Haziran 13, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

ICQ bu yıl 26 Haziran’da kapanacak

ICQ bu yıl 26 Haziran’da kapanacak

ICQ birçok açıdan her zaman merak uyandırıcı olmuştur. 1990’larda ilk büyük anlık mesajlaşma istemcilerinden biriydi. AOL Instant Messenger ve MSN Messenger’ın yanı sıra yaygın olarak benimsendiğini gördü. Ancak AOL veya Microsoft gibi bir endüstri santraliyle ilişkili olmamasına rağmen her ikisinden de daha iyi performans gösterdi. Ama 27 yıl sonra, son yaprak düştükçe düşecek gibi görünüyor ICQ’yu kapat 26 Haziran 2024’te ICQ web sitesinde duyuruldu.

Aslında Başlatıldı Haziran 1996’da İsrailli bir şirket olan Mirabilis tarafından kurulan şirket internette fırtınalar estirdi ve AOL’un Haziran 1998’de Mirabilis’i satın almasına yol açtı. ICQ, AOL’un kanatları altında, Digital Sky Technologies’e satılana kadar kullanıcı tabanını genişletmeye devam etti. 2010 Bu sıralarda Facebook ve Google gibi şirketlerin kendi mesajlaşma çözümleriyle sahneye çıkması ICQ’nun bocalamasına neden oldu ve sonunda ICQ, yaklaşan kapanmasına kadar Rusya pazarında mobil mesajlaşma sistemi olarak yeni bir yuva buldu. Bunun yerine VK Messenger’a .

Açıkçası, ICQ’nun ölümü bir olaya yol açtı. Nostalji patlaması Hacker News gibi sitelerde her ne kadar Batı’da uzun yıllardır geçerliliğini kaybetmiş olsa da. Bu bölümün sona erdiğini görmek bizi üzüyor ve her zamanki IRC kanallarında vatandaşlarımızla birlikte UIN’lerin (RIP, 61007952) ölümünün yasını tutacağız.

Ağa bağımlı olduğunuzda olan budur. Izgaradan çıkmak da ev yapımı gibi görünmek zorunda değil.

READ  Araştırmacılar bir "Süper DVD" oluşturuyor.