Haziran 13, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Invest Turks ve Caicos Yatırım Politikası Ortak Katılım Forumu Yürütüyor

Invest Turks ve Caicos Yatırım Politikası Ortak Katılım Forumu Yürütüyor
Invest Turks and Caicos Agency (Invest DCI), 2022 stratejik planının bir parçası olarak, 2018 için yatırım politikasını gözden geçirmek için bir ortak katılım forumu düzenledi. Nihai hedef, yatırım politikası beyanının, yatırım planları portföyünü yönetmek için bir rehber görevi gören ülkenin yatırım hedeflerini ve stratejilerini açıkça belirttiğinden emin olmaktır.

Invest TCI’ye 24 Şubat 2022’de Blue Haven Resort’ta devlet daireleri, endüstri liderleri ve işletmeler katılıyor. Forum, Premier Washington Mississippi’nin saat 10.00’daki açılış konuşmasıyla başladı.
Başbakan, yorumlarında ” Turks ve Caicos Adaları hükümetinin adalardaki yatırım ortamının geleceğinin ne olması gerektiğini son derece netleştirmesinin önemli olduğunu ” kaydetti. Hükümetinin Turks ve Caicos Adaları halkının yararına olan yeşil ışık yatırımlarından yana olduğunu kaydeden Başbakan, kalkınmanın sadece doğal değil, aynı zamanda kasıtlı olması ve Turks ve Caicos Adaları’nın faydalarını da içermesi gerektiğini vurguladı.

Başbakan Yardımcısı ve Maliye, Yatırım ve Ticaret Bakanı Sayın EJ Sanders konuşmasında, Hükümetin TCI’ye yatırım yapma vizyonunu tartıştı. Saygıdeğer Sanders sözlerine ilk olarak “En önemli yanı, yatırımın hem Turks hem de Caicos Adaları’na fayda sağlaması; Aksi takdirde, hiçbir anlam ifade etmiyor.” Bay Sanders, hizmetlerde ve diğer sektörlerde MSME’lerin gerekli olduğunu ve hükümetin Türk adalılarına risk sermayesi ve eğitim sağlayarak küçük işletmelere yardım etmek isteyen şirketlere fayda sağlayacağını söyledi.

Yorumların ardından katılımcılar 6-8 takıma ayrıldı. Komiteye, Invest TCI’nin yatırım hizmetleri, süreç geliştirme, yatırım hedefleri ve yatırım teşvikleri ile ilgili çeşitli konularda açık tartışmalar yapması için belirli bir süre verildi. Daha sonra grup cevaplarını eksiksiz olarak verdi. Günün sonunda, yatırım politikasının revize edilmesi için bir dizi pratik çözüm geliştirildi.

Forumun kararı hakkında yorum yapan Invest DCI İcra Kurulu Başkanı Angela Muskrov, “Önemli paydaşların dürüst ve açık iletişiminden memnunum. Yatırım politikası beyanı, doğru yatırımcı ve yatırımcının teşvik edilmesini, yabancı ve yerli yatırımı destekleme ve teşvik etme sürecinin oluşturulmasını ve politika çerçevesinin ülke için en uygun getirileri sağlamasını amaçlamaktadır.

READ  Güney Afrika Süper Lig puanlarına odaklanırken, Jön Türkler Hindistan için seriyi zirvede bitirmenin peşinde olacak.

Invest, TCI forumuna katkıda bulunan tüm katılımcılara teşekkür eder ve gelecekteki işbirliklerini dört gözle bekler.

Yaklaşan etkinlikler hakkında daha fazla bilgi için, 649 338 4770 numaralı telefondan Invest TCI ile iletişime geçin veyaInvestturksandcaicos.tc adresindeki web sitemizi ziyaret edin.