Temmuz 1, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Hisse senetleri, perakendeci sonuçlarıyla desteklendi

Hisse senetleri, perakendeci sonuçlarıyla desteklendi

ABD hisse senetleri Perşembe günü yükseldi ve perakende tüccarlardan gelen güçlü sonuçların piyasada hissiyatı artırmasının ardından Dow Jones Sanayi Ortalamasını art arda beşinci günde rayına oturttu.

Önde gelen hisse senetleri %1,8 veya yaklaşık 580 puan yükselirken, S&P 500 %2.2 yükseldi. Yüksek teknoloji ürünü Nasdaq Composite, hisselerdeki kazançlarla desteklenerek %3 arttı

elmaVe

MicrosoftVe

Amazon.com

Ve

tesla.

Hisse senetleri görünümü, Perşembe günü birkaç perakende tüccarın sağlam sonuçlar vermesiyle daha neşeli hale geldi.

Messi

Güçlü satış büyümesi kaydetti İndirim zincirleri ise kar direktiflerini yükseltirken

genel dolar

DJ %14.22

Ve

dolar ağacı

DLTR %22.10

Wall Street Kâr Beklentilerini Aşmak.

Geçen hafta, Walmart, Target ve Kohl’s gibi perakendecilerin sonuçları endişeyi artırmak Bu yüksek maliyetler karları aşındırmak Enflasyon bazı tüketicileri bunu yapmaya iterken Bütçelerini yeniden gözden geçirin.

MissionSquare Emeklilik Baş Yatırım Sorumlusu Wayne Wicker, “Geçen hafta perakende ile zorlu bir dönem geçirdikten sonra, herkesin kötü durumda olmadığına dair başka işaretler görmeye başladım” dedi. “Belki de tüketicinin hala makul derecede sağlam olduğuna dair daha fazla güven sağlar.”

Tüketici Takdiri sektörü %5,4 artarak S&P 500 Endeksinin 11 sektörü arasında en iyi performansı gösteren sektör oldu.

Hisse senedi yatırımcıları son zamanlarda özellikle dalgalı bir dönem geçirdi. Geçen hafta sonu S&P 500 yeterince düştü. En az %20’yi kapatma yolunda Ocak ayındaki zirvesinin altında. Ardından endeks, bir ayı piyasası bölgesinde kapanmaktan kaçınmak için rotayı tersine çevirdi.

Bu hafta ana endekslerdeki gelişmelere rağmen, birçok yatırımcı piyasaların bir süre daha istikrarsız kalmasını bekliyor.

Spectrum Wealth Management’ın baş yatırım yetkilisi Leslie Thompson, “Sanırım hala bir miktar dalgalanma yaşıyoruz” dedi.

READ  Qantas, Sidney'den New York ve Londra'ya aktarmasız uçuş planlarını duyurdu | Qantas

Yatırımcılar, Federal Rezerv’in enflasyonla mücadele için para politikasını sıkılaştırma planlarının ekonomik büyümeyi ve finansal piyasaların performansını nasıl etkileyebileceğini araştırıyorlar.

Çarşamba günü yayınlanan Federal Rezerv toplantısının tutanakları, politika yapıcıların hemfikir olduğunu gösterdi Yarım puanlık artış Haziran ve Temmuz aylarında, önceki bildirimler doğrultusunda. Büyük hisse senedi endeksleri, açıklamanın ardından yükselişle kapandı.

SYZ Private Banking’in yatırım başkanı Luke Philippe, “Bir dereceye kadar piyasalar, Fed’in beklenenden daha agresif bir şekilde sıkılaşmayacağına dair güvence verdi” dedi.

Tüccarlar Salı günü New York Menkul Kıymetler Borsası katında çalıştı.


resim:

Justin Lin/Shutterstock

Para yöneticileri, ekonominin sağlığını ölçerken yeni verileri yakından izliyorlar. Perşembe günü, ilk çeyrek için ABD GSYİH’sinin ikinci okuması, öncekinden daha kötüydü. ilk yıllık %1,5 oranında küçülüyor.

Ekonomik veriler son zamanlarda beklenenden daha zayıftı. Ekonomide bu sıkılaşmayı görüyoruz. Pictet Asset Management’ın çok varlıklı fon yöneticisi Chanel Ramjee, “Piyasaların şu anda düşündüğü şey büyümedeki yavaşlamanın ne kadar şiddetli olduğu” dedi.

İşsizlik Şikayet Oranları Geçen hafta düştü ve tarihi düşük seviyelerin yakınında gezinerek karışık bir ekonomik tabloya işaret etti.

Kazanç raporları, bireysel hisse senetlerindeki hareketleri artırmaya devam etti. Analistler, enflasyonun kazançlar üzerinde baskı oluşturmaya başladığına dair göstergeler için sonuçları inceliyorlardı.

Bay Ramjee, “Kar ve karlılığa odaklanıyoruz. Birçok istikrarlı şirket daha az rehberlik bildiriyor” dedi. “Teknoloji sektörü bile, özellikle ücretler gibi girdi maliyetlerinden kaynaklanan marj baskısına karşı bağışık değil.”

nvidia

Yine de çip üreticisi rekor gelir elde ettikten sonra hisseler %6 arttı Satış tahmini Mevcut çeyrek için Wall Street tahminlerinin altında geldi.

hisseler

Williams Sonoma

Perakendeci, analistlerin beklentilerini aşan kazançlar açıkladıktan sonra %13 arttı. Macy’nin hisseleri, tam yıl kazanç rehberliğini artırdıktan sonra %19 arttı.

İndirimli perakende zincirlerinin ardından Dollar Tree hisseleri %20 ve Dollar General hisseleri %15 arttı Bildirilen kazançlar şundan daha yüksek: beklentiler.

hisseler

sanal makine yazılımı

sanal makine %3.40

%3.8 sonra eklendi

Broadcom’dan

Yapacağına dair güvence verdi Bir bulut bilişim şirketi edinin 61 milyar dolar nakit ve envanter için. Broadcom hisseleri yüzde 3.9 yükseldi.

Tahvil piyasasında endeks getirisi ABD 10 yıllık Hazineleri Çarşamba günü %2.746’dan %2.761’e yükseldi. Tahvil fiyatları düştükçe getiriler yükselir.

Küresel gösterge olan Brent ham petrolü yüzde 3 artışla varil başına 117.50 dolardan işlem gördü.

Offshore, Stoxx Europe 600 kıta endeksi %0,8 yükseldi. Asya’da ana kriterler karışıktı. Şanghay Bileşik Endeksi %0.5 yükselirken Hong Kong’da Hang Seng %0.3 düştü. Japon Nikkei 225 de %0,3 düştü.

Güney Kore Merkez Bankası Ana politika faizini artırın Perşembe günü %1,75’e yükseldi ve yüksek enflasyonla mücadeleye devam etmek için politikayı daha da sıkılaştıracağını belirtti.

Karen Langley’e [email protected] adresinden ve Anna Hertenstein’a [email protected] adresinden yazın.

Telif Hakkı © 2022 Dow Jones & Company, Inc. tüm hakları saklıdır. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8