Temmuz 1, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Broadcom, VMware satın alma planlarını duyurdu

Broadcom, VMware satın alma planlarını duyurdu

Broadcom’un CEO’su Hook Tan

Martin H. Simon | Bloomberg | Getty Resimleri

Broadcom’dan satın alacak sanal makine yazılımı İki şirket Perşembe günü yaptığı açıklamada, Broadcom’un adi hisse senedinin 25 Mayıs 2022’deki kapanış fiyatına dayalı 61 milyar dolarlık nakit ve hisse senedi işleminde.

Anlaşma, arka planda şimdiye kadarki en büyük teknoloji satın almalarından biri olacak. MicrosoftSatın almak için bekleyen 69 milyar dolarlık bir anlaşma Activision Kar fırtınası Ve del2016’da EMC’yi 67 milyar dolara satın almak.

Broadcom’un VMware’i satın alması, şirketin yarı iletkenleri tasarlama ve satma ana işinden uzaklaşarak daha yüksek kar marjlarına sahip olabilecek kurumsal yazılımlara doğru çeşitlenmesine yardımcı olacak. Şirketler, kendi sunucularını ve bulut sunucularını daha verimli çalıştırmak için VMware ürünlerini kullanır.

Broadcom, en çok satın alınan yarı iletken şirkettir ve son yıllarda büyümesini stratejik olarak yönlendirmek için birleşmeleri kullanmıştır. Daha önce CA Technologies’i 2018’de 18,9 milyar dolara ve Symantec’i 2019’da 10.7 milyar dolara satın almıştı.

Ancak Broadcom, 2019’dan beri büyük bir satın alma yapmadı. Mart ayında Broadcom CEO’su Hock Tan, şirketin “iyi ölçekli bir satın alma yapma yeteneğine” sahip olduğunu söyledi.

Broadcom’dan bir plan Qualcomm’u 2018’de 117 milyar dolara satın almak için o zamanki Başkan Donald Trump, ulusal güvenliği gerekçe göstererek anlaşmayı engelledi.

sanal makine yazılımı ayrılmış Dell geçen yılın sonlarında borcunu ödemeye çalıştı. Dell, şirketi ilk olarak 2016 yılında EMC’yi satın aldığında satın aldı. Dell’in CEO’su ve kurucusu Michael Dell, VMware’in yaklaşık %40’ına sahiptir.

Bu acil bir haber. Lütfen güncellemeler için tekrar kontrol edin.

READ  Fed Hakkında Endişelenmek Yerine 'Dayanıklı Olmak İçin İnşa Edilen' Özel Şirketler