Mayıs 26, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

İlerici lider Jayapal, yüksek gaz fiyatları için Biden’ı değil ABD şirketlerini suçladı

İlerici lider Jayapal, yüksek gaz fiyatları için Biden'ı değil ABD şirketlerini suçladı

Meclis Demokratları baskıyı artırıyor sıvı yağ yüksek kompozisyon gaz fiyatları Nisan ayında petrol yöneticilerini sorgulamak için bir kongre oturumu ile sürücülerin zarar görmesi devam ediyor.

Cumhuriyetçiler de suçlamaya çalışıyor Başkan Biden Pompa Ağrısı – Dolar Bazında Ülke Çapında Gaz Fiyatlarıgalon başına 4.262AAA’ya göre – Demokratlar, önce Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i ve şimdi de büyük petrol şirketlerini suçlayarak dikkatleri Biden’dan uzaklaştırmaya çalıştılar.

ABD – 16 Haziran: Washington Eyaletinden Pramila Jayapal, Capitol’deki basın toplantısına katıldı ve “Çevrimiçi Daha Güçlü Bir Ekonomi Çarşamba, 16 Haziran 2021” için iki partili gündemin ana hatlarını belirledi (Fotoğraf: Bill Clark/CQ-Roll Call, Inc Getty I aracılığıyla (Bill Clark/CQ Roll Cole, Inc. tarafından Getty Images/Getty Images aracılığıyla fotoğraf)

yeniden \ geri gel. Pramila JayapalDe Wach, Fox News’e petrol şirketlerinden “açık bir kâr” olduğunu söyledi ve ham petrol fiyatlarının düştüğünü ancak gaz fiyatlarının hala yüksek olduğunu kaydetti. Demokratların tasarrufların tüketicilere geçtiğini görmek istediklerini söyledi.

Ekip üyelerini üye olarak kabul eden House Progressive Caucus başkanı Jayapal, “Amerikan şirketlerinin peşinden gidiyoruz çünkü Amerikan şirketleri sıklıkla kazanıyor” dedi.

Demokratik Komite başkanı, petrol seyolarını gaz fiyatlarındaki artışı test etmeye çağırıyor

Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinden kısa bir süre sonra varil fiyatı 123 doları aştıktan sonra, ham petrol fiyatı kademeli olarak 105 doların altına düştü.

Gaz fiyatı hala önceki rekor seviyesinin yakınında geziniyor galon başına 4,33 dolar11 Mart’ı ayarlayın.

AAA’nın sözcüsü Andrew Gross yaptığı açıklamada, petrolün maliyetinin sürücülerin pompada ödediği miktarın yaklaşık %50’si olduğunu, ancak “bu savaş zaten sıkı bir küresel petrol piyasasını alt üst ediyor” dedi.

READ  Oran artışları NYSE ve RG&E'de onaylandı. İşte bunun müşteriler için anlamı

BIDEN’IN PETROL SUÇU: MİT VS. gerçeklik

Tüketiciler, Putin’in Ukrayna’daki savaşı ve ABD’nin Rus petrol ithalatını yasaklaması nedeniyle biraz daha fazla ödemeye istekli ancak Jayapal, “korkunç savaş anında” kâr elde etmek için “bu petrol şirketlerinden hesap sormanın” zamanının geldiğini söyledi.

Bu arada, Temsilciler Meclisi Doğal Kaynaklar Komitesi Başkanı, Temsilci Raul M. Grijalva, Arizona, üç fosil yakıt şirketinin (EOG Resources, Devon Energy Corporation ve Occidental Petroleum) CEO’larını 5 Nisan’da Kongre’de ifade vermeye çağırdı. Fosil yakıt endüstrisinin ABD benzin fiyatlarını istikrara kavuşturmadaki başarısızlığını göz önünde bulunduracak, reklama göre.

Arizona'dan Meclis Doğal Kaynaklar Komitesi Başkanı Raul Grijalva, 29 Haziran 2020'de Washington, DC'deki Capitol Hill'deki Meclis Doğal Kaynaklar Komitesi duruşması sırasında bir kapanış konuşması yapıyor (Fotoğraf: Bonnie Cash/Paul/AFP aracılığıyla Getty Images ))

Temsilciler Meclisi Doğal Kaynaklar Komitesi Başkanı Raul Grijalva, Arizona Demokratı, 29 Haziran 2020’de Washington DC’deki Capitol Hill’deki Meclis Doğal Kaynaklar Komitesi duruşması sırasında bir kapanış konuşması yapıyor. (Getty Images/Getty Images aracılığıyla BONNIE CASH/POOL/AFP)

Duruşma, petrol şirketlerinin neden sondaj yapmadan binlerce izin almak konusunda isteksiz olduklarına bir göz atacak. Komisyon, fosil yakıt şirketlerinin 9.000’den fazla onaylı izin belgesine sahip olduğunu, ancak bunların kamu arazilerinde ve sularda sondaj yapmak için kullanılmadığını söylüyor.

Cumhuriyetçiler, iç petrol politikalarını, dış petrole bağımlılığı ve enflasyonu tetiklediğini söyledikleri artan hükümet harcamalarını gerekçe göstererek fiyat artışından Biden’ı sorumlu tuttular.

Petrol üreticisi Biden’ın enerji politikalarına sesleniyor: ‘Daha fazla hareket et Biden’ ve harekete geçelim

Teksas Cumhuriyetçi Temsilcisi Pete Sessions, R-Texas, Biden yönetimini politikaları nedeniyle eleştirdi. Sessions, Fox News’e “Petrol ve enerjiyi sevmeyenler onlar” dedi. “İklim değişikliği gündemlerini ilerletmek isteyenler onlar.”

Enerji şirketlerini temsil eden bir ticaret grubu olan American Petroleum Institute, siyasi eleştirilere yanıt vererek, “Ekonomi genelinde, birçok endüstride perakende fiyatları, yükselmelerinden daha yavaş düşüyor – bu yeni bir fenomen değil.”

FOX işinizi hareket halindeyken buraya tıklayarak alın

READ  McDonald's Rus restoranlarını geçici olarak kapatıyor

“Geçmişte gördüğümüz gibi, tedarik zinciri boyunca piyasa koşullarının değişmesi ve ham petrol fiyatının yerel benzin istasyonlarında ödediğimiz fiyatlara geniş ölçüde yansıması zaman alıyor. Amerikan Petrol Enstitüsü Başkan Yardımcısı Frank Macciarola, FOX Business’a verdiği demeçte, petrol şirketleri tarafından yönetilmeyen, bağımsız olarak sahip olunan küçük işletmelerdir.

Fox Business’tan Paul Conner ve Ken Martin bu rapora katkıda bulundular.