Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Turks & Caicos 3Ç Pazar Raporu

Turks & Caicos 3Ç Piyasa Raporu 2021

Bu rakamlar tarihi olayları temsil ediyor ve Kanada ve diğer ülkeler artık seyahate açıkken, bu büyük satış hacminin envanterin daralmasına neden olabileceğine dair uyarılarla güçlü bir dördüncü çeyrek bekliyoruz.

Yılın ilk yarısında rekor kıran, tarihin en yavaş çeyreği olan 3. Çeyrek, geçen yılın 3. çeyreğine göre %319 daha yüksekti (158.905.323 $’a karşılık 37.891.750 $). Bir önceki yılın çeyrekleri (496.710.829$’a karşılık 198.330.657$). Bu rakamlar tarihi olayları temsil ediyor ve Kanada ve diğer ülkeler artık seyahate açıkken, bu büyük satış hacminin envanterin daralmasına neden olabileceğine dair uyarılarla güçlü bir dördüncü çeyrek bekliyoruz.

Kupa satışları ve lüks villalar (yönetilen ve müstakil) sayesinde müstakil evler sırasıyla %161 ve %17 artarak toplam pazarın %56’sına (280.874.064 $ ortalama fiyat 2.246.993 $) ulaştı. Kınamaklar toplam pazarın %19,8’ini oluşturuyor (98.745.262 $ ytd) %196’sı). Bu rakam, Ritz Carlton Grace Bay ve Rock House’daki yeni geliştirme daireleri olarak normalleştirilecektir. Ham arazi satışları da güçlü bir performans gösterdi ve toplam pazarın %21’ini oluşturdu ve yıllık %123 ortalama fiyatla 397.363 $’dan 576.371 $’a %45 artış gösterdi. Üçüncü çeyrekte kayda değer satışlar arasında Coral Pavilion 15 Milyon $, Beach Footprints $ 8,1 Milyon, Beach Enclave North Shore V4 5,5 Milyon $, Beach Enclave Long Bay V6 5,45 $ ve Hawks Nest Villa 2,77 Milyon $ yer alıyor.

En son Baker Delhi Yıllık Anketi *, banka dışı, (ultra) yüksek net değerli bireyler ve içe dönük yatırımda lider olan aile ofisleri tarafından yapılan Karayip yatırımlarına daha iyi bir genel bakış sağlar. İşte Karayipler’deki lüks gayrimenkul için destekleyicilerden bir örnek: “Açık açık alanlar ve yüksek kaliteli olanaklar… FBO [private air terminals], Daha iyi telekomünikasyon ve vergi teşvikleri “…” erişim kolaylığı, hizmet ve faaliyetler ekosistemi, telekomünikasyon, istikrarlı siyasi ortam “.

READ  Turk, Demokratik Kongo Cumhuriyeti'ne resmi bir ziyarette bulunuyor

Elbette, TCİ gayrimenkul ürünümüz bu kutuları kontrol ediyor ve trendin gelecekte de devam etmesini bekliyoruz. Turizmde güçlü bir artış görmekten memnuniyet duyuyoruz ve kanıt (kısa vadeli) aşılama TCI ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki birçok uluslararası seyahat için norm ve karşılıklı uygulama haline geldiğinden turizm sektöründe sürekli artan bir talep bekliyoruz. Baker Delhi Yıllık Anketi ayrıca, yerel turizm ekonomisine olağanüstü destek sağladığı için Turks & Caicos hükümetine Altın Yıldız Ödülü’nü veriyor. Turks ve Caicos harika bir iş çıkardı ve hala oradalar.”

Size harika bir sonbahar diliyoruz ve gelecekte sizi adada görmeyi dört gözle bekliyoruz. Turks & Caicos ile ilgili herhangi bir konuda yardıma ihtiyacınız olursa her zaman bizimle iletişime geçin.

* Baker Delhi Yıllık Anketi

Turks ve Caicos Sotheby’s Uluslararası Gerçekliği

Makaleyi sosyal medyada veya e-postada paylaşın: