Şubat 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Banka mevduatları hala gidiyor. Hisse senetleri neden sabit?

Banka mevduatları hala gidiyor.  Hisse senetleri neden sabit?

İki aylık oynaklığın ardından, mevduat girişleri baskı altında kalsa da bölgesel banka hisseleri nihayet tutunmaya başlıyor.

Federal Rezerv’in son verilerine göre, ABD bankalarındaki mevduatlar 10 Mayıs’ta sona eren haftada 17.1 trilyon doları bularak önceki haftaya göre 57 milyar dolar düşüş gösterdi. Bu, bankaların önceki haftadan elde ettikleri kazanımların neredeyse tamamından vazgeçtiği anlamına geliyor. Ancak veriler, banka yatırımcılarının endişelenmek için yeterli nedenleri olmayabileceğini de gösteriyor. Mevduat uçuşunun hızı, Silicon Valley Bank, Signature Bank ve First Republic Bank’ın patladığı Mart ve Nisan aylarında görülen seviyelerin çok altında.

Bu, Wall Street’teki bazılarının bölgesel banka hisseleri hakkında iyimser olmaları için sebep veriyor.

UBS Securities analisti Brody Preston, “Depresyondan muzdarip olanlar için iyi bir haber yok” dedi.
Ve

Salı Kitapları. Azalan mevduatlara rağmen, bankalar nakit ve diğer varlıkların her hafta arttığını gördü, bu da sektörün bilançolarının “iyi durumda” olduğu anlamına geliyor.

Bu, yatırımcıların mevduat kaçışından endişe duymasıyla bu yıl sert darbe alan bölgesel banka hisseleri için hoş bir haber. SPDR S&P Bölgesel Bankacılık Endeksi (KRE), sektöre panik yayılırken Mayıs ayı başlarında %43’e kadar düştü. ETF şimdi% 35 düştü.

Duyuru – devam etmek için kaydırın

Preston, Wall Street’in artık genel olarak bankacılık sisteminin sağlam olduğu ve diğer tüm konuların “ayrıcalıklı” olduğu fikriyle ilgili olduğunu yazıyor. Backwest Bancorp (PACW), hisselerinin bu yıl üçte ikiden fazla değer kaybetmesiyle son aylarda özellikle baskı altına giren bir banka. Beverly Hills merkezli bankanın stratejik seçenekleri tarttığına dair raporların ardından bu ayın başlarında hisse senetleri %50’den fazla düştü. PacWest hisseleri bu düşük seviyelerden toparlandı ve Salı günkü işlemlerde %7,7 yükseldi ve Pazartesi günü likiditeyi artırmak için 2,6 milyar dolarlık bir mortgage portföyü sattığını açıklamasının ardından rallisini sürdürdü.

READ  5 $ Gaz: Artan yakıt maliyetleri ABD ekonomisi ve Beyaz Saray üzerinde baskı oluşturuyor

Bütün bunlar, son birkaç ayda banka hisselerini sarsan kargaşanın çoğunun büyük ölçüde dikiz aynasında olduğunu gösteriyor. Mevduat seviyeleri hala baskı altında olabilir çünkü tasarruf sahipleri artık tasarruflarından faiz kazanmak için geleneksel tasarruf hesaplarına göre daha iyi seçeneklere sahipler, ancak tasarruf sahipleri bankalarının ödeme gücünden korktukları için mevduatlar kaçmıyor.

Son olarak, UBS ekibi genel olarak son Fed verilerinde gördükleri ve bankacılık sektöründeki diğer haberler tarafından cesaretlendirildi.

Duyuru – devam etmek için kaydırın

“Hepsini bir araya getirdiğimizde, bu haftaki sonuçlar, bölgesel bankalar hala büyük ölçüde iskontoya devam ederken, bilançoların büyük ölçüde sağlıklı ve likit olduğunu ve grubu konsolidasyona itiyor gibi görünen bireysel hisse senetleri için kötü haberlerin aslında tek hisse senedi olduğunu gösteriyor. Temel düzeyde sorunlar, Preston Books.

[email protected] adresinden Carleton English’e yazın