Haziran 23, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Grand Turk’te Carnival Cruise Destanı

Grand Turk’te Carnival Cruise Destanı
Sayın Öğretmenim,

Bana bazı aydınlatıcı bilgileri sizinle ve sadık okuyucularımızla paylaşma fırsatı verdiğiniz için tekrar teşekkür ederim.

Size Başbakan Washington Missick ve onun 14-1’lik açgözlü ve yozlaşmış hükümetinin yönetimi altında Grand Turk’teki kruvaziyer limanımızda olup bitenlerin küçük bir tarihçesini anlatayım.
2005 yılında, o zamanki İlerici Ulusal Parti (PNP) rejimi altındaki Turks ve Caicos Adaları Hükümeti (TCIG) ve Carnival Cruise Lines ile bir anlaşma imzalandı ve başbakanın küçük kardeşi, Carnival Oteli sahilindeki mülkünü kruvaziyer limanına verdi. saçma sapan bir karar. . Anlaşma 18 yıl süreyle geçerlidir.

Grand Turk halkının daha iyi bir yaşam için enjeksiyon ve ekonomik fırsata sahip olabileceği on sekiz (18) yıl sonra, aynı PNP hükümeti aldatıcı, dürüst olmayan ve yozlaşmış uygulamalarıyla, halkımıza mali fırsatları reddederek bir kez daha saldırdı. Bağımsızlık. Şeytan daha önceki anlaşmanın ayrıntılarında gizliydi çünkü bu mevcut anlaşma neredeyse aynı. Carnival ve PNP kalçada birleşiyor. Bay. PNP’nin editörü, seçilmiş 14 üyesi ve atanmış üyesi tek kelime etmeden oturdular ve halkımızın oyun oynamasına ve 9’a 6 vermesine izin verdiler.

Karnaval sözleşmesi geçen yılın başlarında sona erdiğinde, aynı 14-1 PNP hükümeti, Karnaval’a teşekkür etme ve onları yollama fırsatını değerlendirdi, ancak geri döndü ve 18 yıllık başka bir sözleşme anlaşması imzaladı. Geri kazanılmayan yatırımın amorti edilmesi için yedi yıl. (Biri lütfen beni bu kabustan uyandırsın çünkü PNP’deki genç yenilikçiler bunun 21. yüzyılda gerçekleştiğine inanamadığımı söylüyorlar).

Bay. Hocam bu geri kalmış, kör ve beceriksiz bir yönetimden başka bir şey değil. Carnival, ayrıca rıhtımları genişletmek ve kruvaziyer merkezini yenilemek istediklerini, bunun da yaklaşık 25 milyon dolara mal olacağını söyledi. Sayın Editör, bunu yapmak için karnaval parasına ihtiyacımız yok. Başbakan Missy ve 14-1 hükümeti göreve geldiğinde 80 milyon dolarla karşılaştılar; Herhangi bir projeyi yapabilecekleri dokunulmamış parayı ancak kredi veren şirkete geri gönderdiler.

READ  Dokuz Oklahoma Sunners All-Big 12 takım seçildi

Hayal gücüm Sn. Yazar, hükümetin bu fonları kullanmak istememesi durumunda, önceki Halkların Demokratik Hareketi (PDM) yönetimi tarafından ihtiyaç duyulması halinde borç almak üzere TCIG’nin iyi bir mali pozisyonda bırakıldığını söyledi. Size şunu garanti edebilirim ki, Carnival sayesinde limanımızın ve kruvaziyer merkezimizin genişletme ve yenilemesini yapmış olsaydık, herhangi bir kruvaziyer gemisi limanımıza uğrayabilecek ve Carnival üretimi durdurmayacaktı. Aramalar.

Bay. Yazar, Grand Turk Her hafta nasıl bir sermayenin geldiğini hayal edebiliyor musunuz? TCIG muhtemelen işçi ithal etmek zorunda kalacak. Büyük Türk aslında minyatür bir Monte Carlo gibi olacak. Yerel halkın seçim yapmasına, seçmesine ve reddetmesine olanak tanıyan birçok iş fırsatı ortaya çıkacaktı. Güney Caicos, Salt Cay ve diğer adalar doyana kadar yiyecek olacak.

Mevcut Karnaval sözleşmesine göre 40 kişi yemek yerken, limanımıza uğrayan herhangi bir gemi 2.000 kişiyi rahatlıkla doyurabilecektir. Bu mevcut düzenlemeye göre sadece seçilmiş birkaçı taşıyor ve geri kalanı atılıyor, diğer yerel oyuncularımız hayatta kalmak için birbirleriyle savaşıyor.

Maalesef PNP halkımızı görmek istiyor; Birbirlerini incitiyorlar, baltalıyorlar ve öldürüyorlar. Bay. Editör Vardığım tek sonuç, paranın halkımız için çok iyi olduğuna inandıklarıdır.

Bay. Editör, Karnaval’la yapılan ve PNP hükümetinin uygulamaya koymak için ayak direttiği bu mevcut düzenlemede hangi gizli anlaşmalar yapıldı? Carnival ve yöneticileri neden bu PNP hükümetinin boğazında? Carnival’ın anlaşmalı bir kız arkadaşı var!

PNP hükümetine tek bir şey söyleyeceğim, polis memurlarının nakliye limanında her gün devriye gezmesi vaadinin işe yaramayacağı. Üniformalı polis memurlarının, her gün dürüst bir dolar kazanmak için meşgul olan tüm gençlerimize sahilden eşlik etmek üzere kruvaziyer limanında kolluk kuvvetleri olarak görev yapacakları söyleniyor. Evet Sayın Editör!!! PNP hükümeti tüm gençlerimizi Grand Turk plajından alıp burayı sadece Karnaval için ayrı bir plaj haline getirmeyi planlıyor. Bunlar Carnival’ın hükümetle yaptığı 14-1 PNP sözleşmesindeki iddia edilen gizli işlemlerden bazıları.

READ  "Türkler kısmen Müslümanlaşmış Rumlardır ve Türk milliyetçiliği bu farkındalığı telafi etmektedir"

Sayın Editör WUK’a nasıl gidiyor??? Bu, PNP hükümetinin geldiği WUK mu? Bay. Hocam siz hiçbir şey duymadınız, PNP 14-1 hükümetinden hiç kimse gençlerimize ve bu ülkenin halkına yapılan yanlışları temsil etmiyor.

Bay. Hocam parlamentomuzdan geçen karnaval yasa tasarısını hatırlıyor musunuz? Bu tasarıyı kimin desteklediğini ve onayladığını hatırlıyor musunuz??? Tüm PNP bakanları ve rütbe ve üye üyeleri. Sahilimizin Karnaval’a özel plaj haline getirilmesi için gençlerimizi dışarı çıkarma konusunda destek oldular.
PNP ve hapiste olması gereken küçük dolandırıcılar ve kaçak haydutlar bununla mücadele etmeye ve bunun hakkında konuşmaya çalışmalı ama bunu yapmayacaklar. Yalan söylersem, biri arkamdan konuşsun. Başbakan Sayın. Washington Misik, Sayın. Başbakan Yardımcısı Sn. Jamel Robinson, Sayın. Turizm Bakanı Sn. Sağlık Bakanı Shaun Malcolm, Sn. Eski Başbakan Yardımcısı EJ Sanders, Sn. Otis Morris ve diğer tüm PNP üyeleri gençlerimizi Grand Turk’ün kıyısından atmak için oy kullandı. Hepsi 14. Gençlerimiz ne yapmak istiyor? Dürüst yaşamaya çalıştıkları için suçlu ilan edilip hapse mi atılmalılar???

Efendim, bu her düzeyde yanlıştır. Para insanlarımız için iyi mi????
Karnaval Grand Turk’ün tekelinde ve insanlarımız boğularak ölürken masanın altındaki parayı kimin aldığını merak etmek çok kolay.
Kapanış konuşmasında Sn. Editör, Bu hükümet gençlerimizi Grand Turk Plajı’ndan atmak için mevzuatı kullanırken, Turizm Bakanı da gençlerimizi ve Provo’daki su sporlarıyla ilgili diğer işletmeleri kapatmak için politika kullanıyor. kimin sorumluluğundadır.

Bay. YAZAR Bu her düzeyde yanlıştır. Eğer PNP hükümetinin şu anda iktidardayken yaptığı buysa, onları beş (5) yıl daha iktidara getirirsek ne olacağını hayal edin??? Niyetleri tıpkı PNP’nin sizi satın aldığı gibi bizi tekrar alıp satmak.

Sayın Editör, Tanrı sizi korusun ve Tanrı, doğası gereği güzel Turks ve Caicos Adalarımızı korusun.

READ  Durk Telekom Akademisi'nden Girişimcilik Okulu