Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Hırvat bilgi teknolojisi, gıda ve inşaat şirketleri Türklerle iş yapmakla ilgileniyor

26 Ekim 2021 – Gıda ve inşaat da dahil olmak üzere diğer sektörlerden çok sayıda Hırvat bilişim şirketi ve şirketi Türklerle çalışmakla giderek daha fazla ilgileniyor.

Olarak İş Günlüğü / Marija Brinick Türkiye’nin Hırvatistan için giderek daha önemli bir ekonomik ortak olduğu gerçeği, 700’den fazla şirketin Hırvatistan’ın bir parçası olarak Türkiye ile son zamanlardaki B2B müzakerelerine katıldığını gösteren verilerle iyi ve gerçek bir şekilde doğrulanmaktadır. Ticaret Odası’nın Go Global – Go Virtual projesi. Müzakereler 29 Ekim 2021’e kadar devam edecek, şimdiye kadar Hırvatistan’dan 543, Türkiye’den 161 şirket katıldı.

İşbirliği için ortak arayan şirketlerin yapısı ilginç çünkü her yedinci sırada her iki ülkeden şirketlerin işbirliği yaptığı Hırvat bilgi teknolojisi sektörü, yiyecek ve içecek imalat ve inşaat sektörü geliyor. .

Yaklaşık 60 şirket, makine ve ekipmanların imalatından ve işlenmesinden gelmektedir. Otomasyon, robotik ve elektronik ile uğraşan yaklaşık 50 şirket de işbirliğini tartışıyor, ancak diğer tüm imalat sektörleri ve hizmetler, danışmanlıktan turizme çok güçlü bir şekilde temsil ediliyor.

29’dan az yerli şirket atık ve geri dönüşüm alanında işbirliği yapmakla ilgileniyor ve bu ilgi ilginç çünkü son yıllarda bu faaliyet Hırvatistan’ın Türkiye’ye ihracatını rekor seviyeye yükseltti.

Bu yıl daha doğrusu ilk yedi ayında ihracat, geçen yıldan bu yana toplam 183 milyon Euro’luk mal yerleştirme ile Türkiye pazarında rekor bir ihracat yılı olarak neredeyse toplam algıya ulaştı. Mevcut küresel korona virüsü enfeksiyonu koşulları.

Daha fazla bilgi edinmek için özel iş bölümümüze bakın.

READ  Almanya'dan Brezilya'ya, yurtdışındaki Türkler önemli bir oylamaya hazırlanıyor