Temmuz 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Horizon Lego Adventures, PS4 tabutuna çakılan son çivi olabilir

Horizon Lego Adventures, PS4 tabutuna çakılan son çivi olabilir

PlayStation 4’ün uzun kuyruğu muhteşemdi. Cihaz hâlâ Aktif kullanıcı sayısı 49 milyon Sony’nin son tahminlerine göre. Ancak her güzel şeyin bir sonu olmalı ve Sony’nin PS5’in öncülünü geçmişte bırakmaya hazır olduğu her zamankinden daha açık görünüyor. LEGO Horizon Maceraları Tabuta çakılan son çivi olmak.

Mutlu bir yolculuğun bu büyüyen hissi Tamamen yeni değil. Sony tarafından piyasaya sürülen son büyük, çok nesilli özel ürün Savaş Tanrısı Ragnarok 2022 yılı sonunda. Ertesi yıl Örümcek Adam 2 PS4 sürümü olmadan piyasaya sürüldü. Yanan plajlarNesiller arası 2023 genişletmesi Yasak batı ufkuAynı zamanda yeni nesle özel bir oyundu. “Dördüncü nesil PlayStation gerçekten bitti!” Viral bir tweet Geçen yazın okuduklarından: “Nesiller arası çağ sona erdi!”

Gelişme olduğu ima edilse de 2025 yılına kadar aşamalı olarak kaldırılacaklarSony, PS4 için oyun üretmeyi bitirdiğini resmi olarak onaylamadı. Şirketin konuyla ilgili son sözü, 2022’de yeni atanan PlayStation eş CEO’su Hermen Holst’tan geldi. “PS4’teki milyonlarca aktif oyuncuyu kesinlikle unutmak istemiyoruz ve onlar için harika oyunlar olduğundan emin olmak istiyoruz.” peki,” dedi şirketin patronu. O zamanlar PlayStation Studios. Söylemek Aksiyos o zaman. “Olay bazında değerlendiriyoruz”

Bir veya iki birinci taraf projesinin eski donanımlarda hâlâ mevcut olabileceğine inanmak için nedenler vardı. Lisans gereklilikleri nedeniyle Nintendo Switch’te olmanın yanı sıra, MLB 24’ü görüntüle Ayrıca PS4 ve Xbox One’da da yayınlandı. Daha sonra Sony ortaya çıktı LEGO Horizon Maceraları Görünüşe göre bilim kurgu serisinin çekiciliğini artırmayı amaçlayan, çocuk dostu bir ortak oyun olan Summer Game Fest’te.

Bu amaçla oyun, bu yılın sonlarında piyasaya sürüldüğünde PS5’in yanı sıra Switch’e de gelecek, ancak garip bir şekilde PS4’e gelmeyecek. Bu, teknik bir gereklilikten ziyade kasıtlı bir iş kararı gibi görünüyor. Eski sistem, Nintendo tarafından belirlenen standartları açıkça karşılayabiliyor ve hiç şüphesiz, henüz PS5’e yükseltme yapmamış milyonlarca çocuklu hanede aktif durumda ve muhtemelen bu yılın piyasaya sürülmesinden bu yana da olmayacak. Görev çağrısı, MaddenVe EA FC Spor (daha önce … olarak bilinen FIFA) tamamı son nesil cihazlarda mevcut olacak.

READ  11/11/2023 için çevrimiçi bulmaca ve sudoku bulmaca cevapları

Ancak 2024 yılı PlayStation konsoluna özel oyunlarla dolu oldu ve bunların neredeyse tamamı PS4’ü atladı. Bu yılın başlarında özel oyunlar da içeriyordu Final Fantasy 7: Yeniden Doğuş, Cehennem Dalgıçları 2, Yıldız bıçağıVe Ronin’in YükselişiSony son üç oyunu yayınladı. Granblue Fantezi: Yeniden Bağlantı Anlık mesajlaşma uygulaması tek istisnaydı, bunun nedeni belki de geliştirilme sürecinin ilk olarak 2016 yılında duyurulmasıydı.

Son zamanlarda Sony, yaklaşan canlı aksiyon nişancı oyununu duyurdu Uyum Ayrıca PS5 konsoluna özel olacak. getirmek teknik olarak mümkün olmayabilir. Aşırı Gözlem 2 Bu sistemin daha zayıf bir sisteme rakip olması gerekiyordu ancak mümkün olduğunca çok sayıda potansiyel PS Plus abonesinin hedeflenmesine kesinlikle ilgi vardı. Astro robot Projenin Nintendo benzeri kapsamı göz önüne alındığında PS4’ü atlamak kaçınılmaz bir sonuç gibi gelmiyor, ancak PS5 DualSense’in ne kadar entegre olduğunu gördüğünüzde bunu anlamak daha kolay. Oyunu eğlenceli ve ilgi çekici kılan şeyin yapısında var.

PS4 sahipleri için talihsiz bir durum olsa da Sony’nin şimdiye kadarki en iyi konsol nesillerinden birine sessizce sayfa açmaya karar vermesi şaşırtıcı olmazdı. Aksine, nesiller arası partinin bu kadar uzun sürmesi şaşırtıcı. Zaten PS5’in yaşam döngüsünün ikinci yarısındayız ve platformlar, daha fazla insanın daha erken yükseltme yapmasını sağlamak amacıyla eski donanım nesilleri için geliştirmeyi geleneksel olarak çok daha erken terk etti. Kovid-19, PS5 ve Xbox Serisi için “normal” geçiş sürelerini açıkça bozdu Savaş Tanrısı Ragnarok Yalnızca yeni donanımda olsaydı bu bir satış rekoru olmazdı.

Horizon Lego Adventures ve Astro Bot’un, Sony’nin birinci taraf oyun serisinin daha küçük, daha ucuz segmentini yeniden inşa etmeye başlayacağının kanıtı olup olmadığı belli değil. Eğer öyleyse, PS4’te son bir birinci taraf oyun için hâlâ umut olabilir. Bir şekilde bundan şüpheliyim.

READ  Galaxy Z Flip 4 sızıntısı çok tanıdık bir katlanabilir görünüm gösteriyor

Sony yorum talebine yanıt vermedi.