Mayıs 26, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

İkinci Dünya Savaşı Kansas gazisi 80 yıl sonra öldü

İkinci Dünya Savaşı Kansas gazisi 80 yıl sonra öldü

Topeka, Kan. (WIBW) – Denizci 2. Sınıf Pete Türk 7 Aralık 1941’de Pearl Harbor’a Japon saldırısı sırasında öldürüldü. Kalıntıları daha önce Hawaii’de tanımlanamamıştı, ama şimdi Kansas’a geri döndü.

Aslen Scammon Kansas’tan Denizci Durk, şimdi The Kansas Gazileri Mezarlığı Manhattan, Kansas’ta. Ailesi, onu eve geri getirmekten mutlu olduklarını söyledi.

Turk’ün yeğeni Carmen Eakes, “Bana sorduklarında onu gördüklerinde ‘Onu ne yapacağım’ dediler ve ben de eve getirmelerini söyledim” dedi. “Onu Kansas’a getir. Öyle yaptılar ve herkesin onun burada olmasından mutlu olduğunu biliyorum.

Denizci Türk, gemide öldürülen 104 denizci ve denizciden biriydi USS Kaliforniya 7 Aralık 1941’de Pearl Harbor’da Japonlar tarafından saldırıya uğradıktan sonra. 2018 yılında Savunma Esir Muhasebe Firması USS California’dan gelen tanımlanamayan kalıntıların yeniden incelenmesine başlar. Türk, kimliği belirsiz 20’den fazla kalıntıdan biriydi ve geçen yıl 1 Ekim’de kimliği tespit edilen ilk kişi oldu.

Turk’ün büyük yeğeni John Eakes, onu evinde görmenin bir onur olduğunu söyledi.

John Eakes, “Büyük büyükbabam, biliyorsun bu tarihin bir parçası, ben gençken John Turk ile büyüdüm” dedi. “Yani, oğlunun geri dönmesi büyük bir onur. Birkaç kez Hawaii’ye, Arizona’ya gittik ve anıtı gördük, bu gerçekten harika oldu. Artık onun evde olduğunu biliyoruz.

Kalabalık, hizmetteki meslektaşlarının hayatını kutlamak için buradaki her şubeden gazilerle doluydu. Will, Ravenstein ile birlikte Kansas American Legion Riders Post 45 Junction City’nin dışında.

Ravenstein, “Biz gazileriz, hepimiz hizmet ettik, üniformayı giydik, bu ulusu korumak için Anayasa’yı savunmaya yemin ettik” dedi. “Yani, geri dönmek ve düşmüş bir askeri onurlandırmak bir aile birleşimi gibidir. Bunu söylemekten nefret ediyorum ama biz kendi üniformalarımıza bakarız.

Savunma Muhasebe Ajansı, USS California’dan gelen tanımlanamayan 20 kalıntıyı incelemeye devam ediyor.

READ  Türkiye Zaman İçinde Toprak Sağlığını Araştırıyor, İklime Dayanıklılık Stratejilerinin Anahtarı | Nebraska Bugün