Nisan 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Değerini artırmak istiyorsanız ev sahibi olmak için en iyi yerler

Değerini artırmak istiyorsanız ev sahibi olmak için en iyi yerler

Çoğu insan için ev satın almak, hayatlarında yaptıkları en büyük satın alımlardan biridir.

Sonunda değeri artacak bir ev arayanlar için, bir diğerine göre konum tüm farkı yaratabilir. Akıllı Varlık Çalışması Emlak piyasalarını zaman içindeki değer artışlarına göre sıraladı.

Çalışma, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki 400 büyükşehir bölgesinde 1997 yılına kadar uzanan ev fiyatlarını incelemiş ve her birini ev değeri artışı ve fiyat istikrarı temelinde sıralamıştır.

Teksas, Austin’in genel sıralamada ilk sırada yer aldığı ilk 10 konuma hakim.

Sıralama için SmartAsset iki temel faktöre baktı: 25 yıl geriye giden fiyat artışı ve bir ev satın alındıktan sonraki 10 yıl içinde herhangi bir zamanda %5 veya daha fazla önemli bir fiyat düşüşü olasılığı olarak hesaplanan fiyat istikrarı. belirli bir pazarda.

En yüksek ve en düşük sıradaki pazarlar arasındaki fark önemlidir.

Araştırmaya göre, en yüksek puanlı Austin evlerinin değeri 1997’den bu yana ortalama %368 arttı ve 10 yıl içinde %0 değer kaybı %5’lik bir şansa sahip.

Bunu, en düşük puanlı pazar olan Flint, Michigan ile karşılaştırın. Aynı zaman diliminde evlerin değeri ortalama %83 arttı ve 10 yıl içinde %5 veya daha fazla değer kaybetme olasılığı %45.

Geçmiş performans gelecekteki sonuçların garantisi olmasa da, çalışma zaman içinde piyasa iştahının bir anlık görüntüsünü sağlıyor.

Bir yatırım olarak Austin Homes, yıllık %14,72’lik bir yatırım getirisi sundu. %9,35 getiri O sırada S&P 500’de. Bu, 25 yılda yıllık ortalama %3.44 getiri sağlayan Flint’ten çok daha yüksek.

Boulder, Colorado; Midland, Teksas; Rapid City, Güney Dakota; Fort Collins, Kolorado.

Tabii tüm bunlar böylesine çılgın bir pazarda ev alabileceğinizi varsayıyor. Fiyatlar bölgeye göre değişse de, bir evin toplam maliyeti artmaya devam ediyor: Ulusal Emlakçılar Birliği’nden alınan verilere göre, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki mevcut evlerin medyan satış fiyatı geçen yılın bu zamanına göre %15 arttı.

READ  Yüksek Mahkemenin iptal kararından sonra, BlackRock ve diğer varlık yöneticileri seyahat masraflarını ödeyeceklerini söyledi.

Şubat ayında konut satışları düşerken fiyatların düşmesi bekleniyor yüksek kal yılın geri kalanı için.

amorti:

Yeni bir araştırma, bunların üniversite öğrencilerinin mezun olduktan sonra yaşamak istedikleri en iyi 15 şehir olduğunu gösteriyor.

Yeni bir araştırmaya göre evcil hayvan sahibi olmak, yaşlandıkça daha zinde kalmanıza yardımcı olabilir.

Şimdi bir hesap açın: Haftalık bültenimizle mali durumunuz ve kariyeriniz hakkında daha akıllı olun