Şubat 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Hoosiers Atlanta’da patladı

Hoosiers Atlanta’da patladı

Umut verici başlangıca rağmen uluslararası birim Cumartesi günü Auburn’e (6-2) 104-76 mağlup oldu.

Atlanta’daki State Farm Arena’da Hoosiers (7-2) için ters giden şey şu:

Eksik guard oyunu

Indiana’nın guardları, Auburn’un geri sahasında tamamen geride kaldı. Başlangıç ​​oyun kurucusu Xavier Johnson sol ayak sakatlığı nedeniyle art arda üçüncü maçını kaçırırken, Hoosiers’ın herkesin harekete geçmesi gerekiyor. Cumartesi günü Indiana, Johnson’ın yokluğunda ihtiyaç duyduğu şeyi alamadı.

Indiana’nın ilk beş guardları Gabe Cobbs ve Trey Galloway sadece 17 sayı ürettiler; bunların 11’i Hoosiers’ın mağlup olduğu ikinci yarıdaydı. Bu arada Auburn’un geri sahasında Aiden Holloway 24 sayı, Denver Jones ise 12 sayı kaydetti. KD Johnson ayrıca Auburn adına yedek kulübesinden 14 sayı kaydetti.

IU’nun gardiyanları her iki tarafta da pek başarılı olamadı. Hücumda gol atma veya başkalarına görünüm yaratma konusunda kötü bir iş çıkardılar. Savunmada IU, Auburn’un çevre oyuncularına hiçbir direnç göstermedi.

Hoosiers pek çok kaliteli takımı sönük görünen guard oyunuyla yenemeyecek. Indiana, Maryland ve Michigan’ı Johnson olmadan geçti ancak iki takım da sezona harika bir başlangıç ​​yapamadı. Johnson’ın dönüşüne ilişkin zaman çizelgesi belirsiz olduğundan, Indiana’nın tüm guardlarının oyunlarını saygın bir seviyeye yükseltmesi gerekecek. Auburn’un geri sahası Cumartesi günü Indiana’yı utandırdı.

IU karşı saldırıya dayanamadı

Final skorunun söylediklerine rağmen Indiana maçın ilk sekiz dakikasında daha iyi olan takımdı. Indiana karşılaşmaya 22-10 önde başladı. Hoosiers stoplar alıyor, hücumda iyi bir performans sergiliyor ve açık bakışları yıkıyordu.

Ancak ilk yarının ortasında Auburn heyecanı artırdı ve maç 180 dakika sürdü. Indiana ilk golü attıktan sonra devrenin geri kalanında 42-12 önde oldu. Auburn daha fiziksel oynamaya başladı ve zaman zaman Hoosiers’a üstesinden gelmekte zorlandıkları tam sahada bir baskı gösterdi.

READ  New York Yankees, Harrison Bader'ı Satın Aldı, Jordan Montgomery'yi St. Louis Cardinals'e Gönderdi

Auburn gibi yetenekli takımlar genellikle büyük kayıplar yaşamazlar. Kaplanlar bir noktada hamle yapmanın eşiğindeydi. Auburn bu hamleyi yaptığında Indiana’dan herhangi bir yanıt gelmedi.

İlk yarının ikinci yarısı top kayıpları, fauller ve IU’nun berbat şut seçimiyle doluydu. Atlanta’daki Auburn hayranları binayı ele geçirdi ve IU gürültüyü susturmak için hiçbir şey yapmadı. Auburn’un geri gelip oyunu yakına getirmesi bir şey olurdu. Indiana sadece ilk yarıda liderliği kaybetmekle kalmadı, o zamana kadar maçı da kaybetmişti.

IU sallanarak dışarı çıktı ama karşılık vermeye hazır değildi. Hoosiers’ın Auburn’e karşı soğukkanlı olmaması rahatsız ediciydi.

3 sayılık atış hala yok

IU’nun erken liderliğinin ana nedeni 3’lerde 5’e 4’lük başlangıçtı. IU Cumartesi günü şehir merkezinden %25,8 şut atarak girdi ve ilk sekiz maçında dörtten fazla üçlük atamadı.

Yayın gerisinden cesaret verici bir başlangıcın ardından Hoosiers dünyaya geri döndü. Indiana sonraki dokuz sayıdan vazgeçti ve 17 sayıya 6 sayı attı. İlk atışlar, derinlerden berbat bir takım için altın değerindeydi.

Indiana antrenörü Mike Woodson’un sık sık vurguladığı gibi, üç sayılık atış yapmak her şey değildir. Indiana, çok fazla üçlük atmadan veya atmadan maç kazanmanın yollarını buldu. Ancak Indiana’nın cumartesi günü yaptığı gibi sert bir düşüş yaşarsanız, üç sayılık atış yapmadan düşmeniz zordur.

Bu sezon IU’dan çok büyük bir geri dönüş beklemeyin. Takımın üç sayılık atış eksikliği buna izin vermeyecek. Elbette Hoosiers, Auburn’e karşı erken yaptıkları gibi esneme hareketleri yapabilirdi, ancak bunu tam oyunda yapabileceklerine inanmak için hiçbir neden yok. 3’lülere güvenemeyen takımların bunu diğer alanlarda telafi etmesi gerekiyor, IU bunu Auburn’a karşı yapmadı.