Aralık 2, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Hilton Grand, Bluegreen Vacations’ı 1,5 milyar dolara satın alıyor

Hilton Grand, Bluegreen Vacations’ı 1,5 milyar dolara satın alıyor

Hilton Grand Vacations Başkanı ve CEO’su Mark Wang, Manhattan, New York City, ABD’deki New York Menkul Kıymetler Borsası’nın (NYSE) açılış zilini çalıyor, 9 Ağustos 2021. REUTERS/Andrew Kelly/File Photo Lisans haklarının alınması

6 Kasım (Reuters) – Tatil emlak şirketi Hilton Grand Vacations (HGV.N) Pazartesi günü yaptığı açıklamada, genç müşterileri devre tatil mülklere çekmek için emsal BlueGreen Vacations’ı (BVH.N) borç dahil 1,5 milyar dolarlık bir anlaşmayla satın alacağını söyledi. . .

Anlaşma şartlarına göre Bluegreen Vacations hissedarları, sahip oldukları her hisse başına 75 dolar nakit alacak; bu rakam, şirkete 1,28 milyar dolar değer biçen hisse senedinin Cuma günkü kapanış fiyatının iki katından fazla.

Yüksek enflasyon, koronavirüsle ilgili karantinaların kaldırılmasıyla talebin artmasının ardından ABD’de yurt içi seyahati etkilemeye başladı.

Hilton Grand Vacations CEO’su Mark Wang, Reuters’e verdiği bir röportajda “Yönetim kurulumuz bu işlemi oybirliğiyle onayladı” dedi. “Bluegreen gerçekten de alanımızda yüksek kaliteli stratejik fırsat diyebileceğimiz fırsatların sonuncusu.”

Hem Hilton Grand hem de Bluegreen Vacations, birden fazla sahibinin mülkü belirli bir süre boyunca özel olarak kullandığı bir model olan devre mülkleri veya tatil mülkiyet haklarını pazarlıyor ve satıyor.

Bluegreen Vacations’ın hisseleri Pazartesi günü %110 artışla 73,45 dolardan kapanırken, Hilton Grand hisseleri %8 düşüşle 34,25 dolardan kapandı.

Hilton Grand Vacations, anlaşmanın 2024 yılının ilk yarısında tamamlanmasının beklendiğini ve Hilton Grand’ın üyelik tabanını 525.000’den 740.000’in üzerine, tatil yeri portföyünü ise 150’den yaklaşık 200 tesise çıkaracağını söyledi.

Wang, Bluegreen Vacations’ın müşteri sahiplerinin yaklaşık %75’inin X Kuşağı olduğunu ve çoğunun 40’lı ila 50’li yaşlarında veya daha genç olduğunu söyledi.

“Agresif bir müşteriyi hayatının erken bir aşamasında takip edebileceğimiz için heyecanlıyız” dedi.

Ayrıca bir dizi açık hava ve kayak destinasyonunun eklenmesiyle Hilton’un Amerika Birleşik Devletleri’nin Doğu Kıyısı’ndaki varlığını da genişletecek.

READ  Bu Vermont kapıcısı, etrafındaki kimsenin haberi olmadan 8 milyon dolarlık bir servet biriktirdi. İşte Ronald Reed'i zengin yapan 3 basit teknik - ve aynısını sizin için yapabilirler

2017 yılında halka açılan Hilton Grand, açık hava perakendecisi Bass Pro Shops ile 10 yıllık özel bir pazarlama anlaşması imzaladığını söyledi.

Truist Securities analistleri bir notta, “BVH gibi bağımsız bir tatil kiralama şirketi için en önemli zorluklardan biri, HGV (Hilton) gibi iyi tanınan bir markaya sahip olmaması, dolayısıyla müşteri edinme maliyetinin çok daha yüksek olmasıdır” dedi.

Ayrı bir gelişmede şirket, 2023 düzeltilmiş çekirdek kazanç tahminini daha önceki 1,09 milyar $’dan 1,12 milyar $’a düşürerek 1 milyar ila 1,02 milyar $ arasına düşürdü.

Credit Suisse Securities ve Wells Fargo, Bluegreen Vacations’ın mali danışmanlığını üstleniyor ve BofA Securities, Hilton Grand Vacations’ın özel mali danışmanlığını üstleniyor.

(Ek raporlama Bengaluru’da Atri Dasgupta ve Kanaki Deka ve New York’ta Doinsula Oladipo tarafından yapılmıştır) Bengaluru’da Abhinav Parmar tarafından ek raporlama Shailesh Kuber, Devika Simnath ve Matthew Lewis tarafından düzenlenmiştir.

Standartlarımız: Thomson Reuters Güven İlkeleri.

Lisans haklarının alınmasıyeni bir sekme açar