Ekim 6, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Hisse senedi vadeli işlemleri, S&P 500 için art arda üçüncü kayıp gününün ardından düştü

Hisse senedi vadeli işlemleri, S&P 500 için art arda üçüncü kayıp gününün ardından düştü

Küresel yatırımcılar Federal Rezerv’i beklerken Avrupa piyasaları istikrar kazanıyor

Avrupa pazarları A’dan sert yeni yorumlarla sessiz Çarşamba ABD Federal Rezervi Politika yapıcı, yatırımcıları isteksiz yaptı.

pan avrupa 600 Endeks erken ticarette sabit kaldı, iletişim %0,5 düşerken ev eşyaları %0,2 arttı.

– Elliot Smith

Morgan Stanley, “akıllı” elektrikli arabalar yapmanın teknolojideki bir sonraki büyük şey olduğunu söylüyor. İşte en iyi hisse senedi seçimlerimiz

Morgan Stanley, teknoloji tedarik zincirlerinin bir sonraki büyük şeyde büyüme görmek üzere olduğunu söylüyor: elektrikli otomobil akülerinden çiplere ve kendi kendine sürüş teknolojisine kadar akıllı teknolojinin özellikleri.

Yatırım bankası, trendden yararlanacak en iyi hisse senedi alımlarını belirledi.

Profesyonel aboneler hikayeyi buradan okuyabilir.

– Weezin Tan

Fed’den Kashkari, en büyük endişesinin enflasyonun beklenenden daha istikrarlı veya daha yüksek olması olduğunu söyledi.

Minneapolis Federal Rezerv Başkanı Neil Kashkari, Fed’in beklenenden daha agresif olması gerekebileceğini de sözlerine ekledi.

Piyasa hakkında yorum yapan, piyasa hakkında yorum yapan şunları söyledi: “Sahip olduğum en büyük korku, yanılıyor muyuz ve piyasalar mı yanılıyor ve bu enflasyonun bizim veya piyasaların tahmininden çok daha yüksek bir seviyede ima edilmesi. ” Önümüzdeki iki yıl içinde %2’ye geri dönen enflasyon beklentileri.

Pennsylvania Üniversitesi’ndeki bir etkinlikte yaptığı konuşmada, “O zaman enflasyonu tekrar düşürmek için beklediğimden daha agresif ve muhtemelen daha uzun süre olmamız gerekecek” dedi.

Kashkari, ülkedeki yüksek enflasyonun “yarı ila üçte ikisine” yol açan arz yönlü şoklara da değindi.

“Arz tarafından ne kadar çok yardım alırsak, Fed’in yapması gereken o kadar az şey, sert bir inişten kaçınmak için o kadar iyi olur” dedi. Ancak, tedarik zincirlerinin normalleşmeye başladığına dair bazı kanıtlar olduğunu da sözlerine ekledi.

READ  Spirit, JetBlue görüşmeleri devam ederken Frontier'e satışı sonlandırıyor

Kashkari, ABD merkez bankasının 19 politika yapıcısı arasında şimdiden en şahin olanı ve Fed’in politika faizini – şu anda %2,25 ila %2,5 hedef aralığında – gelecek yılın sonuna kadar tam iki puan daha yükseltmesi gerektiğini bekliyor. .

– Jie Lee

CNBC Pro: Citi, enerji stokunu ‘en güçlü bilanço’ olarak nitelendiriyor

Enerji sektörü, bu yıl dalgalı borsada büyük bir kazanan oldu.

Ancak Citi’ye göre bir hisse senedi hala “en güçlü bilançosu” ile öne çıkıyor. Ayrıca, listelenen ana emsallerini kolayca yenen bir dizi ikinci çeyrek kazancı sağladı.

Profesyonel aboneler şunları yapabilir: Hikayeyi buradan okuyun.

– Xavier Ong

şahin Fed mi?

Birçoğu, bu hafta içinde Federal Rezerv yetkililerinden riskli varlıklarda büyük bir satışa yol açabilecek şahin bir konuşma bekliyor. Devam eden bazı korkular ve şiddetli merkez bankası sıkılaştırması, durgun bir ekonomiyi resesyona itebilir.

Invesco’nun küresel piyasa stratejisti Kristina Huber bir e-postada, “Federal Rezerv Başkanı Jay Powell ve diğer Fed yetkililerinin şahin kalmalarını tamamen bekliyorum.” Dedi. “Agresif söylemin, piyasalar yumurta kabuğu üzerinde olduğu için yakın vadede hisse senetlerinin küresel olarak düşmesine neden olması çok muhtemel, bu nedenle varlık sahipleri kısa vadeli oynaklığa hazırlıklı olmalı.”

– Yun Lee

Nordstrom hisseleri düştü

hisseler Nordstrom Şirketten sonra genişletilmiş ticarette %13’ten fazla düştü Tam yıl mali tahminini düşürdü. Nordstrom, aşırı stoklama ve talepteki yavaşlama nedeniyle bir zorlukla karşı karşıya olduğunu söyledi.

CEO Eric Nordstrom bir basın açıklamasında, “Müşteri trafiği ve talebi, Haziran ayının sonundan itibaren, çoğunlukla Nordstrom Rack’te önemli ölçüde yavaşladı” dedi.

Ancak şirket, analist tahminlerinden önce mali yılın ikinci çeyrek kazançlarını ve satışlarını bildirdi.

– Yun Lee