Haziran 13, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Rapor: iOS 18, kullanıcıların uygulama simgelerini yeniden renklendirmesine ve bunları ana ekranda istedikleri yere yerleştirmesine olanak tanıyacak

Rapor: iOS 18, kullanıcıların uygulama simgelerini yeniden renklendirmesine ve bunları ana ekranda istedikleri yere yerleştirmesine olanak tanıyacak

beğenmek Mark Gorman bildirdi En son Power On haber bülteninde iOS 18, kullanıcılara iPhone ana ekranları için daha fazla özelleştirme olanağı sunacak. Apple, mevcut sabit hizalanmış ızgarayla sınırlı olmak yerine simgeleri serbestçe yerleştirebilmenin yanı sıra, uygulama simgesi özelleştirmesini de ilk kez birinci taraf özelliği olarak açacak.

Gorman özellikle iOS 18’in kullanıcıların “uygulama simgelerinin rengini değiştirmesine” olanak tanıyacağını bildirdi. Örneğin, tüm sosyal ağ uygulamalarını mavi, tüm finansal uygulamalarını da mavi yapabilirler.

Ana ekran simgesi şu anda belirli bir uygulamayı başlatan tek bir eylem için ana ekran kısayolları oluşturmak gibi hilelerle özelleştirilebilir. Ancak bunun kurulumu biraz zordur.

iOS 18 ile birlikte bu deneyim artık tam olarak desteklenen bir özellik olacak gibi görünüyor. Simgelerin serbestçe kişiselleştirilip değiştirilmeyeceği, kullanıcının istediği herhangi bir yeni görüntüyle değiştirilip değiştirilmeyeceği veya sistemin yalnızca yeniden renklendirmeye, yani aynı simgeyi koruyarak kullanılan renk paletini değiştirmeye izin verip vermeyeceği açık değil.

iOS 18, Apple’ın bu yıl 10 Haziran’da düzenlenecek yıllık geliştirici konferansı WWDC’de iki hafta içinde resmi olarak tanıtılacak. Apple, sentetik cihazlara yoğun bir şekilde odaklanılması beklenen iOS 18 de dahil olmak üzere işletim sistemlerinin bir sonraki ana sürümlerini yayınlayacak. İstihbarat özellikleri.

Zengin yapay zeka yeteneklerine ve kendi uygulama simgelerinizi seçebilme gibi uzun zamandır istenen ana ekran güncellemelerine ek olarak, Apple’ın aynı zamanda birkaç yerleşik iPhone uygulamasını da tek olarak tanımlanan yeni özelliklerle güncellemesi bekleniyor. Şimdiye kadarki en büyük iOS güncellemelerinden biri.

FTC: Gelir elde etmek için otomatik ortaklık bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.