Ekim 3, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

İngiltere, elektrik kesintisinin gecikmelere neden olmasından sonra sınır elektronik kapılarının tekrar hizmete girdiğini söyledi

İngiltere, elektrik kesintisinin gecikmelere neden olmasından sonra sınır elektronik kapılarının tekrar hizmete girdiğini söyledi

LONDRA (Reuters) – İngiltere İçişleri Bakanlığı Cumartesi günü yaptığı açıklamada, otomatikleştirilmiş sınır kontrol kapılarının ülke çapındaki bir sistem sorununun büyük bir gecikmeye neden olmasının ardından normal işleyişine döndüğünü söyledi.

Daha önce sosyal medyada yayınlanan fotoğraflar, Londra’nın Heathrow ve Gatwick havalimanlarında yüzlerce kişinin uzun kuyruklarda beklediğini gösteriyordu.

İngiltere İçişleri Bakanlığı, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Sınır sisteminde İngiltere’ye girişleri etkileyen teknik bir arızanın ardından, tüm elektronik kapıların artık normal şekilde çalıştığını doğrulayabiliriz.” dedi.

23 Mart 2023, Londra, İngiltere Heathrow Havalimanı’ndaki Terminal 5’in geliş kontrol alanında bir tabela görülüyor. REUTERS/Toby Melville

“Etkilenen yolculara sabırları için ve personeline sorunu çözme çalışmaları için teşekkür ediyoruz.”

İngiltere’ye gelen pek çok yabancı ziyaretçinin inişte bir sınır kontrol görevlisi görmesi gerekirken, İngiliz, AB ve ABD vatandaşları da dahil olmak üzere diğerleri, pasaportlarını taramak ve ülkeye girmek için e-kapılar olarak bilinen otomatik kapıları kullanabilirler.

Pazartesi günü bahar resmi tatili ve önümüzdeki hafta yarıyıl tatili ile Britanya’da seyahatin yoğun olduğu bir dönemde ortaya çıkan otomatik kapılarla ilgili sorun, tüm yolcuların manuel kontrol noktalarında işlenmesi gerektiği anlamına geliyor.

İngiliz havayolları ve havalimanları, geçen yıl içinde, havaalanı personeli ve Sınır Gücü çalışanlarının dahil olduğu ayrı grevler ve geçen yaz personel sıkıntısı nedeniyle iptal edilen uçuşlar da dahil olmak üzere, daha fazla aksamayla karşı karşıya kaldı.

(Kapak) Sachin Ravikumar ve Kanjik Ghosh tarafından; Kelia Ozel ve Jan Harvey tarafından kurgu

Standartlarımız: Thomson Reuters Güven İlkeleri.

READ  Tesla, üç ayda bir rekor teslimatlar bildirdi ancak tahminleri kaçırıyor