Haziran 16, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Hong Kong’un FWD’si Eski SiriusPoint CEO’sunu Grup CFO’su olarak atadı; Lloyd, Beasley’s Turk’ü baş sigortacı olarak atadı

Hong Kong’un FWD’si Eski SiriusPoint CEO’sunu Grup CFO’su olarak atadı;  Lloyd, Beasley’s Turk’ü baş sigortacı olarak atadı

International People Moves’un bu sayısı, FWD Group ve Lloyd’s of London’daki toplantıları anlatıyor.

Aşağıda bu yeni işe alınanların bir özeti bulunmaktadır.

Hong Kong’un FWD Grubu, eski SiriusPoint CEO’sunu Grup CFO’su olarak atadı

FWD GRUP HOLDİNG LTD. Atamayı açıkladı Sid Şankaran 1 Eylül 2023 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Genel Müdür ve Grup Finans Direktörü (CFO) olarak, yasal onaya tabidir. Sankaran, 1 Haziran 2023’ten itibaren şirkete Kıdemli Danışman olarak katılacak.

Sankaran, FWD Komitesi İcra Komitesine rapor verecek Huynh Thanh Phong.

Shankaran kazandı John Nielsen, Kuzey Amerika’da kariyer fırsatları elde edecek. Nielsen, sorunsuz bir geçiş sağlamak için yarı yıl sonuçları da dahil olmak üzere 31 Ağustos 2023’e kadar FWD Group’ta kalacak.

Sid Şankaran

Sankaran, kapsamlı küresel sigorta ve finans liderliği deneyimine sahiptir. Halen bir sağlık sigortası şirketi olan Oscar Health’in yönetim kurulunda görev yapmakta ve şu anda geçici CFO olarak görev yapmaktadır.

Daha önce, şirketin 2021’deki başlangıcından ve Mayıs 2022’ye kadar listelenen SiriusPoint’in Başkanı ve CEO’suydu ve Sirius Group tarafından satın alınması sırasında Third Point Reinsurance Limited’in Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapıyordu.

Sankaran, kariyerinin başlarında 2010’dan 2018’e kadar American International Group’ta önce Baş Risk Sorumlusu ve daha sonra CFO olarak çalıştı. Sankaran, yönetim ekibinin kilit bir üyesiydi.

AIG’ye katılmadan önce Sankaran, şirketin Toronto ofisini yönettiği Oliver Wyman Finansal Hizmetler’in Finans ve Risk uygulamasında ortaktı. Waterloo Üniversitesi’nden Aktüeryal Bilimler alanında lisans derecesi ile onur derecesiyle mezun oldu.

“10. yıldönümümüzü geçerken Sidh’in liderliğini FWD’nin büyümesinin bir sonraki aşamasına taşımaktan büyük heyecan duyuyoruz. Sid’in kapsamlı halka açık şirket CFO’su, küresel sigorta sektörü ve borsaya kote şirket yönetim kurulu deneyimi, grup yönetim ekibimize heyecan verici bir katkı olacak,” yorumunda bulundu FWD’nin CEO’su. Huynh Thanh Phong.

READ  Hükümet, ilk Türkiye'yi uzaya göndermek için bir Amerikan şirketiyle anlaşma imzaladı.

FWD Group, dünyanın en hızlı büyüyen sigorta pazarlarından bazıları da dahil olmak üzere 10 pazarda 10 milyondan fazla müşterisi olan bir Asya hayat sigortası işletmesidir. FWD, 2023’te 10. yıl dönümüne ulaşıyor.

***

Lloyd, Beasley’s Turk’ü baş sigortacı olarak atadı

Lloyd’unTicari, kurumsal ve özel risk çözümleri pazarı, randevu açıklandı Rachel Türk Baş Sigorta Sorumlusu’nun yeni görevinde.

Rachel Türk

Türk, Lloyds Piyasaları Başkanı’na rapor verecek Patrick Tiernan, ve başlama tarihi zamanı geldiğinde duyurulacaktır. Lloyd’s Corporation’ın stratejik hedeflerini desteklemek için yüklenim fonksiyonunu yönetmek de dahil olmak üzere Lloyd’s piyasasının performansını yönetmekten sorumlu olacak. Turk ayrıca sigortacılar, brokerler ve müşteriler de dahil olmak üzere tüm piyasa paydaşları ile sürdürülebilirlik stratejileri tartışmalarına liderlik etmekten sorumlu olacaktır.

Dirk, Lloyds’a, Grup Başkanı ve İcra Komitesi üyesi de dahil olmak üzere 14 yıldan fazla yönetici rollerinde bulunduğu Beasley plc’den katıldı. Bundan önce, Beasley’de ABD Yöneticileri ve Memurları Yüklenici Grubuna liderlik etti. Daha önce JP Morgan Cazenove’de Hisse Analistiydi ve Yeminli Mali Müşavirdir.

Türk Loyd’s Market Association (LMA) ve London Market Group (LMG) Yönetim Kurulu Üyesi.

“Rachel’ın Lloyds’a Sigorta Baş Sorumlumuz olarak katılmasından çok memnunum. Tiernan, “Teknik uzmanlığı ve pazar bilgisi ile birlikte sektördeki yıldız itibarı, pazarımızın performansını iyileştirmeye devam ederken Lloyds için büyük bir varlık olacaktır” yorumunu yaptı.

Konular
Lloyds sigortacılığında aşırı fazlalık

merak aşırı fazlalık?

Bu konu için otomatik uyarılar alın.