratmak için bir fırsat olduğunu ve yapmanız gerektiğini söyledi. Bu fırsat ortaya çıktığında kendinizi uygulamaya hazır olun.

“Hepimiz Jania’mızla gurur duyuyoruz ve tasarımının bu kadar çok uluslararası afişte yer aldığını görmekten daha da mutluyuz” dedi. “Bu onun için sürekli bir coşku kaynağı. Bir fark yaratmak için asla çok genç olmadığınızı ve yaşınız ne olursa olsun bir hayalin yine de gerçekleşebileceğini gösteriyor.

READ  Net Intelligence, Türk Telekom 5G Ortaklığı |

Young Harris, 2022 afiş yarışmasına katılan Edward Cortland Gençlik Merkezi’nden 40’tan fazla çocuktan biri. 2022 yarışması, yapay zekaya (AI) odaklandı ve sanatsal zekaya sahip çocukların, ince ayarlı bir bilgisayar programı yardımıyla tasarımlarını hayata geçirmelerine olanak sağladı. Etkinlik, Londra merkezli yaratıcı ajans Once Upon a Time’ın yardımıyla düzenlendi. Kreatif Direktörleri Jolyon Meldrum şu yorumu yaptı:

“Jania’nın ortaya koyduğu sonuçtan ve üretken yapay zekayı ne kadar kolay kullandığından gerçekten etkilendim. Buradaki güzellik, teknolojinin bir engeli kaldırmış olmasıdır. Artık genç neslin kendilerini tamamen farklı ve benzersiz bir şekilde ifade etmesine olanak tanıyor.

Harris, AI programında aklındaki görüntüyü oynayan çocuklar, flamingolar, deniz kabukları, lüfer, temiz su, çiçekler ve temiz bir kumsal gibi ifadelerle anlatarak posterini oluşturdu. Açıklayıcı ifadelerinde ince ayar yaptıktan ve şovun sonuçlarını ayarladıktan sonra, uluslararası beğeni toplayan son muzaffer parçayı elde etti.

Kazanan parçası, Turks ve Caicos Adaları’nın ünlü olduğu sahillerde eğlenceli ve davetkardı. Kristal berraklığında su, kum, deniz kabukları ve bir flamingo içerir ve hepsi öğleden sonra yapılan bir sanat ve zanaat seansını anımsatan bir tarzda yaratılmıştır.

Witt, “Açılış afişimizde dünyaca ünlü yerel sanatçı Bradley Theodore’un sanatına yer vermekten sonraki yıllarda bu adaların inanılmaz yetenekli gençlerini vurgulamaya kadar, afişlerimiz sadece dünya çapında festivali değil, aynı zamanda bu inanılmaz ülkeyi de temsil ediyor” dedi. . . 2023 festivali için yaklaşan afiş yarışması hakkında daha fazla bilgi veren, “2023’te bir kez daha ülkenin gençleri için bir yarışmaya ev sahipliği yapacağız ve tüm harika, genç yerel yaratıcılarımızı katılmaya teşvik edeceğiz. Bu yıl fotoğrafa ilgi duyan gençlerimizi eğlenceye katılmaya davet ediyoruz. Her zaman olduğu gibi, festivalin teması olan ‘Okyanuslar ve Çevre’, herhangi bir girişin ana odak noktası olmalıdır, ancak bunun fotoğraf yoluyla nasıl gösterileceği tamamen çalışmalarını gönderen sanatçılara bağlıdır.

READ  Premier, Grand Turk'e ihtişam vaat ediyor, fark yaratacağını söylüyor - Magnetic Media

Festival organizatörleri, ilgili tüm tarafların daha fazla bilgi için sosyal medya sayfalarını ve www.tciff.org web sitesini ziyaret etmelerini rica eder.

Bu yıl Turks ve Caicos Uluslararası Film Festivali’nin beşinci yıl dönümü ve organizatörler yakında bu yılki festivaller hakkında bazı heyecan verici duyurular yapacaklar. Ana etkinliğin Kasım ayında yapılması planlanıyor ve bir kez daha Hollywood’un ışıltısını ve cazibesini etki ve amaçla birleştiren çok günlü bir etkinlik olacak. Festival aynı zamanda okyanuslarımızı ve çevreyi korumaya odaklanan harika film yapımcılığını da kutlayacak.

Turks ve Caicos Uluslararası Film Festivali ve yaklaşan afiş yarışması hakkında daha fazla bilgi için, ilgili kişilerin www.tciff.org web sitesini veya sosyal medya sayfalarını ziyaret etmeleri önerilir.

Fotoğraf Altyazıları:

Başlık: Johnia Harris ve country müzik yıldızı Jimmy Allen.

Sokmak: Osetta Jolly İlköğretim Okulu’ndan Jania Harris

Yayın: TCIFF