Ocak 27, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Hisse senedi vadeli işlem sözleşmeleri gecelik ticarette düştü

Microsoft hisseleri kazançlarını saatler sonra azalttı ve negatife döndü

Microsoft hisseleri mesai sonrası işlemlerde yaklaşık %1 düşerek önceki kazançları tersine çevirdi.

Hisseler başlangıçta, şirketin Street’in beklentilerini aşan hisse başına üç aylık kazanç açıklamasının ardından yükseldi. Bununla birlikte, Microsoft’un kazanç konferans görüşmesinin mevcut çeyreğinde gelir için hayal kırıklığı yaratan bir rehberlik yayınlamasının ardından yatırımcı hissiyatı bozuldu.

Şirket üçüncü çeyrek mali gelirinin 50,5 milyar dolardan 51,5 milyar dolara çıkmasını beklerken, Refinitiv’in anketine katılan analistler 52,43 milyar dolar bekliyordu.

hakkında devamını oku Microsoft sonuçları burada.

Darla Mercado, Jordan Novate

Morgan Stanley’den Mike Wilson, kazançların zayıf tüketici üzerinde çatırdamaya başlayacağını tahmin ediyor

Morgan Stanley’den Mike Wilson, yatırımcıların önümüzdeki zor zamanlara hazırlanmaları gerektiğini söyledi.

Wilson Salı günü CNBC’nin “Closing Bell” programında “Rakamlar nihayet dördüncü çeyrekte olacağını düşünmediğimiz bir şekilde düşecek, ki olmadı, ama şu anda öyle olduğunu düşünüyoruz,” dedi. Mesai.” ”

Yatırım analisti, şirketler zayıflayan bir tüketiciyle uğraşırken kazançların azalmaya başlamasını beklediğini söyledi.

Ancak, önümüzdeki üç ila dört ay içinde veya Nisan ayına kadar “daha anlamlı” bir geri çekilme görmezse bakış açısını değiştirmeye açık.

“Muhtemelen çağrımızdan geri adım atacağız, çünkü hâlâ bir tür mali baskının olduğu bir dünyadayız ve tahviller uzun vadede ille de harika bir alternatif değil ve hisse senetleri de bir bakıma Enflasyonist ortamda şehirdeki tek oyun.” “Bugün bu kararı vermeye hazır değiliz çünkü risk getirisinin ulaşılamaz olduğuna inanıyoruz.”

– Sarah Maine

Microsoft hisseleri, kazanç sonuçlarının bulutta dayanıklılık göstermesinin ardından yükseldi

Microsoft hisseleri, üç aylık sonuçların en üst ve en alt satırlarda tahminlerin üzerinde gelmesinin ardından %4’ten fazla artışla mesai sonrası işlemlerde kazançlara öncülük etti. Beklenenden güçlü gelen rapor, Bulut biriminde güçlü büyüme.

READ  Milyonlarca bal arısı bir kafeste fırınlanarak ölüme terk edildi

Microsoft’un akıllı bulut segmentindeki geliri %18 artışla 21.51 milyar $ oldu. Bu arada, Microsoft’un dolar bazında bildirmediği Azure ve diğer bulut hizmetlerinden satışlar %31 arttı.

– Yun Lee