Şubat 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Hyperloop One kapatılacak

Hyperloop One kapatılacak

Hyperloop One projesi bir zamanlar Avrupa ile Çin arasında malları bir uçtan diğer uca tek bir günde taşıyabilecek yüksek hızlı bir yük hattı inşa etmeyi hayal ediyordu. Ancak bu yine de şirketin ulaşamayacağı birçok hedeften biri olacak. Hyperloop One’ın kapanacağını bir çalışan daha sonra Engadget’a doğruladı Bloomberg Kapatılmasına ilişkin bir rapor yayınladı. 2014 yılında Elon Musk’un hiperloop ulaşım teknolojileri vizyonuyla ilgili bir araştırma makalesinin yayınlanmasının ardından kuruldu.

Şirket başlangıçta, kapalı metal tüpler içerisinde uçak benzeri hızlarda uzun mesafeler kat eden kapsüller şeklinde hem mallar hem de insanlar için ulaşım sağlamayı amaçlıyordu. 2017’den 2022’ye kadar Richard Branson’un Virgin Grubunun yatırımı nedeniyle Virgin Hyperloop One olarak biliniyordu. Ancak Virgin geçen yıl şirketin yolcu planlarından vazgeçerek yalnızca yük taşımacılığına yönelik bir hizmet oluşturmaya odaklanmaya karar vermesiyle sessizce markasını elden çıkardı. Hyperloop One, değişen öncelikler nedeniyle geçen yılın başlarında 100’den fazla çalışanını işten çıkardı.

buna göre BloombergŞirket bir süredir mali sorunlar yaşıyor ve işleyen bir hiperloop sistemi kurma konusunda bir sözleşme imzalanamadı. Haber kuruluşu, kalan çalışanlarının çoğunu işten çıkardığını, geri kalan çalışanların ise 31 Aralık’ta işten çıkarılacağını söyledi. O zamana kadar, donanım ve test parçaları da dahil olmak üzere Hyperloop One varlıklarının satışını denetleyecekleri söyleniyor.

READ  Spotify, son teknoloji saç modellerinde işgücünün %6'sını azaltacak