Haziran 23, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

CDR’lerden daha fazlası: DSCA Raporlaması: DSCA Bölüm 8(a), (c), (d) ve (e), EPA OPPT’den Dave Turk ve Stephanie Griffin, 18 Haziran 2024, 11:00 – 12: 00:00 (EDT), web semineri aracılığıyla | Bergeson ve Campbell, PC

CDR’lerden daha fazlası: DSCA Raporlaması: DSCA Bölüm 8(a), (c), (d) ve (e), EPA OPPT’den Dave Turk ve Stephanie Griffin, 18 Haziran 2024, 11:00 – 12: 00:00 (EDT), web semineri aracılığıyla | Bergeson ve Campbell, PC

Şimdi üye Ol katılmak Dave TürkToksik Salınım Envanteri (TRI) Düzenleyici ve Politika Şubesi Sorumlusu, EPA Kirlilik Önleme ve Zehirli Maddeler Dairesi (OPPT); Stephanie GriffinSüpervizör Vekili, Veri Toplama Şubesi, EPA OPPT; Richard E. Engler, Ph.D., Kimya Direktörü, B&C; Ve Lynn L. BergesonYönetici Ortak, B&C, “TSCA Raporlaması CDR’yi Aşıyor: TSCA Bölüm 8(a), (c), (d) ve (e)

ABD Çevre Koruma Ajansı (EPA), Zehirli Maddeler Kontrol Yasası (TSCA) Bölüm 8 yetkilerini yeni ve farklı şekillerde kullanıyor. Bu TSCA raporlama yükümlülükleri paydaşların ilgisini çekmektedir, pek çok iyi soruyu gündeme getirmekte ve EPA’nın neden bilgi istediğini, aldığı bilgilere nasıl güvendiğini ve çeşitli raporlama yükümlülüklerinin neleri kapsadığını anlamakla ilgilenmektedir. Burada Bergeson & Campbell, PC’deyiz (P&C®) TSCA Bölüm 8 yetkileri ve EPA’nın bu yetkileri TSCA hedeflerine ulaşmaya yardımcı olmak için nasıl uyguladığı hakkında bir web semineri planlamanın tam zamanı olduğunu düşünüyorum. Kayıt artık açık.

TSCA’nın 8(a), 8(c), 8(d) ve 8(e) bölümleri uyarınca katılımcılara kimyasal veri raporlama (CDR) konusunu hatırlatmayı amaçlıyoruz. ve EPA’nın katmanlı veri raporlama (TDR) kuralına ilişkin değerlendirmesini tartışıyor.

B&C, EPA’nın geleneksel ve geleneksel olmayan TSCA paydaşlarına ulaşmak için çok çalıştığını takdir ediyor. Bu web seminerini, bu raporlama yetkilerinin, düzenlemeye tabi topluluk için bilgi paylaşımında ve EPA’nın bu tür bilgileri düzenleme çabalarında dikkate almasında neden önemli olduğunu ele almak için bir fırsat olarak görüyoruz.

İşlenmiş konular:

 • TSCA Bölüm 8(a)
  • CDR kuralı
  • PFAS Veri Raporlama Kuralı
  • Potansiyel bir TDR hükmünün dikkate alınması
 • TSCA Bölüm 8(c): Ücretler, Kayıt ve Hazırlık
 • TSCA Bölüm 8(d): Sağlık ve Güvenlik Verilerinin Raporlanması (ve Mevcut Program)
 • TSCA Bölüm 8(e): Önemli Risk Bildirimi
READ  "Bazı özellikleri var" - Susie Prichard-Jones, Bierley Türk Kalesi'ni koruma çabaları üzerine

Hoparlörler şunları içerir:

Dave Türk, Toksik Salınım Envanteri (TRI) Düzenleme ve Politika Şubesi Sorumlusu, EPA Kirlilik Önleme ve Toksik Maddeler Ofisi (OPPT), TRI düzenleme ve politika faaliyetleri üzerinde 13 yıl boyunca EPA’da çalıştı. Ayrıca Dave, web semineri sırasında tartışılan faaliyetler de dahil olmak üzere, son üç yılda Bölüm 4 ve 8 kapsamında yetkilendirilen belirli TSCA faaliyetlerini denetlemiştir. Dave, EPA’daki hizmeti boyunca düzenlemeleri destekledi, bilgi teknolojisi (BT) sistemlerinde iyileştirmeler tasarladı ve politika yanıtlarının geliştirilmesine yardımcı oldu.

Stephanie GriffinEPA OPPT Veri Toplama Şubesi Süpervizör Vekili, 2016’dan bu yana EPA’nın Kimyasal Güvenlik ve Kirliliği Önleme Ofisinde (OCSPP) çalışmaktadır. Orada bulunduğu süre boyunca TRI programı için düzenleyici eylemleri destekledi. Geçtiğimiz dört yıl boyunca, Bölüm 8(a)(7) PFAS Raporlama Kuralı da dahil olmak üzere TSCA Bölüm 8 kapsamında raporlama kurallarının ve diğer veri çağrılarının geliştirilmesine yardımcı olmuştur.

Richard E. Engler, Ph.D. B&C Kimya Direktörü. Dr. Engler, EPA’nın 17 yıllık emektarıdır ve yeşil kimya alanında en çok tanınan uzmanlardan biridir; EPA’nın Kirlilik Önleme ve Toksik Maddeler Ofisinde (OPPT) Kıdemli Kadrolu Bilim Adamı ve EPA’nın Yeşil Kimya Şefi olarak görev yapmıştır. programı. EPA’da binlerce TSCA madde incelemesine, karmaşık veya zor vakaları çözmek için başvuruda bulunanlarla ön bildirim ve inceleme sonrası toplantılara katılmıştır ve bu paha biçilmez deneyimi, B&C müşterilerine yeni kimyasallar geliştirip ticarileştirirken yardımcı olmak için sunmaktadır. .

Lynn L. BergesonYönetici Ortak B&C, nanoteknoloji, endüstriyel biyoteknoloji, sentetik biyoloji ve diğer gelişen dönüştürücü teknolojilerle ilgili düzenleyici programlara ilişkin derin ve kapsamlı anlayış konusunda uluslararası bir üne sahiptir. Bayan Bergeson, kimyasal tehlike, maruz kalma ve risk değerlendirmesi, risk iletişimi, yasal sorumluluğun hafifletilmesi ve düzenleyici ve politika konularının geliştirilmesi gibi çeşitli konularda şirketlere, ticaret birliklerine ve iş konfederasyonlarına danışmanlık yapmaktadır.

READ  Türkler günde 4 saatini uygulamalarda geçiriyor

[View source.]