Aralık 2, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Hisse senedi vadeli işlemleri S&P 500’ün 2023’ün en iyi haftasının ardından yükselişte: Canlı güncellemeler

Hisse senedi vadeli işlemleri S&P 500’ün 2023’ün en iyi haftasının ardından yükselişte: Canlı güncellemeler

14 dakika önce

Bunlar piyasa öncesi işlemlerde büyük hamleler yapan hisse senetleri

Zilden önce manşetlere çıkan şirketlere göz atın:

  • Tesla – Elektrikli otomobil stoku daha sonra %1,5 arttı Reuters’tan rapor Tesla’nın Berlin yakınlarındaki bir fabrikada 25.000 euroya (26.859 $) satılacak elektrikli arabalar üretmeyi planladığını söyledi. Tesla’nın uygun fiyatlı elektrikli araçlar üretmeye çalışması nedeniyle bu hamle uzun süredir bekleniyordu.
  • Bluegreen Vacations – Tatil devremülk sağlayıcısı, 2024 yılının ilk yarısında tamamlanması beklenen bir anlaşmayla hisse başına nakit olarak 75 dolara Hilton Grand Vacations’a satmayı kabul ettikten sonra %100’den fazla yükseldi.
  • Paramount Global – CBS TV sahibi ve Simon & Schuster’ın hisseleri, Bank of America’nın hisse senedinin notunu alımdan düşük performansa düşürmesinin ardından %3,7 düştü. Yatırım şirketi, bazı varlıklarını satmayı düşünmemesi halinde Paramount’un değerinin düşeceği konusunda uyardı.

Listenin tamamı için burayı okuyun.

– Piya Singh

44 dakika önce

Citigroup işten çıkarmaları değerlendiriyor

CNBC’nin Pazartesi günü konuyla ilgili bilgi sahibi kaynaklara dayandırdığı haberine göre, Citigroup en büyük şirketlerinin birçoğunda en az yüzde 10 oranında işten çıkarma yapmayı düşünüyor.

CEO Jane Fraser’ın bölge direktörlüğü ve eşbaşkanlık pozisyonlarını ortadan kaldırmaya çalışması nedeniyle yönetici pozisyonlarında %10’u aşan kesintiler yaşanabilir.

CNBC’nin haberine göre, şirket içinde “Bora Bora Projesi” olarak bilinen görüşmeler ve revizyon hâlâ başlangıç ​​aşamasında. Hisseler zil sesi öncesinde marjinal olarak yüksekti.

-Heo Sun, Samantha Soobin

bir saat önce

Tesla’nın hisseleri, Avrupa’da 25.000 Euro’luk bir elektrikli otomobil üretme planlarıyla artıyor

Tesla, Berlin yakınlarındaki bir fabrikadan 25.000 euro (26.838 $) değerinde bir elektrikli otomobil üretmeyi planlıyor. Reuters Pazartesi’den bahsetmiştim. Bu hamle, elektrikli otomobil devinin otomobillerinin fiyatlarını daha da düşürmeye ve uzun zamandır beklenen uygun fiyatlı bir model üretmeye yönelik son çabası. Musk ilk kez duyurdu 2023 yılına kadar 2020 değerinde 25.000 dolarlık bir elektrikli otomobil üretmeyi planlıyor.

READ  Tedarik maliyetleri 1 milyar dolar arttığından ve parça kıtlığı daha fazla arabayı eksik bıraktığından Ford stoku %4'ten fazla düşüyor.

Haberin ardından Elon Musk’un işlettiği elektrikli otomobil şirketinin hisseleri yaklaşık %2 arttı. Reuters’in aktardığı bir kaynak, otomobilin üretiminin ne zaman başlayacağına ilişkin bir takvim sunmadı.

-Brian Evans

3 saat önce

BCA Research, Fed’in faiz oranlarını artırmayı bitirdiğini söylüyor

BCA Research’e göre Fed’in buradan daha fazla faiz artırımı beklemeyin.

Firmanın ABD’deki baş yatırım stratejisti Doug Beta, “Faiz oranı görünümü belirsiz olsa da, Fed’in faiz artırımlarını sonlandırdığına dair beklentilerimizin arkasındayız” diye yazdı. “Resesyonun neredeyse kaçınılmaz olduğuna inanıyoruz ve en iyi tahminimiz bunun önümüzdeki yılın ilk yarısında başlayacağı yönünde, bu yüzden savunmaya geçmeye hazırlanıyoruz” diye ekledi.

Beta, “On iki aylık bir zaman diliminde zaten sürekli olarak zayıf ve aşırı kilolu hisse senetleriyiz ve çok geçmeden taktiksel ve döngüsel önerilerimizi uyumlu hale getirmeye çalışıyoruz” dedi.

-Fred Imbert

9 saat önce

Singapur’un en büyük bankası DBS beklentileri aştı ve üç aylık kârı %17 arttı

Güneydoğu Asya’nın en büyük bankası DBS Group, yüksek faiz ortamından faydalanarak Pazartesi günü üçüncü çeyrek kârında %17’lik bir artış bildirdi.

Bankanın hisseleri öğleden sonra yapılan işlemlerde %0,45 arttı.

Net kar, çeyrekte 2,63 milyar S$’na (1,94 milyar $) yükseldi. Bir yıl önce 2,24 milyar S$.

Bunlar, Temmuz-Eylül çeyreği için 2,5 milyar S$ çeyreklik kar bekleyen LSEG tarafından derlenen analist tahminlerinden daha yüksekti.

Singapur Bankası Ayrıca üçüncü çeyrekte adi hisse başına 48 Singapur senti temettü dağıtacağını açıkladı.

Hikayenin tamamını okumak için buraya tıklayın.

– Shreyashi Sanyal

11 saat önce

Güney Kore hisse senetleri, açığa satış yasağının ardından yükseldi

Güney Kore hisseleri, mali yetkililerin açığa satış yasağını yeniden uygulayacaklarını söylemelerinin ardından sıçradı Haziran 2024 sonuna kadar. Açığa satış, bir tüccarın ödünç alınan hisseleri daha düşük bir fiyattan geri satın almak için satması ve farkı tahsil etmesidir.

READ  S&P 500 Cuma günü yükselişle kapattı ancak haftayı kayıpla kapattı

Yasak, Kospi, Kosdaq ve Konex’in borsada işlem gören tüm hisselerinin açığa satışını kısıtlayacak. Çoğu Kospi endeksinde yer alan büyük ölçekli şirketlerin hisselerini içeren işlemlere yönelik kısıtlamalar Mayıs 2021’de kaldırıldı.

Finansal Hizmetler Komisyonu başkanı Kim Joo-hyun bir basın açıklamasında, “Kuruluşlar ve bireyler arasındaki ‘çarpık rekabet’ sorununa radikal bir çözüm arıyoruz” dedi.

KOSPI %3,93, KOSDAC ise %5,88 arttı.

Bu, Güney Kore’nin menkul kıymetler piyasası gözlemcisinin, Hong Kong merkezli iki yatırım bankasının… Çıplak açığa satışla meşgulBunun rekor cezalarla sonuçlanması bekleniyordu. Çıplak açığa satış, bir yatırımcının önce borç almadan hisse senedi veya diğer menkul kıymetleri satmasıdır.

– Shreyashi Sanyal

14 saat önce

CNBC Pro: Citi, yarı iletken endüstrisinin bir bölümünde yükselişe geçiyor. İşte en iyi stok seçimlerimiz

Citigroup’a göre yarı iletken sektörünün bir köşesindeki iyileşme bu yılın ikinci yarısında başladı.

Eylül ayında aylık yarı iletken satışlarındaki artış Citi tahminlerini aştı. Banka, gelirin aylık %13 artışla 49,6 milyar dolara yükseldiğini, bu rakamın bankanın 46,9 milyar dolarlık tahmininin üzerinde olduğunu söyledi.

CNBC, en iyi hisse senedi seçimlerinden beşine göz atıyor.

Aboneler buradan daha fazlasını okuyabilir.

-Weezin Tan

14 saat önce

CNBC Pro: Büyüme yatırımcısı Yedi Harikayı umursamıyor ama teknoloji devlerinden birini seviyor

“Muhteşem yedi” hisse senedi (Alfabe, Amazon, Apple, Meta, Microsoft, Nvidia ve Tesla) bu yıl popülerliğini kanıtladı, ancak bir büyüme yatırımcısı grubun ağırlığının altında olduğunu söylüyor.

“Muhteşem iyi bir iş çıkardı ve iyi bir iş çıkarmaya da hazır çünkü bunu yaptılar” [a] Son derece karlı olan kale benzeri bilançolar. Jonathan Curtis Cuma günü CNBC’ye verdiği demeçte, “Covid sonrası son birkaç yılı daha verimli hale gelmek için kullandılar, ancak önlerinde yapay zeka açısından da muazzam fırsatlar var” dedi.

READ  Ekonomik Projelere göre konut devir hızı 1980'lerden bu yana en düşük orana gerileyecek

Ancak yatırımcıların teknoloji devleri konusunda “daha meraklı ve daha temkinli” olması gerektiğini söyledi ve favorisinin “muazzam bir büyüme potansiyeline” sahip olduğunu açıkladı.

CNBC Pro aboneleri daha fazlasını buradan okuyabilir.

– Amala Balakrishner

14 saat önce

Berkshire Hathaway işletme kârında sıçradı ve nakit yığınını açıkladı

Berkshire Hathaway Cumartesi günü üçüncü çeyrek faaliyet karlarında büyük bir sıçrama ve rekor bir nakit yığını bildirdi.

Berkshire’ın faaliyet karı, geçen yılın aynı çeyreğine göre %40,6 artışla son çeyrekte 10,761 milyar dolara ulaştı.

Omaha merkezli grubun elinde Eylül ayı sonunda rekor seviyede nakit vardı: 157,2 milyar dolar.

-Yun Lee, Tanaya Machel

15 saat önce

Hisse senedi vadeli işlemleri hafif yüksek açıldı