Mayıs 27, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Hisse senetleri saatler sonra ralli yapıyor: NVDA, SNOW ve AEO

Hisse senetleri saatler sonra ralli yapıyor: NVDA, SNOW ve AEO

Şirketin Mayıs 2022’de Santa Clara, California’daki genel merkezinde görülen NVIDIA logosu.

nvidia | Reuters aracılığıyla

Mesai saatlerinden sonra manşetlere çıkan şirketlere göz atın.

Nvidia – Nvidia hisseleri genişletilmiş ticarette %19 arttı. Çip üreticisi, mali yılın ikinci çeyreği için beklenenden daha güçlü bir gelir kılavuzu sunarken, aynı zamanda mali yılın ilk çeyreğinde en yüksek ve en düşük kazançlarda daha iyi bir kar performansı bildirdi. Stok bu yıl zaten ikiye katlandı.

Kar Tanesi – Kar Tanesi çalışma saatlerinden sonra %11 düştü. StreetAccount’a göre bulut bilişim şirketi, beklenenden daha zayıf ikinci çeyrek gelir kılavuzu sağladı. Refinitiv’e göre Snowflake, ilk çeyrekte analistlerin kazanç ve gelir beklentilerini aştı.

American Eagle Outfitters Hisseleri, Refinitiv’in fikir birliği tahminine göre, American Eagle Outfitters’ın ikinci çeyrek gelirinin %1,6 artış yerine düşük tek haneli rakamlara düşmesini beklediğini açıklamasının ardından %15 düştü. Giyim perakendecisi, tahminlerle uyumlu hisse başına kazançla karışık bir çeyrek bildirirken, gelir beklentileri aştı.

Tahmin etmek? Giyim şirketi temettüyü artırdıktan, tam yıl kazançlarını ve gelir rehberliğini artırdıktan sonra hisseler %3 arttı.

elf Beauty’nin elf Beauty Hisseleri, genişletilmiş ticarette %10 arttı. Kozmetik şirketi dördüncü çeyrek için net karda beklentileri aşan finansal kar açıkladı. Şirket, 187 milyon $’lık gelir üzerinden hisse başına 42 sentlik düzeltilmiş kazanç bildirdi. Refinitiv’in anket yaptığı analistler, 156 milyon dolarlık gelir üzerinden hisse başına 20 sent kazanç öngörüyorlardı.

READ  Musk'un XAI'si grup seçimi için ilk AI modelini piyasaya sürecek