Eylül 25, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Harika bir oyun için harika bir liman

Harika bir oyun için harika bir liman

Sony’nin birinci taraf oyunlarını PC’ye çıkarma planını açıklaması, sistemde şok etkisi yarattı. Dosya görme fikrinden dolayı değil savaş tanrısı Steam’de garipti – bu fenomen zaten oldu – ancak şirketin platformdaki yayınlama çabalarını gerçekten zorlama arzusu nedeniyle, burada ve orada birkaç yüksek profilli oyundan gitti. PlayStation cüzdanınızın üçte biri veya daha fazlası 2025’te gelecek. Temel olarak, PC hayranları yakın gelecekte birçok harika Sony oyunu alacak. Bu elbette sonrakileri içerir Örümcek Adam Yeniden DüzenlendiInsomniac’ın en iyi oyunlarından birinin güçlü bir limanı olduğunu kanıtlıyor.

İlk olarak 2018’de PlayStation 4’te piyasaya sürüldü, Marvel’dan Örümcek Adam Muhteşemdi. Tecrübeli Peter Parker’ın kahramanlıklarını takiben, hayranlar, Peter’ın kişisel hayatının oldukça karmaşık olduğu ve bir süper kahraman olarak sorumluluklarını riske attığı psychedelic (biraz şişirilmiş) bir komplo deneyimliyorlar. Kingpin ile erken bir yüzleşme, The Demons adlı bir grupla yüzleşmeye yol açar. Patlama ve onu takip et. Peter ve diğer birkaç karakterin The Birth of the Six Villains ile sonuçlanan büyük bir komploya kapılmaları uzun sürmedi. mutlu zamanlar.

Doc Ock'un yakın çekim, gözlüklerine yansıyan sokak detayları.

ekran görüntüsü: Sony / Kotaku

Örümcek Adam Yeniden Düzenlendi Bu heyecan verici macera oyununun nihai versiyonudur. 2020’de PS5’te piyasaya sürüldü, aynı arsa, aynı harika dövüş mekaniği, bazı harika erişilebilirlik özellikleri ve oyunlardaki en iyi web salınımını sundu. Ayrıca, önceden yayınlanmış yeni bir DLC’nin yanı sıra düzgün bir yeni boyaya sahiptir; Hayranlar, 30 fps’de çalışan ancak gelişmiş aydınlatma efektleri ve ışın izleme sunan 4K Fidelity modunda veya 60 fps’de dinamik çözünürlük sunan Performans modunda New York’ta dolaşabildiler. Son zamanlarda, oyun çözünürlüğünü, yansıma kalitesini ve daha fazlasını ayarlayarak ışın izlemeye izin veren gelişmiş bir performans modu eklendi.

Tüm bunların tercümesi, çok iyi bir oyunun geliştirilmiş bir versiyonuydu. Aynı şey, 12 Ağustos’ta piyasaya sürülen PC bağlantı noktası için daha da fazla görsel iyileştirme sunduğu için söylenebilir. NVIDIA DLSS performans artışlarından, farklı ekran ayarları desteğinden, kilitsiz kare hızlarından ve daha fazlasından bahsediyoruz. Oyuncuların çalışması için uygun bir platforma ihtiyacı olacak örümcek Adam Daha yüksek ayarlarda, bu sürümü tam öneriye değer kılmak için ele alınması gereken bazı sorunlar vardır. Bütün bunlar, Peter Parker’ın hiç bu kadar iyi olmamıştı.

Orijinal oyunu oynamamış olanlarınız için, hangi sürümü oynarsanız oynayın, oyundan neler bekleyebileceğinizi gözden geçirelim. örümcek AdamAnlatım, etkileyici seslendirme ve biraz dünya inşası ile geliştirilmiştir. New York sokakları, yayalar işlerine devam ederken, yalnızca bir araba kovalamacası veya bir marketi soyan biri tarafından kesintiye uğradığında canlı hissediyor. Müdahale edin ve bazı izleyiciler tezahürat yapabilir veya bir selfie çekmek isteyebilir. Başkaları, bir suçluyu yakalamaya çalışırken onlarla karşılaştığınız için üzülebilir. Ne olursa olsun, tüm eylemlerinizi hatırlayacaksınız. John Jonah Jameson insanlara gergedanın kaçmasına nasıl izin verdiğinizi hatırlatmazsa, şehrin kaçınılmaz zararı son savaşlarınızı tersine çevirecektir.

Örümcek Adam, aşağıdakiler de dahil olmak üzere erişilebilirlik ayarlarını görüntüleyen bir ekranda duvara yapışır: "asmak için musluk düğmelerini değiştirin," "salıncak modu / parkur," Ve "Geliştirilmiş otomatik nişan alma."

ekran görüntüsü: Sony / Kotaku

Tabii ki, her zamanki açık dünya “gereksinimleri” var. Gözetleme Kulesi ziyareti, haritayı belirli bir alanda yapılacak herhangi bir sayıda ders dışı etkinlikle dolduracaktır. Ancak, mevcut olanların çoğu Örümcek Adam olmanın ne kadar havalı olduğu sayesinde eğlendiriyor. Bu, özellikle daha aksiyon odaklı klipler söz konusu olduğunda geçerlidir. Spidey, rakipten rakibe kolayca hareket ederek onları bir lamba direğine bağlamadan önce havada manipüle ettiği için savaşta ustadır. Kalkan taşıyan goonlar veya füze kutuları giyen askerler gibi bazı düşmanları yenmek için farklı manevralar gerekebilir. üzülmeyin. Gerçekten iyi bir hareket aralığını artıran, açılabilir becerilerin ve gadget’ların güzel listesi. Ve Spidey Sense sayesinde, doğru zamanda bir düğmeye dokunarak gelen saldırıları savuşturabilirsiniz.

içinde savaşmak örümcek Adam Bazen zor olabilir. Çok sayıda düşmana karşı gizliliği kullanamazsanız veya hazırlıksız olarak dalga tabanlı en zorlu çatışmalardan bazılarını üstlenmeye karar verirseniz, kendinizi önceki bir kontrol noktasından yeniden başlarken bulabilirsiniz. Ancak, bu çatışmaların hiçbiri haksız gelmiyordu. Bunun yerine, duyarlı dövüş mekanikleri ve kontrolleri sayesinde her zaman eğlencelidir.

Örümcek Adam ile kötü adamların yüzüne vurmadığınızda MJ veya Miles Morales olarak onlardan saklanacaksınız. Genellikle önemli hikaye anlarında, korumaları bir alandan uzaklaştırmak için nesnelerin arkasına saklanacak ve nesnelere vuracak veya cihazları hackleyeceksiniz. Bu hayalet bölümler, istenildiği kadar çekici değil, ancak neredeyse sürekli savaşta boşluk bırakmaya yardımcı oluyorlar.

Örümcek güpegündüz caddeden aşağı atlar, gökyüzü yakındaki bir polis karakolunun pencerelerinden yansır.

ekran görüntüsü: Sony / Kotaku

Bütün günü nedenini açıklayarak geçirebiliriz. Marvel’dan Örümcek Adam Piyasaya sürüldükten sonraki en iyi süper kahraman oyunuydu (takip ediyor, Örümcek Adam: Miles MoralesDaha da iyi) arsa ve çeşitli oyun mekaniklerini detaylandırarak. Platformdan bağımsız olarak oynamanın hala eğlenceli olduğunu bilin. Odağı yeniden bu Remastered PC portuna kaydırarak görsellerden bahsedelim. Oyun harika görünüyor. 2K’da 60 fps’de çalıştırmak bir esintiydi. NIVIDA DLSS ile, şehirde dolaşırken 56 fps’ye kadar düşen bir kare düşüşü olabilir, ancak çoğunlukla örümcek Adam 60 veya üzerinde kaldım.

Ayarlarla daha fazla uğraşırken, HDR’ye geçiş yapmak, derin karanlıklar ve daha zengin renkler ile sonuçlandı. Bu mod, parlak ışıkların ve benzerlerinin parlamasını azaltmak için ayarlanabilir. Çoğu ayar yüksek tutulduğunda ve şurada burada çok yüksek bir seviyede şnorkelle dalış yapıldığında (doku kalitesi/etki ortam tıkanıklığı gibi SSAO’dan HBAO+’ya kadar), çoğunlukla iyi gitti. Ne yazık ki, ışın izlemeyi kullanmaya çalıştığımda durum böyle değildi.

Örneğin, ışın izlemeyi çok yükseğe yerleştirmek bir tabuydu. örümcek Adam 10 GB video belleği gerektirirken NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti’de yalnızca 8 GB; Ayağa kalkıp ekran görüntüsü alabilirim ancak herhangi bir yere taşınmaya çalışmak oyunun çökmesine neden olabilir. Bu benden çok benim hatamdı. Ancak düşük ayarlarda bile ışın izlemeyi kullanmakta sorun yaşadım. Kare hızı ortada yaklaşık 40 fps’ye ve yüksekte 30 fps’ye düşecek. Ayrıca, gerçekten dikkat dağıtıcı olan şeylerin etrafında görüntü gürültüsü veya artefaktlar olacaktır.

Örümcek Adam alacakaranlıkta bir binanın tepesinden Manhattan'ı keşfediyor.

ekran görüntüsü: Sony / Kotaku

Adil olmak gerekirse, inşaat Örümcek Adam Yeniden Düzenlendi Son yapı olmadığını test ettim. DLSS tam olarak optimize edilmemiştir, AMD GPU’lar ve daha fazlası için ışın izleme geçici olarak devre dışı bırakılmıştır. Ancak, sürekli iyileştirme çalışmaları yapılmaktadır; Lansmandan önce bu sorunların çoğunu gideren birkaç yama yayınlandı. Ayrıca bilgisayarımın mimarisini de hesaba katmak zorundayım. GPU’m harika olsa da şu anda bir sonraki yükseltmeyi bekleyen 8. Nesil Intel işlemci kullanıyorum.

Sonuç olarak şunu söyleyebilirim örümcek Adam o iyi çalışıyor. Işın izleme bellek gereksinimlerini azaltmak ve tüm ayarlarda kare hızlarını iyileştirmek için yapılan çalışmalar, oyundaki tek sorunun ne olabileceğinin azaltılmasına yardımcı olacaktır; Bir ayarı değiştirmeye çalışırken bazı ses senkronizasyon sorunları ve karanlık ekranların giriş seçeneği olmadığını fark ettim, ancak o zamandan beri bir yamada ele alındı. Gerçek kazanç, oyunun ne kadar değiştirildiğidir. Ekranınızdakilerin konsollarda bulunanlardan daha iyi görünmesini sağlayacak kadar şeyleri hareket ettirmek mümkündür. Görsel olarak en iyi sonucu almak için yeterince güçlü bir donanıma ihtiyacınız olacak – ışın izleme maksimuma ayarlanmış 4K 60 fps yamayı beklemeniz gerekecek – ancak daha düşük seviyelerde bile oyun harika görünüyor. Ayrıca DualSense denetleyicileri için klavye ve fare desteği, dokunsal geri bildirim ve dinamik tetikleme efektleri, ultra geniş ekran desteği ve özelleştirmek için daha fazlası var.r beğeninize göre şeyler. Valve’in şık taşınabilir cihazlarından birini korumayı başaranlarınız için Steam Deck’i bile doğrulandı.. Yine, kilometreniz mevcut kurulumunuza/cihazlarınıza göre değişebilir.

Alıp almama sorunu Örümcek Adam Yeniden Düzenlendi Bilgisayarınızın gücüne bağlı olmalıdır. Ve belki, PS5’i erişemeyeceğiniz bir yerden kesebilirseniz. Ayrıca, uzlaşmak için hiçbir neden yok yeniden düzenlendi. Olduğu gibi, inanılmaz Örümcek Adam oyununun güçlü bir limanıdır.

READ  Ekran altı Face ID, 2024'te iPhone 16 ile gelebilir