Eylül 29, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

New York Menkul Kıymetler Borsası: Bazı hisse senetleri için işlemler kısa bir süreliğine durduruldu

New York Menkul Kıymetler Borsası: Bazı hisse senetleri için işlemler kısa bir süreliğine durduruldu


New York
CNN

Salı günü New York Menkul Kıymetler Borsası’nda onlarca şirkette işlem, piyasanın açılmasının ardından kısa süreliğine durdu.

Etkilenen başlıca isimler sırasıyla Verizon, McDonald’s, Morgan Stanley, AT&T ve Nike’ı içeriyordu. New York Borsasına.

Bu hisse senetlerinin çoğu, sabah ticaret seansına sadece birkaç dakika kala büyük hamleler yaparak Wells Fargo ve Morgan Stanley gibi şirketleri sert düşüşe gönderdi.

Morgan Stanley, toparlanmadan önce Pazartesi günü 97.13 dolardan kapattıktan sonra kısa bir süre için 84.93 dolara düştü. McDonald’s ve Walmart hisseleri de ticaret durdurulmadan önce %12’den fazla düştü. Bu düşüş borsadaki oynaklığın durmasına neden olmuş olabilir.

New York Menkul Kıymetler Borsası ve diğer birçok büyük borsa, önemli ölçüde yukarı ve aşağı hareket eden hisse senetleri için otomatik durdurmalar düzenler.

New York Menkul Kıymetler Borsası’nın “tüm sistemler şu anda çalışır durumda” diyen bir durum raporuna göre, etkilenen şirketler kısa bir süre sonra ticarete yeniden başladı.

NYSE yetkilileri CNN’e borsanın “bugünkü açılış müzayedesiyle ilgili sorunları araştırmaya devam ettiğini” söyledi.

Borsa yetkilileri, e-postayla gönderilen bir açıklamada, bazı hisse senetleri için müzayedelerin açılmasının “gerçekleşmediğini” söyledi. Borsanın hangi hisselerin etkilendiğini netleştirmek için çalıştığını yazdılar.

“Etkilenen üye firmalar, Kural 18 kapsamında açık veya yanlış iddialarda bulunmayı düşünebilir” diye eklediler, bu da hisseleri sona eren firmaların NYSE sisteminin başarısızlığından kaynaklanan zararları için tazminat talep edebileceği anlamına geliyor.

Bu gelişen bir hikaye, lütfen güncellemeler için tekrar kontrol edin.

READ  Dow vadeli işlemleri: yeni piyasa rallisi Fed kararını bekliyor; AMD, Lityum Levent Koşusu Geç Atlama